Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Drugi rajd

  Podobnie jak dwa lata temu, znowu przed rajdem w Rumunii pojechaliśmy do Lądka-Zdroju, by spróbować swoich sił w terenie górzystym. 25 czerwca w piątek wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu, a następnego dnia rano ruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo.
  Więcej ...
 • 2 Pierwszy rajd

  Później niż zwykle (z powodu pandemii), bo dopiero 8 maja Sekcja Rowerowa Cyklista rozpoczęła nowy sezon. Jeziora Turawskie, tradycyjnie zresztą, stały się naszym pierwszym celem. Wyruszyliśmy z ul. Leśnej w stronę Ozimka, gdzie dołączyły do nas kolejne osoby.
  Więcej ...
 • 3 Wizyta w Zapałczarni

  24 czerwca br, na zaproszenie Prezesa Zapałczarni w Częstochowie naszego ziomka - Eugeniusza Kałamarza – delegacja w składzie: Helena Gruszka – prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec, Zdzisław Adamski – sołtys Grodźca oraz dr Krzysztof Kleszcz – radny Rady Miejskiej w Ozimku miała okazję zobaczyć nową ekspozycję pt. „Zapałczarnia w Częstochowie – Historia – Teraźniejszość – Perspektywy”
  Więcej ...
 • 4 Joga

  W czerwcu br - po długiej przerwie - zostały wznowione zajęcia z jogi organizowane niezmiennie w Szkole Podstawowej a prowadzone z powodzeniem przez panią Halinę Oster. Jeżeli po wakacjach zachowane będą bezpieczne warunki , to wznowione zostaną dalsze zajęcia. Zapraszamy chętnych mieszkańców Grodźca do skorzystania z tej jakże atrakcyjnej formy aktywności fizycznej. Dbajmy o swoje zdrowie, zapraszamy.
  Więcej ...
 • 5 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...

Święto Niepodległości

11 listopada 2010 r., w 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowało szereg imprez upamiętniających to wydarzenie. Dzień rozpoczął się mszą świętą za Ojczyznę. Podczas mszy ksiądz proboszcz, Zdzisław Banaś, odczytał nazwiska osób poległych w obronie Polski w 1918 r.

oraz tych, które zginęły podczas II wojny światowej. Następnie wszyscy udali się na cmentarz parafialny w Grodźcu, gdzie odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Ofiarom wszystkich wojen z parafii Grodziec”. Odsłonięcia tablicy dokonali burmistrz Ozimka Jan Labus oraz prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” Krzysztof Kleszcz. Następnie ksiądz proboszcz poświęcił odsłoniętą tablicę.  Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali pieśń maryjną pt. „Śliczna Gwiazdo miasta Lwowa”. O g. 14.00 rozpoczął się Marsz Niepodległości, organizowany pod patronatem Burmistrza Ozimka i przy udziale Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku. Wzięły w nim udział osoby ćwiczące Nordic Walking oraz zupełni amatorzy. Zawodnicy mieli do pokonania prawie osiem kilometrów. Sędzią głównym zawodów była Magdalena Maziarska. W sumie w marszu uczestniczyło ponad 30 osób, w tym burmistrz Ozimka Jan Labus, zastępca burmistrza Marek Korniak oraz sekretarz gminy Barbara Durkalec. W marszu wystartowali również członkowie naszego stowarzyszenia i wypadli bardzo dobrze. Jako pierwsza zameldowała się na mecie członkini naszego stowarzyszenia koleżanka Ala Bogusz, drugie miejsce zajęła sekretarz Zarządu stowarzyszenia koleżanka Kasia Niedźwiedź, zaś trzecie Natalia Jarocka. Wśród mężczyzn triumfował Zdzisław Supel, drugi był Jakub Sitnik, a trzecie miejsce zajął Edward Kowalczyk. Meta Marszu Niepodległości znajdowała się na terenie byłej piaskowni. Bliskość wody i odpowiednia temperatura powietrza sprowokowała do przybycia do Grodźca morsów z Dobrodzienia. O g. 15.30 morsy z Klubu Morsa Sopel weszły do wody. Wejściu przyglądało się około 100. osób, mieszkańców Grodźca. Następnie wszyscy, morsy i widzowie, piekli kiełbasy i raczyli się gorącą herbatą przygotowaną przez członków Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”. O g. 17.00 w Kuźni rozpoczął się koncert chóru Kantata z Dobrodzienia. Chór, występujący pod dyrekcją Władysława Regnera, zaprezentował pieśni patriotyczne, ludowe i kościelne. Występ chóru Kantata bardzo podobał się mieszkańcom Grodźca. Zgromadzeni w Kuźni, około 80 osób,  długo oklaskiwali  występy artystów. Ostatnim punktem programu obchodów Święta Niepodległości było otwarcie wystawy malarskiej pt. Mój Lwów biłczanina Józefa Lewczaka. Autor wystawy opowiadał bardzo ciekawie o prezentowanych na obrazach obiektach. Na koniec wszyscy zebrani zaśpiewali pieśń „Tylko we Lwowie”. Mając nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze godniej i jeszcze liczniej uczcimy Święto Niepodległości dziękujemy wszystkim mieszkańcom Grodźca, którzy chcieli wziąć udział w organizowanych przez nasze stowarzyszenie uroczystościach. Zarząd stowarzyszenia składa podziękowania również tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy.

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec