Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Trzeci grant dla stowarzyszenia

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" w 2011r. otrzymało po raz trzeci grant w wysokości 5000 zł z Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie na renowację cmentarza w Biłce Szlacheckiej.  Pieniądze pochodzą z programu Kultura i Dziedzictwo Narodowe na Wschodzie. 

Zamierzamy je wykorzystać na odnowienie pomników zamordowanych przez Niemców 13 czerwca 1944 r. Jana Tłustego, Henryka Bigasa i Franciszka Dąbrowskiego, a także poległych w walce z Niemcami Józefa Jastrząbka, Wojciecha Kubowa i Antoniego Marcinkowa. Trzej ostatni zostali pochowani we wspólnej mogile, jej miejsce zna i wskaże syn Antoniego Marcinkowa, Stanisław. Miejsca pochówku Jana Tłustego, Henryka Bigasa i Franciszka Dąbrowskiego nie są znane. Jeśli ktoś wie, gdzie zostali pochowani, prosimy o kontakt. 

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec