Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Rajd Grodziec – Kocury

            31 maja 13 członków Sekcji Rowerowej Cyklista wyruszyło z Grodźca w kierunku Kocur. Trasa rajdu przebiegała przez Knieję, Borowiany, Zębowice, Kadłub Wolny i  Poczołków.

Mijane miejsca były urokliwe, a słoneczna pogoda sprawiała, że jechało się bardzo przyjemnie. W Kocurach zostaliśmy przyjęci kawą i ciastem przez tamtejszą sołtys, panią Dorotę Maleskę z mężem. Następnie pan Norbert Maleska oprowadził nas po okolicy opowiadając historie i legendy z nimi związane. Mogliśmy zobaczyć Diabelski Dąb, przy którym ukrytych skarbów bronią diabeł i białe króliki, czy też miejsca, w których polował na zwierzynę król saksoński Fryderyk August III. Odwiedziliśmy również Kocie Górki – stare cmentarzysko zwierząt oraz przejeżdżaliśmy przez zabytkowy most z 1884 r.

            Po godzinnym pobycie w Kocurach udaliśmy się w drogę powrotną. W Grodźcu byliśmy około godziny 19. W sumie przejechaliśmy 48 kilometrów.

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec