Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Kulinarne dziedzictwo

  W niedzielne popołudnie siedziba Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”, popularna „Kuźnia” wypełniła się „po brzegi” mieszkańcami Grodźca i zaproszonymi gośćmi. Okazją do spotkania była promocja II uzupełnionego wydania „Kuchni mojej babci.
  Więcej ...
 • 2 Drugi rajd

  Podobnie jak dwa lata temu, znowu przed rajdem w Rumunii pojechaliśmy do Lądka-Zdroju, by spróbować swoich sił w terenie górzystym. 25 czerwca w piątek wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu, a następnego dnia rano ruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo.
  Więcej ...
 • 3 Pierwszy rajd

  Później niż zwykle (z powodu pandemii), bo dopiero 8 maja Sekcja Rowerowa Cyklista rozpoczęła nowy sezon. Jeziora Turawskie, tradycyjnie zresztą, stały się naszym pierwszym celem. Wyruszyliśmy z ul. Leśnej w stronę Ozimka, gdzie dołączyły do nas kolejne osoby.
  Więcej ...
 • 4 Wizyta w Zapałczarni

  24 czerwca br, na zaproszenie Prezesa Zapałczarni w Częstochowie naszego ziomka - Eugeniusza Kałamarza – delegacja w składzie: Helena Gruszka – prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec, Zdzisław Adamski – sołtys Grodźca oraz dr Krzysztof Kleszcz – radny Rady Miejskiej w Ozimku miała okazję zobaczyć nową ekspozycję pt. „Zapałczarnia w Częstochowie – Historia – Teraźniejszość – Perspektywy”
  Więcej ...
 • 5 Joga

  W czerwcu br - po długiej przerwie - zostały wznowione zajęcia z jogi organizowane niezmiennie w Szkole Podstawowej a prowadzone z powodzeniem przez panią Halinę Oster. Jeżeli po wakacjach zachowane będą bezpieczne warunki , to wznowione zostaną dalsze zajęcia. Zapraszamy chętnych mieszkańców Grodźca do skorzystania z tej jakże atrakcyjnej formy aktywności fizycznej. Dbajmy o swoje zdrowie, zapraszamy.
  Więcej ...

Rajd do Ożarowa

6 lipca o g. 10.00 wyruszyliśmy na kolejny rajd rowerowy. Tym razem jednak trasa była dłuższa i zamierzaliśmy pokonać ją w ciągu dwóch dni. Raźno ruszyliśmy znaną już z wycieczki ubiegłorocznej trasą w stronę Olesna. W Oleśnie skierowaliśmy się w stronę Gorzowa Śląskiego i Praszki.

Po minięciu Praszki do celu, którym było Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie zostało nam jedynie 16 km. Mimo, że ostatnie dwa kilometry naszej wycieczki były niezwykle wyczerpujące (droga cały czas prowadziła pod górę) wszyscy dotarliśmy na miejsce i mogliśmy obejrzeć ekspozycje muzealne. Samo muzeum mieści się w osiemnastowiecznym dworku wybudowanym przez Władysława Bartochowskiego. Zgromadzono w nim pamiątki po wielu rodach ziemiańskich ziemi wieluńskiej, znaleźć można tu barokowe szafy, skrzynie i kufry z XVIII i XIX wieku, ceramikę, portrety szlachty wieluńskiej, portrety trumienne, ryngraf barski, piece kaflowe i in. W stylowych wnętrzach mieszczą się salon, pokoik dziewczęcy, buduar, sypialnie męska i damska, salonik myśliwski, gabinet, sala jadalna i kredensownia. Po zwiedzeniu muzeum oglądaliśmy jeszcze szesnastowieczny drewniany kościół w Wierzbiu.  Prosto z Wierzbia pojechaliśmy do Mileniówki ? ośrodka wypoczynkowego położonego 15 km od Wielunia. Miła obsługa, smaczne jedzenie i wygodne miejsca do spania, tego oczekiwaliśmy i nie zawiedliśmy się. Było naprawdę miło. W drogę powrotną udaliśmy się w niedzielę o 10.30, obiad zjedliśmy w Oleśnie i o 15.30 byliśmy w Grodźcu. Przez całą trasę dopisywała nam pogoda i dobre humory. W rajdzie wzięło udział 10 osób. Przejechaliśmy 135 km.

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec