Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Grodziec - Łagiewniki Wielkie

Doskonała pogoda towarzyszyła 13 uczestnikom rajdu rowerowego do Łagiewnik Wielkich. Dopisywała także pogoda ducha. Spod Kuźni wyruszyliśmy drogą krajową do Dobrodzienia i choć baliśmy się trochę ruchu panującego na niej, nie było tak źle.

Być może dlatego, że w niedzielę nie jeździ tyle dużych ciężarówek. Jechało się naprawdę dobrze. Tuż przed przedwojennym posterunkiem granicznym polskim zjechaliśmy z krajówki i drogą bitą dotarliśmy do Łagiewnik Wielkich. A tam, cóż, znowu dożynki. Dla członków Sekcji Cyklista to już trzecie dożynki. Powitał nas sołtys wsi Krzysztof Kleta. Poczęstował nas również kawą, ciastem i chlebem ze smalcem. Mieliśmy okazję zobaczyć występ dzieci przedszkolnych (tak, tak,  w tej niewielkiej miejscowości - około 600 mieszkańców - działa przedszkole, i nikomu to nie przeszkadza) oraz zwiedzić dom ludowy. Nie udało się niestety zostać na pokaz przygotowany przez tamtejszych strażaków, trzeba było jechać do domu. Wracając tą samą trasą dojechaliśmy do Grodźca o 18.30. Wszyscy uczestnicy rajdu uznali, że niedzielę 23 września spędzili bardzo przyjemnie.

 

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec