Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 3 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 4 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 5 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...

Grodziec-Toszek

Coraz mniej tras nieprzejechanych, a to dopiero drugi sezon działalności Sekcji Rowerowej Cyklista. Już martwimy się, że w przyszłym roku będziemy musieli jeździć trasami znanymi. Póki co, na zakończenie tegorocznego sezonu udało znaleźć się trasę po części nową.

W Jemielnicy członkowie Cyklisty już byli, ale w Toszku nie. 5 października  wyjechaliśmy z Grodźca, by zwiedzić zamek w Toszku i wziąć udział w święcie piwa, które właśnie wtedy odbywało się w tej miejscowości. Wyruszyliśmy do Jemielnicy, gdzie w restauracji Eka, zjedliśmy obiad (niektórzy po raz pierwszy skosztowali śląską wodzionkę). Z Jemielnicy ruszyliśmy przez Centawę do Błotnicy Strzeleckiej. W Centawie mieliśmy okazję obejrzeć XIII w. kościół zbudowany z piaskowca oraz  mini park wiejski z placem widokowym wybudowany w ramach programu Odnowy Wsi. Do Toszka dotarliśmy za wcześnie i zrezygnowaliśmy z czekania na rozpoczęcie święta piwa. Po obejrzeniu zamku (częściowo odbudowanych ruin) ruszyliśmy do Proboszczowic, gdzie mieliśmy nocleg w agroturystyce. Wieczór upłynął nam w bardzo wesołej atmosferze.  W niedzielę, po obfitym śniadaniu udaliśmy się w drogę powrotną. W Grodźcu byliśmy około godziny 15.00. W rajdzie wzięło udział 10 osób, przejechaliśmy 109 km.

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec