Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd po Rumunii

  W końcu, wreszcie, nareszcie, doczekaliśmy się, urlop już jutro, już, już, tuż, tuż. Przygotowania trwały długo, specjalnie na wyjazd kupiliśmy przyczepę rowerową, mamy samochód z hakiem, który będzie ją ciągnął, trasa ustalona, noclegi zarezerwowane. W piątek wieczorem przygotowujemy się do wyjazdu, gdy nagle dostajemy informację, że samochód z hakiem zepsuł się i raczej nie powiezie naszych rowerów, jest piątek około dziesiątej wieczór.
  Więcej ...
 • 2 Spotkania Kresowe

  Tegoroczne VIII Opolskie Spotkania Kresowe odbyły się niezmiennie w Grodźcu w dniach 29-30 czerwca i były organizowane pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Opolskiego. Organizatorzy spotkania tj. Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zgodnie z wieloletnią tradycją przygotowali bogatą ofertę programową adresując '' ją'' zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  Więcej ...
 • 3 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 4 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 5 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...

Wizyta Biskupa

22 marca 2012r. przybył do Grodźca Biskup Pomocniczy Diecezji Opolskiej Paweł Stobrawa. Wizyta rozpoczęła się od mszy świętej w intencji chorych i seniorów naszej parafii.

Po mszy ksiądz biskup wraz z księdzem proboszczem Zdzisławem Banasiem udali się do PSP w Grodźcu. Następnie w świetlicy wiejskiej ?Pawilon? odbyło się spotkanie ze wszystkimi organizacjami działającymi na terenie naszej parafii. Dostojnego Gościa powitała delegacja w składzie: Zdzisław Adamski, Alicja Bogusz, Anna Juszczyszyn, Jan Karpa, Anna Kasperska, Krystyna Pomajda. Księdzu biskupowi wręczono kwiaty i korowaj (upiekła go Anna Juszczyszyn), a ksiądz proboszcz przedstawił zebranych. Następnie głos zabierali: w imieniu Rady Sołeckiej, sołtys Grodźca Zdzisław Adamski,  Jan Karpa (Stowarzyszenie ?Nasz Grodziec?), Teresa Kałamarz (Caritas), Józefa Cichowska (zespół Grodziec), Danuta Szewc (zespół Jutrzenka) oraz sołtys Mnichusa Irena Kokot. Słuchano również piosenek w wykonaniu naszych zepołów folklorystycznych. Na koniec spotkania biskup Paweł Stobrawa z aprobatą wypowiedział się na temat zgodnego działania wszystkich działających na naszym terenie organizacji oraz przekazał zebranym obrazki wraz z błogosławieństwem. Wizytę zakończyła msza święta w intencji wszystkich parafian odprawiona o g. 17.00 w kościele parafialnym.

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec