^Do góry
Kontakt z nami
Telefon: +48 77 5464029 po 18.00
e-mail:admin.grodziec@gmail.com

"Nasz Grodziec"

Stowarzyszenie

 • 1 Narodowe Święto Niepodległości

  Msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza Norberta Nowaińskiego rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu. Uczestnicy mszy, pośród których byli: wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj, burmistrz Ozimka Marek Korniak, zastępca burmistrza Ozimka Zbigniew Kowalczyk, poczet sztandarowy PSP w Grodźcu, delegacja Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” przeszli w procesji z kościoła na cmentarz, gdzie odbyło się nabożeństwo oraz złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem.
  Więcej
 • 2 Półkolonie letnie

  Stowarzyszenie Nasz Grodziec po raz kolejny zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci. Za bezpieczeństwo uczestników odpowiadali wychowawcy: Natalia Janicka, Sylwia Lichosik oraz Adam Kleszcz.Dzieci spędzały czas na boisku, grając w piłkę nożną oraz inne gry zespołowe. Ponadto bawiły się na placu zabaw na terenie restauracji Bajka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się organizacja występów karaoke – dzieci chętnie śpiewały swoje ulubione piosenki, zapraszając do wspólnego śpiewu również wychowawców.
  Więcej
 • 3 Mistrzostwa w Kota

  13 grudnia już po raz piąty odbyły się w Kuźni Mistrzostwa Grodźca w Kota. Na turniej zgłosiło się osiem dwuosobowych drużyn: Józef Sękowski i Krzysztof Sękowski, Józef Kuziemski i Jan Supel, Andrzej Karwa i Wiesław Stawczyk, Mirosław Szatkowski i Maciej Cisiński, Józef Pastuch i Mariusz Cisiński, Henryk Wierny i Władysław Wierny, Krzysztof Pastuch i Anna Pastuch oraz Mateusz Marcinków i Szymon Stopa.
  Więcej
 • 4 Pomoc dla Zuzi

  Szanowni Państwo! W imieniu małej mieszkanki Dobrodzienia niespełna 1,5 rocznej Zuzi i Jej Rodziny zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Zuzia urodziła się ze złożoną wadą serduszka. Wielokrotne konsultacje lekarskie potwierdzały złożoność wady i konieczność przeprowadzenia skomplikowanej operacji. Niestety, operacja ta może być przeprowadzona poza granicami naszego kraju i jest niezwykle kosztowna - konieczne jest zebranie kwoty 38.000 EUR na samą operację.
  Więcej
 • 5 Wymiana młodzieży

  W dniach 10.10-20.10 2014r. grupa młodzieży z Grodźca oraz okolicznych miejscowości, a także grupa młodzieży ukraińskiej z miasta Sumy (północno-wschodnia Ukraina) miała okazję brać udział w wymianie polsko-ukraińskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej
Zajęcia Stoarzyszenia

Wizyta dzieci z Wilna

Na zaproszenie Stowarzyszenia Nasz Grodziec i Domu Kultury w Ozimku przybyły do Grodźca w dniu 2 stycznia 2010 r. dzieci polskie z Wilna. Dzieci w Wilnie uczęszczają na zajęcia do świetlicy środowiskowej Namas, kuris laukia (Dom, który czeka), prowadzonej przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.

Goście przyjechali do Grodźca w godzinach rannych, zjedli śniadanie przygotowane w Kuźni przez członkinie (Alicję Bogusz, Katarzynę Pastuch i Zofię Rup) i sympatyczki (Irenę Karpę i Annę Kleszcz) Stowarzyszenia Nasz Grodziec, a następnie przeprowadzili próbę generalną jasełek, z którymi przyjechały na występy. Około południa wszyscy pojechali do Ozimka, gdzie w Domu Kultury przyjęła ich gościnnie pani dyrektor Helena Gruszka. Dzieci zwiedziły Dom Kultury, a następnie udały się na obiad. Po zjedzeniu obiadu wróciły do Grodźca. O godzinie 15.00 w kościele parafialnym w Grodźcu. rozpoczęły się jasełka. Licznie przybyłych widzów i występujących aktorów powitał ksiądz proboszcz Zdzisław Banaś. Następnie o współpracy ze świetlicą środowiskową w Wilnie mówił prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec Krzysztof Kleszcz, zaś o pracy świetlicy siostra Małgorzata Bulowska. Przedstawiony przez dzieci spektakl Kradzież Dzieciątka Jezus opowiada o małej Zosi, która pomyślała sobie, że Dzieciątko nie pomaga wszystkim ludziom, dlatego, że nie zna ich problemów. Dlatego postanowiła wynieść je z kościoła na ulicę, by mogło zobaczyć, czego ludzie potrzebują. Dzięki swemu czynowi, pomogła kilku osobom. Przedstawienie podobało się bardzo widzom, wielu miało w oczach łzy. Za grę aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przeprowadzono też kwestę na potrzeby świetlicy środowiskowej. Widzom i ofiarodawcom dziękowała serdecznie siostra Małgorzata Bulowska. Po jasełkach nastąpiło krótkie pożegnanie w Kuźni i dzieci wraz z woluntariuszami i siostrami opiekunkami odjechały do Skoczowa. Tam i w Chybiu również wystawią jasełka, a następnie - 4 stycznia - wrócą do Wilna.

Nasi partnerzy

Nasi partnerzy

Kawiarenka

Kawiarenka

Kto jest Online

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

COPYRIGT Nasz Grodziec FREE JOOMLA TEMPLATES