Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Spotkanie w Biblitece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...
 • 2 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 3 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...

Półkolonie w Grodźcu

W poniedziałek, 16 sierpnia 2010r., rozpoczęły się w Kuźni półkolonie zorganizowane przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. Na zajęcia zapisało się dwadzieścioro ośmioro dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Opiekunkami były panie Irena Karpa i Katarzyna Wąsik, dodatkowo w roli opiekunki na wycieczki jeździła także pani Zofia Michalak.

Pierwszego dnia uczestnicy byli na wycieczce w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Pomimo tego, że część obiektów była wyłączona ze zwiedzania, udało nam się sporo zobaczyć. Dzieciom najbardziej przypadła do gustu pokazowa lekcja w szkole. Zajęcia we wtorek zaczęliśmy od gier i zabaw świetlicowych. Miały one charakter integracyjny, dzięki czemu dzieciom łatwiej było przełamać pierwsze lody i poznać bliżej rówieśników. Po śniadaniu, pełni energii i zapału, zabraliśmy skakanki, hula-hop, piłki i poszliśmy na boisko szkolne, gdzie odbyły się gry i zabawy ruchowe. Zajęcia w środę przebiegły podobnie, lecz zakończone były uwielbianą przez dzieci zabawą w podchody. W czwartek przenieśliśmy się do krainy dinozaurów w Krasiejowie. Po przejściu całej ścieżki dydaktycznej i obejrzeniu ekspozycji w pawilonie paleontologicznym, ku ogromnej uciesze najmłodszych, poszliśmy na plac zabaw. Mimo zmiennej pogody, dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Pierwszy tydzień półkolonii zakończyliśmy wycieczką do Opola. Niewątpliwą atrakcją był godzinny rejs statkiem po Odrze. Tego samego dnia odwiedziliśmy również opolski ogród zoologiczny. Drugi tydzień kolonii również obfitował w atrakcje. Kolejny raz odwiedziliśmy Opole, wtorkowy wyjazd rozpoczęliśmy wizytą w Radiu Opole, gdzie dzięki uprzejmości redaktora Andrzeja Russaka dzieci mogły zobaczyć profesjonalne studia nagrań i dowiedzieć się, w jaki sposób powstają audycje radiowe. Na pamiątkę tej wizyta każdy z uczestników półkolonii dostał kubek z logo rozgłośni. Zwieńczeniem naszego pobytu w Opolu było obejrzenie filmu animowanego pt. ?Jak ukraść Księżyc?. Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy zwiedzając gospodarstwo agroturystyczne państwa Marciniaków, którzy specjalizują się w hodowli koni. Były fundowane przez gospodarzy kiełbaski z grilla i ciekawe opowieści o koniach. Na koniec na dzieci czekała atrakcja w postaci przejażdżki bryczką oraz mnóstwo słodyczy. Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Ozimka, Dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku oraz sponsorom: Józefowi Adaszyńskiemu, Józefowi Marciniakowi i Janowi Partyce. Serdeczne podziękowania składamy także redaktorowi Andrzejowi Russakowi.

Irena Karpa, Katarzyna Wąsik

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec