Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 2 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...
 • 3 VII Opolskie Spotkania Kresowe

  W dniach 23-24 czerwca odbyły się VII Opolskie Spotkania Kresowe zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec oraz Sołtysa Grodźca i Radę Sołecką. Imprezę dofinansowaną przez UGiM w Ozimku, objął patronatem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, patronat medialny sprawowały Radio Opole oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.
  Więcej ...
 • 4 Honorowy Obywatel

  9 czerwca 2018 r. wieloletni kapelan Sybiraków ksiądz prałat Edmund Cisak, został Honorowym Obywatelem Gminy Ozimek, gdzie przez długie lata był proboszczem w parafii grodziec. Tytuł przyznała mu Rada Miejska na uroczystej
  Więcej ...
 • 5 Turniej tenisa

  Na nowym stole tenisowym rozgrywano VI Turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Stół, a w zasadzie dwa stoły zostały zakupione z funduszu sołeckiego przez sołtysa Grodźca, Zdzisława Adamskiego. Jeden z nich trafił do PSP w Grodźcu, a drugi stać będzie w Kuźni.
  Więcej ...

Półkolonie w Grodźcu

W poniedziałek, 16 sierpnia 2010r., rozpoczęły się w Kuźni półkolonie zorganizowane przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. Na zajęcia zapisało się dwadzieścioro ośmioro dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Opiekunkami były panie Irena Karpa i Katarzyna Wąsik, dodatkowo w roli opiekunki na wycieczki jeździła także pani Zofia Michalak.

Pierwszego dnia uczestnicy byli na wycieczce w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Pomimo tego, że część obiektów była wyłączona ze zwiedzania, udało nam się sporo zobaczyć. Dzieciom najbardziej przypadła do gustu pokazowa lekcja w szkole. Zajęcia we wtorek zaczęliśmy od gier i zabaw świetlicowych. Miały one charakter integracyjny, dzięki czemu dzieciom łatwiej było przełamać pierwsze lody i poznać bliżej rówieśników. Po śniadaniu, pełni energii i zapału, zabraliśmy skakanki, hula-hop, piłki i poszliśmy na boisko szkolne, gdzie odbyły się gry i zabawy ruchowe. Zajęcia w środę przebiegły podobnie, lecz zakończone były uwielbianą przez dzieci zabawą w podchody. W czwartek przenieśliśmy się do krainy dinozaurów w Krasiejowie. Po przejściu całej ścieżki dydaktycznej i obejrzeniu ekspozycji w pawilonie paleontologicznym, ku ogromnej uciesze najmłodszych, poszliśmy na plac zabaw. Mimo zmiennej pogody, dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Pierwszy tydzień półkolonii zakończyliśmy wycieczką do Opola. Niewątpliwą atrakcją był godzinny rejs statkiem po Odrze. Tego samego dnia odwiedziliśmy również opolski ogród zoologiczny. Drugi tydzień kolonii również obfitował w atrakcje. Kolejny raz odwiedziliśmy Opole, wtorkowy wyjazd rozpoczęliśmy wizytą w Radiu Opole, gdzie dzięki uprzejmości redaktora Andrzeja Russaka dzieci mogły zobaczyć profesjonalne studia nagrań i dowiedzieć się, w jaki sposób powstają audycje radiowe. Na pamiątkę tej wizyta każdy z uczestników półkolonii dostał kubek z logo rozgłośni. Zwieńczeniem naszego pobytu w Opolu było obejrzenie filmu animowanego pt. ?Jak ukraść Księżyc?. Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy zwiedzając gospodarstwo agroturystyczne państwa Marciniaków, którzy specjalizują się w hodowli koni. Były fundowane przez gospodarzy kiełbaski z grilla i ciekawe opowieści o koniach. Na koniec na dzieci czekała atrakcja w postaci przejażdżki bryczką oraz mnóstwo słodyczy. Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Ozimka, Dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku oraz sponsorom: Józefowi Adaszyńskiemu, Józefowi Marciniakowi i Janowi Partyce. Serdeczne podziękowania składamy także redaktorowi Andrzejowi Russakowi.

Irena Karpa, Katarzyna Wąsik

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2018 Nasz Grodziec