Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Czwarty rajd

Poprzedni rajd rozochocił wszystkich do dłuższych tras. Dzisiejszy wyjazd potwierdził tylko wyjątkowo dobrą formę cyklistów. Najbardziej trafnym określeniem będzie „Moc była z nami”. Już sam początek trasy zapowiadał wiele. Odcinek z Ozimka do Dańca pokonaliśmy ze średnia prędkością 24 km/h.

Początkowo sądziliśmy, że to efekt zastrzyku nowej energii w postaci sześciu cyklistów, którzy w tym roku po raz pierwszy z nami wyruszyli i znakomitej pogody. Z Dańca w zatrważającym tempie dotarliśmy do Krośnicy, (pomimo tego, że dziś nie było z nami dwójki stałych sprinterów) dalej przez Borycz, Osiek i Staniszcze Wielkie obraliśmy kurs w kierunku powrotnym. Były dwa postoje na lody i kawę podczas, których 19 uczestników zniwelowało naprawdę minimalne zmęczenie. Planowana trasa około 44km po niewielkich modyfikacjach rozciągnęła się do 60km. Bezspornie wyrazy uznania należą się szóstce cyklistów nowicjuszy, pokonanej takie trasy bez grymasów jak na pierwszy wyjazd to nie lada wyczyn. W ramach uznania i uhonorowania ich sukcesu następną wycieczkę zaplanujemy z trasą do 40km by podczas dłuższych przerw świętować ich wyczyn.

Copyright 2019 Nasz Grodziec