Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Sezon rozpoczęty

            Jedenaście osób wzięło udział w rajdzie Sekcji Rowerowej Cyklista, inaugurującym sezon rowerowy 2014. Naszym celem był średniowieczny Gród Rycerski znajdujący się w pobliżu Byczyny.

 

Wyruszyliśmy z Grodźca kierując się na Bierdzany, tam zrobiliśmy przerwę na kawę i drugie śniadanie. Z Bierdzan udaliśmy się do Laskowic. Ta trasa była nam znana, w Laskowicach byliśmy już rowerami, by zobaczyć mumię młodej kobiety, spoczywającą w drewnianym kościółku. Dopiero od Laskowic rozpoczęły się nowe, nieznane nam tereny. Droga byłaby bardzo przyjemna, gdyby nie silny wiatr bardzo utrudniający jazdę. Przez Bogacicę i Czaple Nowe dotarliśmy do celu i po rozlokowaniu się w pokojach oglądaliśmy obiekt. Sam gród nie jest zbyt duży, atrakcję stanowią Zbrojownia, w której zgromadzono m. in. miecze, hełmy, tarcze oraz machiny oblężnicze ustawione na zewnątrz obiektu. Wieczór spędziliśmy przy ognisku.

            Niedzielny ranek powitał nas deszczem, lecz wkrótce niebo wypogodziło się i nawet zaświeciło słońce. Wiatr znowu wiał mocno, utrudniając nam jazdę do samych Bierdzan. Później jechało się o wiele lepiej. Około szesnastej byliśmy w Grodźcu. W sumie przejechaliśmy około 130 km. 

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec