Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Dni Grodźca

W dniach 6-7 czerwca 2009r. odbyły się Dni Grodźca zorganizowane wspólnie przez Sołtysa z Radą Sołecką oraz Stowarzyszenie Nasz Grodziec. Impreza rozpoczęła się meczem koszykówki Ozimek u-20 Grodziec/Ozimek oraz Biesiadą piosenki lubianej.

Głównymi uczestnikami biesiady były nasze zespoły Grodziec i Jutrzenka, które prowadziły śpiew. Po zakończeniu biesiady wystąpił z koncertem zespół Jes. Trzy dziewczyny poderwały do tańca większość publiczności. Ostatnim punktem sobotniego programu była zabawa taneczna, podczas której grała grupa Duoelektrix. Zupełnie poza sobotnim programem wystąpił z przemówieniem sołtys Biłki Szlacheckiej Igor Parubij. Mówił on między innymi o tym, że Polacy i Ukraińcy są sąsiadami i powinni żyć ze sobą w zgodzie. Zaprosił także mieszkańców Grodźca do odwiedzin wioski przodków. Czteroosobowa delegacja władz samorządowych z Biłki Szlacheckiej przebywała w Grodźcu od piątku. W sobotę rano goście zostali przyjęci w gospodarstwie agroturystycznym państwa B. i J. Marciniaków, a później zwiedzali naszą miejscowość. Widzieli cmentarz, kościół (wraz z odsłonięciem obrazu Matki Boskiej), Kalwarię Sybiraków, Kuźnię i zbiornik wodny po dawnej kopalni piasku. Nasza wieś zrobiła na nich bardzo dobre wrażenie, mówili, że bardzo im się wszystko podoba i że chcieliby, by na Ukrainie było równie ładnie. Drugi dzień rozpoczął się interesującym recitalem Moniki Stawczyk, która zaśpiewała sześć piosenek. Następnie na scenie pojawiły się zespoły biorące udział w organizowanym po raz trzeci Festiwalu trzech kultur. Wystąpiły dwa zespoły z Grodźca: "Grodziec" i "Jutrzenka", a także "Osowiec" z Osowca i Kazimiria z Kazimierza. Gwiazdą wieczoru był kabaret lwowski z tymczasową siedzibą w Bytomiu Tyligentne batiary. Razem z batiarami można było pośpiewać lwowskie piosenki, można było pośpiewać i większość skorzystała z tej okazji. Donośnie brzmiały słowa: "Ta joj ta Jóźku, ta dawaj pyska, Co tu robisz zaraz mów! Jestyś nam znajomy z bliska z twojij gęby widać Lwów!" Po Tyligentnych batiarach wystąpił także kabaret szkolny "Bez nazwy" ze SP w Grodźcu. Przygotowani przez panią Agnieszkę Grabowską uczniowie wypadli bardzo dobrze. Pomiędzy występami zespołów folklorystycznych mogliśmy podziwiać umiejętności zespołów tanecznych z Domu kultury w Ozimku. Ich występy kończyły się rzęsistymi oklaskami. W drugim dniu festynu nie zabrakło zabaw i konkursów dla dzieci. Pod patronatem Stowarzyszenia Nasz Grodziec prowadziły je panie Katarzyna Wąsik i Magdalena Sudoł.. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że za zwycięstwo w zawodach można było wygrać jakąś słodką nagrodę. W niedzielę odwiedził Grodziec wieloletni rektor Uniwersytetu Opolskiego profesor Stanisław Nicieja, który opowiadał o swojej najnowszej książce Kresowe trójmiasto, traktującej o trzech miejscowościach: Truskawcu, Drohobyczu i Borysławiu. W niedzielę również odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec "Ogrody wspomnień - moje korzenie". Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Grabowska, Barbara Durkalec i Barbara Stawczyk przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii uczestników dorosłych Komisja przyznała trzy wyróżnienia.

Otrzymali je:
- Irena Kuśmierska z Grodźca;
- Józef Gruszka z Grodźca,
- Józef Winnik z Karchowa-Kolonii.
W kategorii dzieci szkolnych Komisja przyznała:
1. miejsce Katarzynie Jarockiej,
2. miejsce Dominice Kosycor,
3. miejsce Katarzynie Supel,
a także wyróżnienia dla Karoliny Seman i Pauliny Plewy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Drugi dzień święta Grodźca zakończyła zabawa taneczna, podczas której grały zespoły Paradox i Sherwood.

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec