Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 2 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...
 • 4 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 5 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...

Przedszkole w Grodźcu

W 2010 r. Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" na wniosek wielu mieszkańców wsi wystąpiło do Burmistrza Ozimka z prośbą o powołanie komisji ds. oceny możliwości utworzenia przedszkola w Grodźcu (zobacz). W czerwcu br. komisja w składzie:

 1. Zbigniew Kowalczyk - zastępca Burmistrza Ozimka;
 2. Jolanta Proszewska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Grodźcu;
 3. Zdzisław Adamski - sołtys wsi Grodziec;
 4. Katarzyna Wrzeciono-Marcinków - Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”
 5. Aleksandra Sierpińska - przedstawiciel rodziców dzieci przedszkolnych;
 6. Jan Karpa - radny Rady Miejskiej w Ozimku;
 7. Krzysztof Kleszcz - radny Rady Miejskiej w Ozimku

dokonała przeglądu pomieszczeń PSP w Grodźcu, dochodząc do wniosku, że właśnie w budynku szkoły można by umieścić oddział przedszkolny. Odrębne stanowiska zaprezentowała pani Jolanta Proszewska - dyrektor PSP w Grodźcu (zob. Protokół). Z prowadzonych rozmów wynika, że istnieje duża szansa na powołanie przedszkola, pracującego w zależności od potrzeb pięć lub osiem godzin dziennie. W razie pobytu ośmiogodzinnego dziecko miałoby zapewniony posiłek. Byłoby to więc przedszkole funkcjonujące na takich samych zasadach, jak przedszkola w innych wsiach naszej gminy. Rozpoczęcie działalności miałoby nastąpić w roku szkolnym 2012/2013, choć istnieje szansa na uruchomienie oddziału już w roku szkolnym 2011/2012. Dlatego też zwracamy się z prośbą o zapisywanie dzieci (zapisy w Kuźni) do mającego powstać przedszkola.

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec