Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 3 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 4 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 5 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...

Rajd do Kamienia Śląskiego

             Mieliśmy wielkie szczęście, że podczas trasy nie zmokliśmy ani razu. Prognozy pogody nie wróżyły niczego dobrego i niebo było pokryte chmurami, a jednak się udało. Lekki deszczyk złapał nas w Ozimku, lecz zdążyliśmy się przed nim schronić, a gdy tylko skończyło padać ruszyliśmy szybkim tempem, mijając po drodze Daniec, Raszową, Utratę i Otmice.

W Kamieniu Śląskim, siedząc na zadaszonym tarasie wsłuchiwaliśmy się w monotonny odgłos deszczu. Padało akurat tak długo, by spokojnie wypić kawę i zjeść lody. Można było też oczywiście zwiedzić zabytkowe obiekty znajdujące się w dawnej siedzibie Odrowążów, m. In. zespół pałacowy i folwarczny, park krajobrazowy wokół pałacu. Uczestnicy rajdu, którzy brali udział w wyprawie na Ukrainę przypominali także, że Jacek Odrowąż założył również klasztor w Podkamieniu, w którym byliśmy w 2010 r. Około siedemnastej deszcz przestał padać i mogliśmy wyruszyć w drogę powrotną. Tym razem jechaliśmy, znowu bardzo szybko, przez Tarnów Opolski. Około 18.30 byliśmy w Grodźcu, i znowu mieliśmy szczęście, tuż po przyjeździe zaczęło padać. Następny wyjazd planujemy 20 września w okolice Góry św. Anny.

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec