Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Warsztaty kulinarne

Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" pozyskało grant  z Osi 4 Leader w ramach PROW 2007 - 2013, Działanie 413: Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, Kuchnia mojej babci - przepisy kulinarne z Grodźca.

Głównym zadaniem wynikającym z projektu będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami kulinarnymi, poprzedzić je ma przeprowadzenie Warsztatów kulinarnych. Pierwsze warsztaty kulinarne odbyły się 3 grudnia 2011 r. w świetlicy wiejskiej. Wzięło w nich udział dwadzieścia osób z Grodźca i cztery panie z Opola, które chciały poznać nasze przepisy. Podczas spotkania swój warsztat kulinarny zaprezentowały panie Cecylia Soszka i Anna Kasperska. Pierwsza z nich pokazała, jak wykonać cepeliny, natomiast druga przypomniała, jak robi się podpłomyki. W przyrządzaniu potraw brali udział wszyscy uczestnicy. Po pracy przyszedł czas na degustację. 10 grudnia po raz drugi spotkali się w Pawilonie uczestnicy Warsztatów kulinarnych. Podobnie jak poprzednio zaprezentowano wykonanie dwóch potraw. Najpierw Katarzyna Pastuch robiła kutię, następnie Krzysztof Kleszcz przyrządzał kurczaka w śmietanie. Kutia to potrawa powszechnie znana w Grodźcu, okazało się jednak, że wykonywana może być z różnych składników (stałe są: pszenica, mak, miód, rodzynki i orzechy) oraz może mieć różną konsystencję; od zupełnie rzadkiej do całkiem gęstej. Po gotowaniu przyszła pora na jedzenie. Potrawy smakowały wszystkim uczestnikom.

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec