Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Rajd do Ożarowa

6 lipca o g. 10.00 wyruszyliśmy na kolejny rajd rowerowy. Tym razem jednak trasa była dłuższa i zamierzaliśmy pokonać ją w ciągu dwóch dni. Raźno ruszyliśmy znaną już z wycieczki ubiegłorocznej trasą w stronę Olesna. W Oleśnie skierowaliśmy się w stronę Gorzowa Śląskiego i Praszki.

Po minięciu Praszki do celu, którym było Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie zostało nam jedynie 16 km. Mimo, że ostatnie dwa kilometry naszej wycieczki były niezwykle wyczerpujące (droga cały czas prowadziła pod górę) wszyscy dotarliśmy na miejsce i mogliśmy obejrzeć ekspozycje muzealne. Samo muzeum mieści się w osiemnastowiecznym dworku wybudowanym przez Władysława Bartochowskiego. Zgromadzono w nim pamiątki po wielu rodach ziemiańskich ziemi wieluńskiej, znaleźć można tu barokowe szafy, skrzynie i kufry z XVIII i XIX wieku, ceramikę, portrety szlachty wieluńskiej, portrety trumienne, ryngraf barski, piece kaflowe i in. W stylowych wnętrzach mieszczą się salon, pokoik dziewczęcy, buduar, sypialnie męska i damska, salonik myśliwski, gabinet, sala jadalna i kredensownia. Po zwiedzeniu muzeum oglądaliśmy jeszcze szesnastowieczny drewniany kościół w Wierzbiu.  Prosto z Wierzbia pojechaliśmy do Mileniówki ? ośrodka wypoczynkowego położonego 15 km od Wielunia. Miła obsługa, smaczne jedzenie i wygodne miejsca do spania, tego oczekiwaliśmy i nie zawiedliśmy się. Było naprawdę miło. W drogę powrotną udaliśmy się w niedzielę o 10.30, obiad zjedliśmy w Oleśnie i o 15.30 byliśmy w Grodźcu. Przez całą trasę dopisywała nam pogoda i dobre humory. W rajdzie wzięło udział 10 osób. Przejechaliśmy 135 km.

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec