Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Półkolonie w Grodźcu

W poniedziałek, 16 sierpnia 2010r., rozpoczęły się w Kuźni półkolonie zorganizowane przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. Na zajęcia zapisało się dwadzieścioro ośmioro dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Opiekunkami były panie Irena Karpa i Katarzyna Wąsik, dodatkowo w roli opiekunki na wycieczki jeździła także pani Zofia Michalak.

Pierwszego dnia uczestnicy byli na wycieczce w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Pomimo tego, że część obiektów była wyłączona ze zwiedzania, udało nam się sporo zobaczyć. Dzieciom najbardziej przypadła do gustu pokazowa lekcja w szkole. Zajęcia we wtorek zaczęliśmy od gier i zabaw świetlicowych. Miały one charakter integracyjny, dzięki czemu dzieciom łatwiej było przełamać pierwsze lody i poznać bliżej rówieśników. Po śniadaniu, pełni energii i zapału, zabraliśmy skakanki, hula-hop, piłki i poszliśmy na boisko szkolne, gdzie odbyły się gry i zabawy ruchowe. Zajęcia w środę przebiegły podobnie, lecz zakończone były uwielbianą przez dzieci zabawą w podchody. W czwartek przenieśliśmy się do krainy dinozaurów w Krasiejowie. Po przejściu całej ścieżki dydaktycznej i obejrzeniu ekspozycji w pawilonie paleontologicznym, ku ogromnej uciesze najmłodszych, poszliśmy na plac zabaw. Mimo zmiennej pogody, dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Pierwszy tydzień półkolonii zakończyliśmy wycieczką do Opola. Niewątpliwą atrakcją był godzinny rejs statkiem po Odrze. Tego samego dnia odwiedziliśmy również opolski ogród zoologiczny. Drugi tydzień kolonii również obfitował w atrakcje. Kolejny raz odwiedziliśmy Opole, wtorkowy wyjazd rozpoczęliśmy wizytą w Radiu Opole, gdzie dzięki uprzejmości redaktora Andrzeja Russaka dzieci mogły zobaczyć profesjonalne studia nagrań i dowiedzieć się, w jaki sposób powstają audycje radiowe. Na pamiątkę tej wizyta każdy z uczestników półkolonii dostał kubek z logo rozgłośni. Zwieńczeniem naszego pobytu w Opolu było obejrzenie filmu animowanego pt. ?Jak ukraść Księżyc?. Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy zwiedzając gospodarstwo agroturystyczne państwa Marciniaków, którzy specjalizują się w hodowli koni. Były fundowane przez gospodarzy kiełbaski z grilla i ciekawe opowieści o koniach. Na koniec na dzieci czekała atrakcja w postaci przejażdżki bryczką oraz mnóstwo słodyczy. Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Ozimka, Dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku oraz sponsorom: Józefowi Adaszyńskiemu, Józefowi Marciniakowi i Janowi Partyce. Serdeczne podziękowania składamy także redaktorowi Andrzejowi Russakowi.

Irena Karpa, Katarzyna Wąsik

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec