Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 2 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...
 • 3 VII Opolskie Spotkania Kresowe

  W dniach 23-24 czerwca odbyły się VII Opolskie Spotkania Kresowe zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec oraz Sołtysa Grodźca i Radę Sołecką. Imprezę dofinansowaną przez UGiM w Ozimku, objął patronatem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, patronat medialny sprawowały Radio Opole oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.
  Więcej ...
 • 4 Honorowy Obywatel

  9 czerwca 2018 r. wieloletni kapelan Sybiraków ksiądz prałat Edmund Cisak, został Honorowym Obywatelem Gminy Ozimek, gdzie przez długie lata był proboszczem w parafii grodziec. Tytuł przyznała mu Rada Miejska na uroczystej
  Więcej ...
 • 5 Turniej tenisa

  Na nowym stole tenisowym rozgrywano VI Turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Stół, a w zasadzie dwa stoły zostały zakupione z funduszu sołeckiego przez sołtysa Grodźca, Zdzisława Adamskiego. Jeden z nich trafił do PSP w Grodźcu, a drugi stać będzie w Kuźni.
  Więcej ...

Święto Niepodległości

11 listopada 2010 r., w 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowało szereg imprez upamiętniających to wydarzenie. Dzień rozpoczął się mszą świętą za Ojczyznę. Podczas mszy ksiądz proboszcz, Zdzisław Banaś, odczytał nazwiska osób poległych w obronie Polski w 1918 r.

oraz tych, które zginęły podczas II wojny światowej. Następnie wszyscy udali się na cmentarz parafialny w Grodźcu, gdzie odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Ofiarom wszystkich wojen z parafii Grodziec”. Odsłonięcia tablicy dokonali burmistrz Ozimka Jan Labus oraz prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” Krzysztof Kleszcz. Następnie ksiądz proboszcz poświęcił odsłoniętą tablicę.  Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali pieśń maryjną pt. „Śliczna Gwiazdo miasta Lwowa”. O g. 14.00 rozpoczął się Marsz Niepodległości, organizowany pod patronatem Burmistrza Ozimka i przy udziale Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku. Wzięły w nim udział osoby ćwiczące Nordic Walking oraz zupełni amatorzy. Zawodnicy mieli do pokonania prawie osiem kilometrów. Sędzią głównym zawodów była Magdalena Maziarska. W sumie w marszu uczestniczyło ponad 30 osób, w tym burmistrz Ozimka Jan Labus, zastępca burmistrza Marek Korniak oraz sekretarz gminy Barbara Durkalec. W marszu wystartowali również członkowie naszego stowarzyszenia i wypadli bardzo dobrze. Jako pierwsza zameldowała się na mecie członkini naszego stowarzyszenia koleżanka Ala Bogusz, drugie miejsce zajęła sekretarz Zarządu stowarzyszenia koleżanka Kasia Niedźwiedź, zaś trzecie Natalia Jarocka. Wśród mężczyzn triumfował Zdzisław Supel, drugi był Jakub Sitnik, a trzecie miejsce zajął Edward Kowalczyk. Meta Marszu Niepodległości znajdowała się na terenie byłej piaskowni. Bliskość wody i odpowiednia temperatura powietrza sprowokowała do przybycia do Grodźca morsów z Dobrodzienia. O g. 15.30 morsy z Klubu Morsa Sopel weszły do wody. Wejściu przyglądało się około 100. osób, mieszkańców Grodźca. Następnie wszyscy, morsy i widzowie, piekli kiełbasy i raczyli się gorącą herbatą przygotowaną przez członków Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”. O g. 17.00 w Kuźni rozpoczął się koncert chóru Kantata z Dobrodzienia. Chór, występujący pod dyrekcją Władysława Regnera, zaprezentował pieśni patriotyczne, ludowe i kościelne. Występ chóru Kantata bardzo podobał się mieszkańcom Grodźca. Zgromadzeni w Kuźni, około 80 osób,  długo oklaskiwali  występy artystów. Ostatnim punktem programu obchodów Święta Niepodległości było otwarcie wystawy malarskiej pt. Mój Lwów biłczanina Józefa Lewczaka. Autor wystawy opowiadał bardzo ciekawie o prezentowanych na obrazach obiektach. Na koniec wszyscy zebrani zaśpiewali pieśń „Tylko we Lwowie”. Mając nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze godniej i jeszcze liczniej uczcimy Święto Niepodległości dziękujemy wszystkim mieszkańcom Grodźca, którzy chcieli wziąć udział w organizowanych przez nasze stowarzyszenie uroczystościach. Zarząd stowarzyszenia składa podziękowania również tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy.

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2018 Nasz Grodziec