Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

DRUGI RAJD

W niedzielę 5 sierpnia 2012r. odbył się kolejny rajd Sekcji Rowerowej Cyklista przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec.  Tym razem celem naszej wyprawy był Kamień Śląski- Sanktuarium Św. Jacka. O godzinie 14:00 spod Kuźni wyruszyła grupa z Grodźca, by ulicą Klasztorną przez Krasiejów dotrzeć do Ozimka, gdzie dołączyli pozostali uczestnicy.

W sumie było  12 osób. Jechaliśmy w zróżnicowanym tempie, dostosowanym do możliwości kondycyjnych poszczególnych cyklistów (najmłodsza uczestniczka ma 12 lat). Na drodze panował niewielki ruch, więc mogliśmy podziwiać uroki mijanych miejscowości: Schodni Nowej, Dańca, Raszowej, Tarnowa Opolskiego, Kosorowic i Kamienia Śląskiego. Pogoda była iście letnia, jak przystało na sierpień, toteż robiliśmy co pewien czas przerwy na odpoczynek w cieniu przydrożnych drzew. Około 17:00 wszyscy dotarliśmy do celu. Kamień Śląski przywitał nas chłodem parku i pięknymi widokami architektury pałacowej. Na koniec wstąpiliśmy do kawiarenki ?Gościniec u św. Jacka? aby zregenerować siły przed drogą powrotną. W drodze do domu, w Raszowej pokropił deszcz, dość intensywnie, ale krótko. Zaraz potem na niebie ukazała się tęcza. Około godziny 20:00 dojechaliśmy do Ozimka, a pozostała część grupy dotarła do Grodźca po 20:30. Drugi rajd był dłuższy- cykliści z Grodźca pokonali trasę długości około 72 kilometry, grupa z Ozimka przejechała ponad 50 kilometrów.

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec