Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 2 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 3 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 4 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...
 • 5 VII Opolskie Spotkania Kresowe

  W dniach 23-24 czerwca odbyły się VII Opolskie Spotkania Kresowe zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec oraz Sołtysa Grodźca i Radę Sołecką. Imprezę dofinansowaną przez UGiM w Ozimku, objął patronatem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, patronat medialny sprawowały Radio Opole oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.
  Więcej ...

Wizyta Biskupa

22 marca 2012r. przybył do Grodźca Biskup Pomocniczy Diecezji Opolskiej Paweł Stobrawa. Wizyta rozpoczęła się od mszy świętej w intencji chorych i seniorów naszej parafii.

Po mszy ksiądz biskup wraz z księdzem proboszczem Zdzisławem Banasiem udali się do PSP w Grodźcu. Następnie w świetlicy wiejskiej ?Pawilon? odbyło się spotkanie ze wszystkimi organizacjami działającymi na terenie naszej parafii. Dostojnego Gościa powitała delegacja w składzie: Zdzisław Adamski, Alicja Bogusz, Anna Juszczyszyn, Jan Karpa, Anna Kasperska, Krystyna Pomajda. Księdzu biskupowi wręczono kwiaty i korowaj (upiekła go Anna Juszczyszyn), a ksiądz proboszcz przedstawił zebranych. Następnie głos zabierali: w imieniu Rady Sołeckiej, sołtys Grodźca Zdzisław Adamski,  Jan Karpa (Stowarzyszenie ?Nasz Grodziec?), Teresa Kałamarz (Caritas), Józefa Cichowska (zespół Grodziec), Danuta Szewc (zespół Jutrzenka) oraz sołtys Mnichusa Irena Kokot. Słuchano również piosenek w wykonaniu naszych zepołów folklorystycznych. Na koniec spotkania biskup Paweł Stobrawa z aprobatą wypowiedział się na temat zgodnego działania wszystkich działających na naszym terenie organizacji oraz przekazał zebranym obrazki wraz z błogosławieństwem. Wizytę zakończyła msza święta w intencji wszystkich parafian odprawiona o g. 17.00 w kościele parafialnym.

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2018 Nasz Grodziec