Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Mikołaj w Grodźcu

Zgodnie z tradycją 6 grudnia 2010r. przyjechał do dzieci w Grodźcu Święty Mikołaj. Zaprosiło go Stowarzyszenie Nasz Grodziec. Święty ubrany był w szaty biskupie, na głowie miał infułę a w ręku pastorał. Długa broda prawie całkiem zakrywała mu twarz, spoza niej dojrzeć można było jedynie uśmiechnięte usta i oczy, spoglądające na dzieci zza okularów.

Podobnie jak w roku ubiegłym przywiezione ze sobą prezenty Święty Mikołaj rozdawał dzieciom w Kuźni. W rozdawaniu paczek pomagały mu trzy Aniołki. Spotkanie rozpoczęło się o g. 18.00. Licznie zgromadzone dzieci, które tego dnia przybyły do Kuźni wraz z rodzicami, różnie reagowały na pojawienie się Świętego. Niektóre bardzo się cieszyły, chętnie mówiły wierszyki i śpiewały piosenki, inne bały się podejść, by odebrać paczkę. Na szczęście Święty Mikołaj w takiej sytuacji dawał paczki rodzicom, a ci przekazywali je dalej. O g. 19 Święty Mikołaj musiał już nas opuścić i udać się do dzieci z innej miejscowości. Za pomoc w przygotowaniu imprezy Stowarzyszenie Nasz Grodziec składa serdecznie podziękowania Dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, Barbarze Katolik, Krzysztofowi Adamcowi, Katarzynie Pastuch, Monice Stawczyk oraz Jakubowi Sitnikowi.

Odwiedza nas 343 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec