Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Wspomnienie ks. Bąka

Ksiądz Piotr Bąk (3 czerwca 1929 - 18 lipca 2010), urodził się i mieszkał do momentu wysiedlenia w Zuchorzycach, parafia Biłka Szlachecka koło Lwowa. W kwietniu 1945 roku wraz z całą rodziną przyjechał do Grodźca na Śląsk Opolski. Otoczony opieką księdza Wincentego Urbana, późniejszego biskupa, wyjeżdża do Wrocławia.

 

Tam kończy liceum i w 1951 roku rozpoczyna naukę w Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie przyjmuje 23 czerwca 1957 roku we Wrocławiu z rąk księdza biskupa Bolesława Kominka. W latach 1957-1961 - jest wikarym w parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu na Opolszczyźnie. W kwietniu 1961 roku obejmuje parafię pod wezwaniem Świętej Anny we Wrocławiu - Praczach. Proboszczem we Wrocławiu-Praczach pozostaje przez 38 lat, w tym czasie buduje dom katechetyczny, odnawia zabytkowy kościół i plebanię. W 1999 r. przechodzi na emeryturę i wraca do Grodźca. Tutaj pomaga w pracy duszpasterskiej najpierw księdzu proboszczowi Edmundowi Cisakowi, a później księdzu proboszczowi Zdzisławowi Banasiowi. Zapamiętamy Go jako kapłana zaangażowanego w pracę duszpasterską, z życzliwością i zrozumieniem odnoszącego się do drugiego człowieka.

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec