Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 2 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...
 • 4 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 5 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...

Święto Niepodległości

11 listopada 2010 r., w 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowało szereg imprez upamiętniających to wydarzenie. Dzień rozpoczął się mszą świętą za Ojczyznę. Podczas mszy ksiądz proboszcz, Zdzisław Banaś, odczytał nazwiska osób poległych w obronie Polski w 1918 r.

oraz tych, które zginęły podczas II wojny światowej. Następnie wszyscy udali się na cmentarz parafialny w Grodźcu, gdzie odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Ofiarom wszystkich wojen z parafii Grodziec”. Odsłonięcia tablicy dokonali burmistrz Ozimka Jan Labus oraz prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” Krzysztof Kleszcz. Następnie ksiądz proboszcz poświęcił odsłoniętą tablicę.  Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali pieśń maryjną pt. „Śliczna Gwiazdo miasta Lwowa”. O g. 14.00 rozpoczął się Marsz Niepodległości, organizowany pod patronatem Burmistrza Ozimka i przy udziale Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku. Wzięły w nim udział osoby ćwiczące Nordic Walking oraz zupełni amatorzy. Zawodnicy mieli do pokonania prawie osiem kilometrów. Sędzią głównym zawodów była Magdalena Maziarska. W sumie w marszu uczestniczyło ponad 30 osób, w tym burmistrz Ozimka Jan Labus, zastępca burmistrza Marek Korniak oraz sekretarz gminy Barbara Durkalec. W marszu wystartowali również członkowie naszego stowarzyszenia i wypadli bardzo dobrze. Jako pierwsza zameldowała się na mecie członkini naszego stowarzyszenia koleżanka Ala Bogusz, drugie miejsce zajęła sekretarz Zarządu stowarzyszenia koleżanka Kasia Niedźwiedź, zaś trzecie Natalia Jarocka. Wśród mężczyzn triumfował Zdzisław Supel, drugi był Jakub Sitnik, a trzecie miejsce zajął Edward Kowalczyk. Meta Marszu Niepodległości znajdowała się na terenie byłej piaskowni. Bliskość wody i odpowiednia temperatura powietrza sprowokowała do przybycia do Grodźca morsów z Dobrodzienia. O g. 15.30 morsy z Klubu Morsa Sopel weszły do wody. Wejściu przyglądało się około 100. osób, mieszkańców Grodźca. Następnie wszyscy, morsy i widzowie, piekli kiełbasy i raczyli się gorącą herbatą przygotowaną przez członków Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”. O g. 17.00 w Kuźni rozpoczął się koncert chóru Kantata z Dobrodzienia. Chór, występujący pod dyrekcją Władysława Regnera, zaprezentował pieśni patriotyczne, ludowe i kościelne. Występ chóru Kantata bardzo podobał się mieszkańcom Grodźca. Zgromadzeni w Kuźni, około 80 osób,  długo oklaskiwali  występy artystów. Ostatnim punktem programu obchodów Święta Niepodległości było otwarcie wystawy malarskiej pt. Mój Lwów biłczanina Józefa Lewczaka. Autor wystawy opowiadał bardzo ciekawie o prezentowanych na obrazach obiektach. Na koniec wszyscy zebrani zaśpiewali pieśń „Tylko we Lwowie”. Mając nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze godniej i jeszcze liczniej uczcimy Święto Niepodległości dziękujemy wszystkim mieszkańcom Grodźca, którzy chcieli wziąć udział w organizowanych przez nasze stowarzyszenie uroczystościach. Zarząd stowarzyszenia składa podziękowania również tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy.

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec