Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Półkolonie zimowe w Grodźcu

W dniach 23-27 stycznia Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało po raz kolejny półkolonie w Kuźni dla najmłodszych mieszkańców Grodźca. Zajęcia prowadziły Anna Henne, Katarzyna Pastuch i Monika Stawczyk. Dzieci w tym roku miały masę atrakcji.

W pierwszym dniu były w DK w Ozimku na projekcji filmu Wojownicze Żółwie Ninja, następnego dnia były na basenie w Oleśnie, gdzie zajęcia w wodzie prowadził pan Zbyszek. Były szaleństwa na zjeżdżalniach wodnych i relaks w jacuzzi, a także poznawanie podstawowych zasad nauki pływania. W trzeci dzień dzieci ponownie wyjechały do DK w Ozimku na przedstawienie Przygody kotki Frylki. Trzeba w tym miejscu dodać, że jedną z nieprzewidzianych atrakcji wyjazdów do Ozimku, cieszącą się nie mniejszym zainteresowaniem niż przedstawienia okazał się automat z gorącą czekoladą. Bardzo interesującą wycieczką był wyjazd do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. W kopalni można było pospacerować kilkaset metrów pod ziemią, dowiadując się ciekawych faktów dotyczących ciężkiej pracy górnika. W ostatnim dniu półkolonii został zorganizowany bal przebierańców połączony z  karaoke, co wywołało ogromny uśmiech na twarzach bardziej umuzykalnionych uczestników.  -Wyjątkowe, niezapomniane, wspaniałe- to tylko kilka określeń dzieci zapytanych o wrażenia po wspólnie spędzonych feriach.
My również dziękujemy za ten czas!  Do zobaczenia za rok! Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za pomoc w przygotowaniu pólkolonii pani Barbarze Katolik, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej oraz pani Helenie Gruszce, dyrektor Domu Kultury w Ozimku

Monika Stawczyk

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec