Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Grodziec – Bielice

            26 sierpnia Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowało dwudniowy rajd rowerowy do Bielic. Szczerze mówiąc nazwa miejscowości docelowej nie mówiła nic nikomu z szesnastoosobowej ekipy biorącej udział w wyjeździe.

Ale zacznijmy od początku, bo początek wyjazdu przyniósł niespodzianki. Zgodnie z planem o godzinie 12.00 wyjechaliśmy z ulicy Leśnej, zgodnie z planem dojechaliśmy do Szczedrzyka, a tu, nie taka znów groźna awaria, przebita dętka. Załataliśmy dętkę i w drogę. Po dwóch kilometrach powtórka. Podczas zmiany dętki na nową odkryliśmy, że w naprawianym kole wypadły dwie szprychy. Właściciel pechowego roweru postanowił wrócić do domu. Z dwugodzinnym opóźnieniem wyruszyliśmy w dalszą drogę. Jechaliśmy przez Węgry, Kolanowice, Łubniany, Kup aż do Pokoju. Tu zrobiliśmy dłuższą przerwę, tu też trochę postraszył nas deszcz. Z Pokoju jechaliśmy wąskimi drogami leśnymi mijając po drodze wieś Siedlice, w której jedynie kilka domów wyglądało na zamieszkane. Parę kilometrów dalej znajdowała się agroturystyka Chata Leona, gdzie mieliśmy zamówione noclegi. W pobliżu Chaty Leona znajdują się olbrzymie stawy i siedliska orła bielika. Gospodarz poinformował nas, że nad stawami można zobaczyć polujące na ryby orły. Zaraz po odświeżeniu się poszliśmy nad stawy i rzeczywiście udało nam się zobaczyć bieliki. Wieczorem wspominaliśmy wyprawę na Białoruś i planowaliśmy kolejne rajdy. Dowiedzieliśmy się też, że nasi gospodarze prócz agroturystyki prowadzą także hodowlę owczarka szwajcarskiego. W niedzielę rano mieliśmy okazję zapoznać się z jednym z owczarków, Baronem de Chile. Po śniadaniu i zabawach z psem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Podobnie jak dzień wcześniej jechało się bardzo dobrze, a średnia prędkość dochodziła do 24 km/h. Na obiad zatrzymaliśmy się w Turawie, od maja działa tam restauracja serwująca dania kuchni ukraińskiej. Do Grodźca dotarliśmy około 15.

            Łącznie przejechaliśmy 126 km.

Copyright 2021 Nasz Grodziec