Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...
 • 5 Turniej w Kota

  Po raz dziewiąty w sobotnie popołudnie dawna „Kuźnia” w Grodźcu będąca siedzibą Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” zapełniła się pasjonatami gry w „Kota”, która od wielu pokoleń emocjonuje jej uczestników.
  Więcej ...

II mistrzostwa w Kota

27 listopada Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowało w Kuźni II Mistrzostwa Grodźca w Kota. Przypomnijmy, że Kot to stara gra karciana przywieziona przez naszych przodków z Kresów na Śląsk. Kiedyś bardzo popularna, dziś nieco mniej. Stąd właśnie pomysł, by rozpowszechnić ją wśród mieszkańców Grodźca.

W rozgrywkach wzięło udział 12 osób.  Sędzią głównym zawodów była Katarzyna Pastuch. Po zmaganiach trwających  ponad cztery godziny najlepsi okazali się Grzegorz i Maciej Cisińscy, na drugim miejscu uplasowali się Józef Kuziemski i Jan Supel, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Wiesławowi Stawczykowi i Mirosławowi Szatkowskiemu. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy. Wszyscy podkreślali jednak, że ważniejsze od nagród były dobra zabawa i czas spędzony w miłym towarzystwie.

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec