Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 2 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 3 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...
 • 4 Wyjazd do Lądka Zdroju

  26 kwietnia wyruszyliśmy, my, czyli jedenastu rowerzystów z Sekcji Rowerowej Cyklista, działającej przy Stowarzyszeniu „Nasz Grodziec” do Lądka-Zdroju, gdzie mieliśmy poćwiczyć jazdę rowerem w górach. Tak specyficzny trening został zorganizowany z myślą o letnim wyjeździe rowerowym do Rumunii. Zatrzymaliśmy się w hotelu Trojan, który już pierwszego wieczoru zaproponował nam wieczorną potańcówkę. Nie trzeba dodawać, że chętnie skorzystaliśmy z okazji do zabawy.
  Więcej ...
 • 5 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...

Z Grodźca do Czarnocina

Chyba nikt nie spodziewał się tylu przygód na krótkiej w sumie trasie z Grodźca do Czarnocina. Zaczęło się od przebitych dętek, najpierw jedna, jeszcze zanim zrobiliśmy pierwsze dziesięć kilometrów, potem następna.

Po zmianie dętek, jechało się jednak dobrze, zwłaszcza gdy trasa prowadziła lasem, na otwartym terenie było bardzo gorąco. Doczekaliśmy się jednak miłego ochłodzenia, kilka kilometrów przed Górą świętej Anny, w Ligocie Górnej, złapała nas pierwsza burza. Na szczęście było jakieś zadaszenie, pod którym znaleźliśmy schronienie. Burza minęła i mogliśmy jechać dalej w pełnym słońcu. Tak dotarliśmy do Góry świętej Anny. Tutaj był dłuższy odpoczynek, można było zwiedzać (jeśli ktoś jeszcze nie zwiedził), zjeść obiad, wypić kawę. Kolejna burza zaczęła się właśnie podczas posiłku, przeczekaliśmy ją (tak nam się wydawało) i wyruszyliśmy w kierunku Czarnocina.  I wtedy właśnie rozpoczęła się prawdziwa ulewa i kanonada. Pioruny, błyskawice i deszcz. Nieźle zmoczeni dotarliśmy do agroturystyki, gdzie zaplanowany był nocleg. Stałym punktem naszych rajdów dwudniowych jest spotkanie integracyjne, podczas którego możemy porozmawiać na różne tematy, zjeść coś dobrego, czy po prostu powygłupiać się. Tak było i tym razem. Następnego dnia wstaliśmy wcześnie, by jak najprędzej dotrzeć do Grodźca, na popołudnie bowiem zapowiadano znowu burze. W pełnym słońcu, przy temperaturze przekraczającej trzydzieści stopni dojechaliśmy do domu przed opadami. W rajdzie wzięło udział 18 osób, przejechaliśmy niecałe sto kilometrów.

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec