Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 2 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...
 • 3 VII Opolskie Spotkania Kresowe

  W dniach 23-24 czerwca odbyły się VII Opolskie Spotkania Kresowe zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec oraz Sołtysa Grodźca i Radę Sołecką. Imprezę dofinansowaną przez UGiM w Ozimku, objął patronatem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, patronat medialny sprawowały Radio Opole oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.
  Więcej ...
 • 4 Honorowy Obywatel

  9 czerwca 2018 r. wieloletni kapelan Sybiraków ksiądz prałat Edmund Cisak, został Honorowym Obywatelem Gminy Ozimek, gdzie przez długie lata był proboszczem w parafii grodziec. Tytuł przyznała mu Rada Miejska na uroczystej
  Więcej ...
 • 5 Turniej tenisa

  Na nowym stole tenisowym rozgrywano VI Turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Stół, a w zasadzie dwa stoły zostały zakupione z funduszu sołeckiego przez sołtysa Grodźca, Zdzisława Adamskiego. Jeden z nich trafił do PSP w Grodźcu, a drugi stać będzie w Kuźni.
  Więcej ...

Mistrzostwa Grodźca „w Kota”

Nasi przodkowie przywieźli ze sobą z Kresów dwie gry karciane, popularnego w całej Małopolsce Wschodniej Ferbla i rozpowszechnionego w obu Biłkach Kota. W czasach powojennych prawie we wszystkich grodzieckich domach grano w karty. W Ferbla grano na pieniądze, w Kota dla przyjemności.

Dziś tylko niektórzy mieszkańcy pamiętają zasady, według których rozgrywano te pojedynki karciane. Właśnie Kota postanowiło rozpowszechnić Stowarzyszenie ?Nasz Grodziec?. Dlatego też zorganizowano w Kuźni 28 listopada 2010 r. Mistrzostwa Grodźca w Kota. Na turniej zgłosiło się siedem dwuosobowych drużyn: Józef Sękowski i Stanisław Masłowski, Jan Grabowski i Andrzej Karwa, Józefa Wojdyła i Andrzej Grabowski, Wiesław Stawczyk i Mirosław Szatkowski, Andrzej Kasperski i Marian Wojdyła, Józef Pastuch i Krzysztof Pastuch oraz Mateusz Marcinków i Józef Kuziemski. Sędzią głównym zawodów była skarbnik Stowarzyszenia ?Nasz Grodziec? Katrzyna Pastuch. Po długich, trwających prawie siedem godzin, zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyli Mirosław Szatkowski i Wiesław Stawczyk, drugą pozycję zajęli Andrzej Kasperski i Marian Wojdyła zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Józefowi Pastuchowi i Krzysztofowi Pastuchowi. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, zaś pozostali grający dyplomy za uczestnictwo w mistrzostwach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkie osoby, które wiedzą, jak grać w Kota zapraszamy na przyszłoroczne mistrzostwa.

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2018 Nasz Grodziec