Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w  Grodźcu imprezy mające uświetnić ten dzień. O godzinie 12.15 na grodzieckim cmentarzu złożono wieńce i kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary wszystkich wojen.

Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych gminy, z burmistrzami Markiem Korniakiem i Zbigniewem Kowalczykiem, Sołtys wraz z delegacją Rady Sołeckiej, delegacja Stowarzyszenia ?Nasz Grodziec?, delegacja  PSP w Grodźcu oraz kombatanci. O godzinie 14.00 rozpoczął się II Marsz Niepodległości, zawody Nordic Walking, nad którymi patronat objął burmistrz Ozimka. Trasa marszu biegła od Kuźni w stronę ul. Robotniczej, następnie lasami na teren byłej kopalni piasku. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i młodzieży. W kategorii kobiet wygrała Violetta Oliwa, wyprzedzając Agnieszkę Początek i Krystynę Klysek, wśród mężczyzn triumfował Marceli Biskup, drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Domaszczyńskiemu zaś trzecie Zdzisławowi Adamskiemu. W kategorii junior pierwsze miejsce zdobył Jakub Sitnik, zaś drugie Kamil Siejka. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Wszyscy uczestnicy biegu i zgromadzeni kibice mogli zjeść kiełbasę z grilla i napić się gorącej, rozgrzewającej w zimny dzień  herbaty. Żadnych rozgrzewających dodatków nie potrzebowali członkowie klubu morsów Sopel z Dobrodzienia, którzy pomimo niskiej temperatury powietrza i zupełnie zimnej wody postanowili zażyć kąpieli. 11 śmiałków weszło do wody o 15.30 i przebywało w niej około 10 min. Niektórzy z kąpiących się mówili nawet, by napisać, że 11.11.2011 r. jedenaście morsów przebywało w wodzie 11 min. Niech będzie! Ostatnią atrakcją Dnia Niepodlegości był koncert kabaretu kresowego Paka Rycha z Bytomia. Trwający prawie dwie godziny występ odbył się w świetlicy wiejskiej ?Pawilon?. Powiedzenie, że mogliśmy wysłuchać wielu patriotycznych pieśni nie w pełni opisuje  imprezę, bowiem oprócz słuchania piosenek mogliśmy je, wspólnie z Artystami, również śpiewać. Występ rozpoczął się piosenkami powstałymi jeszcze przed I wojną światową, lecz popularnymi podczas działań wojennych. Potem było sporo piosenek legionowych, a na koniec słuchaliśmy pieśni opiewających bohaterstwo obrońców Lwowa. Taka kolejność wykonywania utworów miała swoje uzasadnienie w chronologii wydarzeń historycznych. Wszak już po odzyskaniu przez Polskę niepodległości ciągle trwały walki z Ukraińcami o Lwów. Ostatnie pieśni wykonywane przez Pakę Rycha opowiadały o tęsknocie za utraconym krajem dzieciństwa. Artyści zostali pożegnani burzą braw. Mamy nadzieję, że zechcą jeszcze nas odwiedzić. Organizatorzy dziękują wszystkim mieszkańcom Grodźca za włączenie się w obchody Dnia Niepodległości.

Wzmianka w prasie czytaj...


Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec