Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Wizyta Biskupa

22 marca 2012r. przybył do Grodźca Biskup Pomocniczy Diecezji Opolskiej Paweł Stobrawa. Wizyta rozpoczęła się od mszy świętej w intencji chorych i seniorów naszej parafii.

Po mszy ksiądz biskup wraz z księdzem proboszczem Zdzisławem Banasiem udali się do PSP w Grodźcu. Następnie w świetlicy wiejskiej ?Pawilon? odbyło się spotkanie ze wszystkimi organizacjami działającymi na terenie naszej parafii. Dostojnego Gościa powitała delegacja w składzie: Zdzisław Adamski, Alicja Bogusz, Anna Juszczyszyn, Jan Karpa, Anna Kasperska, Krystyna Pomajda. Księdzu biskupowi wręczono kwiaty i korowaj (upiekła go Anna Juszczyszyn), a ksiądz proboszcz przedstawił zebranych. Następnie głos zabierali: w imieniu Rady Sołeckiej, sołtys Grodźca Zdzisław Adamski,  Jan Karpa (Stowarzyszenie ?Nasz Grodziec?), Teresa Kałamarz (Caritas), Józefa Cichowska (zespół Grodziec), Danuta Szewc (zespół Jutrzenka) oraz sołtys Mnichusa Irena Kokot. Słuchano również piosenek w wykonaniu naszych zepołów folklorystycznych. Na koniec spotkania biskup Paweł Stobrawa z aprobatą wypowiedział się na temat zgodnego działania wszystkich działających na naszym terenie organizacji oraz przekazał zebranym obrazki wraz z błogosławieństwem. Wizytę zakończyła msza święta w intencji wszystkich parafian odprawiona o g. 17.00 w kościele parafialnym.

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec