Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa księdza prałata Edmunda Cisaka

            19 czerwca 2015r. odbył się w Opolu jubileusz długoletniego proboszcza grodzieckiej parafii księdza prałata Edmunda Cisaka. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawianej w kaplicy Domu Księdza Emeryta. Podczas mszy kazanie wygłosił ksiądz biskup Jan Bagiński, który między innymi przedstawił dokonania księdza Jubilata.

Za największe z nich uznał: długoletnią posługę kapłańską w Grodźcu, podczas której udało się księdzu E. Cisakowi sprowadzić do Grodźca wyposażenie kościoła w Biłce Szlacheckiej, doprowadzić do koronacji obrazu Matki Boskiej oraz wybudować Kalwarię Sybiraków, zorganizowanie i kierowanie pieszą pielgrzymką z Opola do Częstochowy oraz wieloletnie sprawowanie urzędu Krajowego Kapelana Związku Sybiraków. Po mszy ksiądz prałat Edmund Cisak został odznaczony przez Zarząd Główny Związku Sybiraków. Na mszy obecni byli wychowankowie Jubilata, księża, którzy wyszli z grodzieckiej parafii, zespół Grodziec oraz delegacja
z Grodźca.

            Po mszy odbyło się spotkanie, podczas którego składano życzenia Jubilatowi i odśpiewano Sto lat. Oprawę muzyczną mszy świętej oraz spotkania zapewnił zespół Grodziec.

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec