Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Cyklista w Szczedrzyku

Na dożynki do Szczedrzyka wybraliśmy się 16 września o g. 13.30. Nie byłby to żaden rajd rowerowy (wszak Szczedrzyk jest blisko), więc pojechaliśmy przez Poliwodę, Biestrzynnik, Dylaki i Jedlice.  Nie obyło się bez przykrych niespodzianek, na drodze z Biestrzynnika do Dylak tylne koło przebił kolega Rysiek.

Z wymianą dętki nie było żadnego problemu i wkrótce ruszyliśmy w dalszą drogę. Dożynki odbywały się na Placu św. Mikołaja, przybyliśmy akurat wtedy, gdy burmistrz Ozimka Marek Korniak częstował chlebem zgromadzonych gości. Na dożynkach spotkaliśmy delegację z Grodźca, delegację z Chobia, a także doświadczonych rowerzystów z Grodźca, Łucję i Tomka, którzy wspólnie z nami przebyli rowerami trasę z Grodźca do Biłki Szlacheckiej, a także brali udział w rajdzie Suwałki-Ryga-Wilno. Zainteresowanie nasze wzbudził też radny Rady Miejskiej, mieszkaniec Szczedrzyka, Antoni Gryc, który na dożynkach wystąpił w stroju?bawarskim. Wracając przez Jedlice do domu zastanawialiśmy się, jakie związki może mieć Szczedrzyk z tym odległym regionem Niemiec. W dzisiejszym rajdzie brało udział siedem osób, przejechaliśmy 30 km.

 

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec