Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Przedszkole w Grodźcu

W 2010 r. Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" na wniosek wielu mieszkańców wsi wystąpiło do Burmistrza Ozimka z prośbą o powołanie komisji ds. oceny możliwości utworzenia przedszkola w Grodźcu (zobacz). W czerwcu br. komisja w składzie:

 1. Zbigniew Kowalczyk - zastępca Burmistrza Ozimka;
 2. Jolanta Proszewska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Grodźcu;
 3. Zdzisław Adamski - sołtys wsi Grodziec;
 4. Katarzyna Wrzeciono-Marcinków - Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”
 5. Aleksandra Sierpińska - przedstawiciel rodziców dzieci przedszkolnych;
 6. Jan Karpa - radny Rady Miejskiej w Ozimku;
 7. Krzysztof Kleszcz - radny Rady Miejskiej w Ozimku

dokonała przeglądu pomieszczeń PSP w Grodźcu, dochodząc do wniosku, że właśnie w budynku szkoły można by umieścić oddział przedszkolny. Odrębne stanowiska zaprezentowała pani Jolanta Proszewska - dyrektor PSP w Grodźcu (zob. Protokół). Z prowadzonych rozmów wynika, że istnieje duża szansa na powołanie przedszkola, pracującego w zależności od potrzeb pięć lub osiem godzin dziennie. W razie pobytu ośmiogodzinnego dziecko miałoby zapewniony posiłek. Byłoby to więc przedszkole funkcjonujące na takich samych zasadach, jak przedszkola w innych wsiach naszej gminy. Rozpoczęcie działalności miałoby nastąpić w roku szkolnym 2012/2013, choć istnieje szansa na uruchomienie oddziału już w roku szkolnym 2011/2012. Dlatego też zwracamy się z prośbą o zapisywanie dzieci (zapisy w Kuźni) do mającego powstać przedszkola.

Odwiedza nas 331 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec