Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Mistrzostwa Grodźca „w Kota”

Nasi przodkowie przywieźli ze sobą z Kresów dwie gry karciane, popularnego w całej Małopolsce Wschodniej Ferbla i rozpowszechnionego w obu Biłkach Kota. W czasach powojennych prawie we wszystkich grodzieckich domach grano w karty. W Ferbla grano na pieniądze, w Kota dla przyjemności.

Dziś tylko niektórzy mieszkańcy pamiętają zasady, według których rozgrywano te pojedynki karciane. Właśnie Kota postanowiło rozpowszechnić Stowarzyszenie ?Nasz Grodziec?. Dlatego też zorganizowano w Kuźni 28 listopada 2010 r. Mistrzostwa Grodźca w Kota. Na turniej zgłosiło się siedem dwuosobowych drużyn: Józef Sękowski i Stanisław Masłowski, Jan Grabowski i Andrzej Karwa, Józefa Wojdyła i Andrzej Grabowski, Wiesław Stawczyk i Mirosław Szatkowski, Andrzej Kasperski i Marian Wojdyła, Józef Pastuch i Krzysztof Pastuch oraz Mateusz Marcinków i Józef Kuziemski. Sędzią głównym zawodów była skarbnik Stowarzyszenia ?Nasz Grodziec? Katrzyna Pastuch. Po długich, trwających prawie siedem godzin, zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyli Mirosław Szatkowski i Wiesław Stawczyk, drugą pozycję zajęli Andrzej Kasperski i Marian Wojdyła zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Józefowi Pastuchowi i Krzysztofowi Pastuchowi. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, zaś pozostali grający dyplomy za uczestnictwo w mistrzostwach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkie osoby, które wiedzą, jak grać w Kota zapraszamy na przyszłoroczne mistrzostwa.

Odwiedza nas 361 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec