Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 2 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 3 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...
 • 4 Wyjazd do Lądka Zdroju

  26 kwietnia wyruszyliśmy, my, czyli jedenastu rowerzystów z Sekcji Rowerowej Cyklista, działającej przy Stowarzyszeniu „Nasz Grodziec” do Lądka-Zdroju, gdzie mieliśmy poćwiczyć jazdę rowerem w górach. Tak specyficzny trening został zorganizowany z myślą o letnim wyjeździe rowerowym do Rumunii. Zatrzymaliśmy się w hotelu Trojan, który już pierwszego wieczoru zaproponował nam wieczorną potańcówkę. Nie trzeba dodawać, że chętnie skorzystaliśmy z okazji do zabawy.
  Więcej ...
 • 5 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...

Olesno zdobyte!

Księżna Jadwiga, żona Henryka Brodatego, zawiesiła na drzewie niedaleko Olesna wizerunek św. Anny.  Do tego drzewa dobiegła dziewczyna o imieniu Anna, uciekając przed rozbójnikami. Uklękła przy sośnie i prosiła o pomoc patronkę. 

I wyprosiła wybawienie, rozbójnicy przechodzili koło drzewa, lecz jej nie widzieli. Cudownie ocalona opowiedziała o tym swojej rodzinie. Rodzice dziewczyny zawiesili na drzewie figurkę św. Anny. Wokół sosny, na której umieszczono tabliczkę z napisem: Czcigodna stara sosna, pod którą jedna panienka za wstawiennictwem anny świętej od śmierci uratowana była. Lipiec 1444, zbudowano niewielki kościół. Później wybudowano większy kościół, poświęcony w 1518 r, w którym ołtarz główny wykonał Jakub z Krakowa. Kościół cieszył się wielką sławą, w dni odpustowe na nabożeństwa przychodziło nawet 10 tysięcy pielgrzymów. W XVII w świątynia została rozbudowana przez budowniczego z Gliwic Marcina Snopka. W tym kształcie przetrwała do dziś. Właśnie do kościoła św. Anny wybrali się w niedzielę 30 września o g. 13.00 członkowie Sekcji Rowerowej Cyklista. Trasa wiodła spod Kuźni w Grodźcu przez Zębowice, Prusków, Osiecko do Olesna. Jechaliśmy cały czas asfaltem, obserwując kolory jesieni. W Oleśnie byliśmy około 15.30. Po zwiedzeniu kościoła i przylegającego do niego cmentarza wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem ominęliśmy Prusków, skręcając w Osiecku na Kadłub Wolny. W Grodźcu byliśmy o 17.30. W rajdzie wzięło udział 10 osób, przejechaliśmy prawie 60 kilometrów.

 

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec