Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 2 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...
 • 3 VII Opolskie Spotkania Kresowe

  W dniach 23-24 czerwca odbyły się VII Opolskie Spotkania Kresowe zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec oraz Sołtysa Grodźca i Radę Sołecką. Imprezę dofinansowaną przez UGiM w Ozimku, objął patronatem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, patronat medialny sprawowały Radio Opole oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.
  Więcej ...
 • 4 Honorowy Obywatel

  9 czerwca 2018 r. wieloletni kapelan Sybiraków ksiądz prałat Edmund Cisak, został Honorowym Obywatelem Gminy Ozimek, gdzie przez długie lata był proboszczem w parafii grodziec. Tytuł przyznała mu Rada Miejska na uroczystej
  Więcej ...
 • 5 Turniej tenisa

  Na nowym stole tenisowym rozgrywano VI Turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Stół, a w zasadzie dwa stoły zostały zakupione z funduszu sołeckiego przez sołtysa Grodźca, Zdzisława Adamskiego. Jeden z nich trafił do PSP w Grodźcu, a drugi stać będzie w Kuźni.
  Więcej ...

Rajd do Ożarowa

6 lipca o g. 10.00 wyruszyliśmy na kolejny rajd rowerowy. Tym razem jednak trasa była dłuższa i zamierzaliśmy pokonać ją w ciągu dwóch dni. Raźno ruszyliśmy znaną już z wycieczki ubiegłorocznej trasą w stronę Olesna. W Oleśnie skierowaliśmy się w stronę Gorzowa Śląskiego i Praszki.

Po minięciu Praszki do celu, którym było Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie zostało nam jedynie 16 km. Mimo, że ostatnie dwa kilometry naszej wycieczki były niezwykle wyczerpujące (droga cały czas prowadziła pod górę) wszyscy dotarliśmy na miejsce i mogliśmy obejrzeć ekspozycje muzealne. Samo muzeum mieści się w osiemnastowiecznym dworku wybudowanym przez Władysława Bartochowskiego. Zgromadzono w nim pamiątki po wielu rodach ziemiańskich ziemi wieluńskiej, znaleźć można tu barokowe szafy, skrzynie i kufry z XVIII i XIX wieku, ceramikę, portrety szlachty wieluńskiej, portrety trumienne, ryngraf barski, piece kaflowe i in. W stylowych wnętrzach mieszczą się salon, pokoik dziewczęcy, buduar, sypialnie męska i damska, salonik myśliwski, gabinet, sala jadalna i kredensownia. Po zwiedzeniu muzeum oglądaliśmy jeszcze szesnastowieczny drewniany kościół w Wierzbiu.  Prosto z Wierzbia pojechaliśmy do Mileniówki ? ośrodka wypoczynkowego położonego 15 km od Wielunia. Miła obsługa, smaczne jedzenie i wygodne miejsca do spania, tego oczekiwaliśmy i nie zawiedliśmy się. Było naprawdę miło. W drogę powrotną udaliśmy się w niedzielę o 10.30, obiad zjedliśmy w Oleśnie i o 15.30 byliśmy w Grodźcu. Przez całą trasę dopisywała nam pogoda i dobre humory. W rajdzie wzięło udział 10 osób. Przejechaliśmy 135 km.

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2018 Nasz Grodziec