Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Rajd do Ożarowa

6 lipca o g. 10.00 wyruszyliśmy na kolejny rajd rowerowy. Tym razem jednak trasa była dłuższa i zamierzaliśmy pokonać ją w ciągu dwóch dni. Raźno ruszyliśmy znaną już z wycieczki ubiegłorocznej trasą w stronę Olesna. W Oleśnie skierowaliśmy się w stronę Gorzowa Śląskiego i Praszki.

Po minięciu Praszki do celu, którym było Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie zostało nam jedynie 16 km. Mimo, że ostatnie dwa kilometry naszej wycieczki były niezwykle wyczerpujące (droga cały czas prowadziła pod górę) wszyscy dotarliśmy na miejsce i mogliśmy obejrzeć ekspozycje muzealne. Samo muzeum mieści się w osiemnastowiecznym dworku wybudowanym przez Władysława Bartochowskiego. Zgromadzono w nim pamiątki po wielu rodach ziemiańskich ziemi wieluńskiej, znaleźć można tu barokowe szafy, skrzynie i kufry z XVIII i XIX wieku, ceramikę, portrety szlachty wieluńskiej, portrety trumienne, ryngraf barski, piece kaflowe i in. W stylowych wnętrzach mieszczą się salon, pokoik dziewczęcy, buduar, sypialnie męska i damska, salonik myśliwski, gabinet, sala jadalna i kredensownia. Po zwiedzeniu muzeum oglądaliśmy jeszcze szesnastowieczny drewniany kościół w Wierzbiu.  Prosto z Wierzbia pojechaliśmy do Mileniówki ? ośrodka wypoczynkowego położonego 15 km od Wielunia. Miła obsługa, smaczne jedzenie i wygodne miejsca do spania, tego oczekiwaliśmy i nie zawiedliśmy się. Było naprawdę miło. W drogę powrotną udaliśmy się w niedzielę o 10.30, obiad zjedliśmy w Oleśnie i o 15.30 byliśmy w Grodźcu. Przez całą trasę dopisywała nam pogoda i dobre humory. W rajdzie wzięło udział 10 osób. Przejechaliśmy 135 km.

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec