Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Mistrzostwa Grodźca „w Kota”

Nasi przodkowie przywieźli ze sobą z Kresów dwie gry karciane, popularnego w całej Małopolsce Wschodniej Ferbla i rozpowszechnionego w obu Biłkach Kota. W czasach powojennych prawie we wszystkich grodzieckich domach grano w karty. W Ferbla grano na pieniądze, w Kota dla przyjemności.

Dziś tylko niektórzy mieszkańcy pamiętają zasady, według których rozgrywano te pojedynki karciane. Właśnie Kota postanowiło rozpowszechnić Stowarzyszenie ?Nasz Grodziec?. Dlatego też zorganizowano w Kuźni 28 listopada 2010 r. Mistrzostwa Grodźca w Kota. Na turniej zgłosiło się siedem dwuosobowych drużyn: Józef Sękowski i Stanisław Masłowski, Jan Grabowski i Andrzej Karwa, Józefa Wojdyła i Andrzej Grabowski, Wiesław Stawczyk i Mirosław Szatkowski, Andrzej Kasperski i Marian Wojdyła, Józef Pastuch i Krzysztof Pastuch oraz Mateusz Marcinków i Józef Kuziemski. Sędzią głównym zawodów była skarbnik Stowarzyszenia ?Nasz Grodziec? Katrzyna Pastuch. Po długich, trwających prawie siedem godzin, zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyli Mirosław Szatkowski i Wiesław Stawczyk, drugą pozycję zajęli Andrzej Kasperski i Marian Wojdyła zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Józefowi Pastuchowi i Krzysztofowi Pastuchowi. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, zaś pozostali grający dyplomy za uczestnictwo w mistrzostwach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkie osoby, które wiedzą, jak grać w Kota zapraszamy na przyszłoroczne mistrzostwa.

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec