Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 2 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...
 • 3 VII Opolskie Spotkania Kresowe

  W dniach 23-24 czerwca odbyły się VII Opolskie Spotkania Kresowe zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec oraz Sołtysa Grodźca i Radę Sołecką. Imprezę dofinansowaną przez UGiM w Ozimku, objął patronatem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, patronat medialny sprawowały Radio Opole oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.
  Więcej ...
 • 4 Honorowy Obywatel

  9 czerwca 2018 r. wieloletni kapelan Sybiraków ksiądz prałat Edmund Cisak, został Honorowym Obywatelem Gminy Ozimek, gdzie przez długie lata był proboszczem w parafii grodziec. Tytuł przyznała mu Rada Miejska na uroczystej
  Więcej ...
 • 5 Turniej tenisa

  Na nowym stole tenisowym rozgrywano VI Turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Stół, a w zasadzie dwa stoły zostały zakupione z funduszu sołeckiego przez sołtysa Grodźca, Zdzisława Adamskiego. Jeden z nich trafił do PSP w Grodźcu, a drugi stać będzie w Kuźni.
  Więcej ...

Sezon rozpoczęty

            Jedenaście osób wzięło udział w rajdzie Sekcji Rowerowej Cyklista, inaugurującym sezon rowerowy 2014. Naszym celem był średniowieczny Gród Rycerski znajdujący się w pobliżu Byczyny.

 

Wyruszyliśmy z Grodźca kierując się na Bierdzany, tam zrobiliśmy przerwę na kawę i drugie śniadanie. Z Bierdzan udaliśmy się do Laskowic. Ta trasa była nam znana, w Laskowicach byliśmy już rowerami, by zobaczyć mumię młodej kobiety, spoczywającą w drewnianym kościółku. Dopiero od Laskowic rozpoczęły się nowe, nieznane nam tereny. Droga byłaby bardzo przyjemna, gdyby nie silny wiatr bardzo utrudniający jazdę. Przez Bogacicę i Czaple Nowe dotarliśmy do celu i po rozlokowaniu się w pokojach oglądaliśmy obiekt. Sam gród nie jest zbyt duży, atrakcję stanowią Zbrojownia, w której zgromadzono m. in. miecze, hełmy, tarcze oraz machiny oblężnicze ustawione na zewnątrz obiektu. Wieczór spędziliśmy przy ognisku.

            Niedzielny ranek powitał nas deszczem, lecz wkrótce niebo wypogodziło się i nawet zaświeciło słońce. Wiatr znowu wiał mocno, utrudniając nam jazdę do samych Bierdzan. Później jechało się o wiele lepiej. Około szesnastej byliśmy w Grodźcu. W sumie przejechaliśmy około 130 km. 

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2018 Nasz Grodziec