Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 3 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 4 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 5 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...

Ostatni (w tym sezonie) rajd Cyklisty

21 października odbył się ostatni w tym sezonie rajd Sekcji Rowerowej Cyklista, wzięło w nim udział 13 osób. Zrobiliśmy pętlę, jadąc z Grodźca przez Antoniów, Dylaki, Kadłub Turawski, Zakrzów Turawski, Kosice, Radawie, Zębowice, Knieję, z powrotem do Grodźca.

Naszą uwagę zwróciły drogi, już w Antoniowie zauważył ktoś, że nawet małe uliczki, przy których stoi tylko kilka domów są wyasfaltowane, potem będąc już w gminie Zębowice, w której nie ma przecież żadnych dużych zakładów pracy, również widzieliśmy wąskie i małe uliczki wyasfaltowane. Stan naszych grodzieckich dróg wydał nam się bardzo mizerny. Ale nie tylko na drogi zwracaliśmy uwagę. W Radawiu część grupy pojechała zobaczyć stary drewniany kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie zdążyliśmy niestety zobaczyć pałacu wybudowanego w połowie XIX w. przez rodzinę von Aulok, w którym obecnie znajduje się Dom Pomocy Społecznej. Z Radawia pojechaliśmy do Zębowic, by wypić kawę w miejscowej restauracji, gdzie wszystko wyglądało jak z poprzedniej epoki (ale kawa była smaczna) oraz zjeść pizzę w ładnie urządzonej pizzerii. Po posiłku mieliśmy tyle siły, że bardzo szybko dotarliśmy do Grodźca. Przejechaliśmy 41 km. Następny rajd niestety dopiero wiosną.

 

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec