Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Sezon rozpoczęty

            Jedenaście osób wzięło udział w rajdzie Sekcji Rowerowej Cyklista, inaugurującym sezon rowerowy 2014. Naszym celem był średniowieczny Gród Rycerski znajdujący się w pobliżu Byczyny.

 

Wyruszyliśmy z Grodźca kierując się na Bierdzany, tam zrobiliśmy przerwę na kawę i drugie śniadanie. Z Bierdzan udaliśmy się do Laskowic. Ta trasa była nam znana, w Laskowicach byliśmy już rowerami, by zobaczyć mumię młodej kobiety, spoczywającą w drewnianym kościółku. Dopiero od Laskowic rozpoczęły się nowe, nieznane nam tereny. Droga byłaby bardzo przyjemna, gdyby nie silny wiatr bardzo utrudniający jazdę. Przez Bogacicę i Czaple Nowe dotarliśmy do celu i po rozlokowaniu się w pokojach oglądaliśmy obiekt. Sam gród nie jest zbyt duży, atrakcję stanowią Zbrojownia, w której zgromadzono m. in. miecze, hełmy, tarcze oraz machiny oblężnicze ustawione na zewnątrz obiektu. Wieczór spędziliśmy przy ognisku.

            Niedzielny ranek powitał nas deszczem, lecz wkrótce niebo wypogodziło się i nawet zaświeciło słońce. Wiatr znowu wiał mocno, utrudniając nam jazdę do samych Bierdzan. Później jechało się o wiele lepiej. Około szesnastej byliśmy w Grodźcu. W sumie przejechaliśmy około 130 km. 

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec