^Do góry
Kontakt z nami
Telefon: +48 77 5464029 po 18.00
e-mail:admin.grodziec@gmail.com

"Nasz Grodziec"

Stowarzyszenie

 • 1 Szanowni Państwo

  Od sześciu lat Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” organizuje w Grodźcu imprezy, starając się zainteresować nimi mieszkańców. W 2013 roku zrealizowano szereg zajęć, w których wielu mieszkańców znalazło coś dla siebie.
  Więcej
 • 2 Płyty z Grodźca

  Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” w ramach realizacji grantu pozyskanego z PROW, pt. Ocalić od zapomnienia - płyty z piosenkami ludowymi z Grodźca wydało płyty grodzieckich zespów folklorystycznych, Grodziec i Jutrzenka. Na obu płytach znalazło się po dwadzieścia piosenek, z których większość była znana i śpiewana jeszcze na Kresach. Płyty można nabyć w Kuźni. W dalszej części artykułu link do 4 utworów.
  Więcej
 • 3 Zimowisko 2014

  W związku z trwającymi w województwie opolskim feriami zimowymi, Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" zorganizowało w dniach 24.02-28.02.2014 roku półkolonie zimowe dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grodźcu.
  Więcej
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  W świątecznej atmosferze przebiegało spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane 15 grudnia przez sołtysa wraz z Radą Sołecką i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. W spotkaniu wzięło udział około stu mieszkańców Grodźca.
  Więcej
 • 5 Kto mieszkał w Biłce w XVII wieku

  Księgi parafialne z dawnej archidiecezji lwowskiej znajdują się w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie. Udostępniane są te z nich, od zamknięcia których upłynęło ponad sto lat. Najstarsze księgi parafii biłeckiej pochodzą z 1678 r., najnowsze udostępnione z roku 1869.
  Więcej
Zajęcia Stoarzyszenia

Wizyta dzieci z Wilna

Na zaproszenie Stowarzyszenia Nasz Grodziec i Domu Kultury w Ozimku przybyły do Grodźca w dniu 2 stycznia 2010 r. dzieci polskie z Wilna. Dzieci w Wilnie uczęszczają na zajęcia do świetlicy środowiskowej Namas, kuris laukia (Dom, który czeka), prowadzonej przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.

Goście przyjechali do Grodźca w godzinach rannych, zjedli śniadanie przygotowane w Kuźni przez członkinie (Alicję Bogusz, Katarzynę Pastuch i Zofię Rup) i sympatyczki (Irenę Karpę i Annę Kleszcz) Stowarzyszenia Nasz Grodziec, a następnie przeprowadzili próbę generalną jasełek, z którymi przyjechały na występy. Około południa wszyscy pojechali do Ozimka, gdzie w Domu Kultury przyjęła ich gościnnie pani dyrektor Helena Gruszka. Dzieci zwiedziły Dom Kultury, a następnie udały się na obiad. Po zjedzeniu obiadu wróciły do Grodźca. O godzinie 15.00 w kościele parafialnym w Grodźcu. rozpoczęły się jasełka. Licznie przybyłych widzów i występujących aktorów powitał ksiądz proboszcz Zdzisław Banaś. Następnie o współpracy ze świetlicą środowiskową w Wilnie mówił prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec Krzysztof Kleszcz, zaś o pracy świetlicy siostra Małgorzata Bulowska. Przedstawiony przez dzieci spektakl Kradzież Dzieciątka Jezus opowiada o małej Zosi, która pomyślała sobie, że Dzieciątko nie pomaga wszystkim ludziom, dlatego, że nie zna ich problemów. Dlatego postanowiła wynieść je z kościoła na ulicę, by mogło zobaczyć, czego ludzie potrzebują. Dzięki swemu czynowi, pomogła kilku osobom. Przedstawienie podobało się bardzo widzom, wielu miało w oczach łzy. Za grę aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przeprowadzono też kwestę na potrzeby świetlicy środowiskowej. Widzom i ofiarodawcom dziękowała serdecznie siostra Małgorzata Bulowska. Po jasełkach nastąpiło krótkie pożegnanie w Kuźni i dzieci wraz z woluntariuszami i siostrami opiekunkami odjechały do Skoczowa. Tam i w Chybiu również wystawią jasełka, a następnie - 4 stycznia - wrócą do Wilna.

Nasi partnerzy

Nasi partnerzy

Kawiarenka

Kto jest Online

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

COPYRIGT Nasz Grodziec FREE JOOMLA TEMPLATES