Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Półkolonie letnie

Półkolonie letnie 2012, organizowane przez Stowarzyszenie,, Nasz Grodziec'' rozpoczęły się w poniedziałek 17 sierpnia i trwały prawie do końca wakacji tj. 31 sierpnia. Uczestniczyło w nich 30 dzieci w przedziale wiekowym 6 -13 lat. Przez cały czas półkolonii dopisywała nam pogoda i świetny humor.

Oprócz zajęć świetlicowych takich jak: gry i zabawy zespołowe, rysowanie, lepienie z plasteliny, organizowane były na boisku szkolnym i boisku LZS różne zawody sportowe. Były mecze piłki nożnej, gra w kosza, biegi w workach, rzuty ringiem i piłeczkami do celu oraz pokazy akrobatyczne. Była też ulubiona przez dzieci gra w podchody, zakończona plażowaniem nad miejscowym jeziorem i budowaniem zamków z piasku oraz wycieczka rowerowa po okolicznych lasach. Ale największe atrakcje miały dzieci podczas dni wyjazdowych. W drugi dzień półkolonii, wspólnie z przebywającą w tym czasie młodzieżą z Barszczowic (Ukraina), zwiedziliśmy Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się stara szkoła, młyn i karczma. W tym dniu odwiedziliśmy też opolskie ZOO. Kolejna wycieczka, również wspólna z młodzieżą ukraińską, to wyjazd do Juraparku w Krasiejowie. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu i spacerze ścieżką edukacyjną wśród prehistorycznych stworzeń, czekały dzieci jeszcze większe emocje w Oceanarium, gdzie dzięki technice trójwymiarowego przekazu, mogły one przenieść się w świat podwodnego życia gadów. Pobyt w Juraparku zakończył się dwugodzinną zabawą na Placu Zabaw. W drugim tygodniu półkolonii czekały na dzieci kolejne atrakcje. Był to wyjazd do Aquaparku we Wrocławiu, gdzie na zjeżdżalniach, w „leniwej rzece”, sztucznych falach czy skoczni Małysza mogły oddać się wodnym szaleństwom. Kolejne emocje połączone z niemałym dreszczykiem przeżyły dzieci, rodzice i opiekunowie podczas spływu kajakowego rzeką Mała Panew ze Staniszcz Małych do Ozimka. Ponad  dwugodzinna wędrówka „opolską Amazonką” to niezapomniana przygoda, zakończona pasowaniem na kajakarza Doliny Małej Panwi. Każdy uczestnik spływu otrzymał dyplom. Po spływie na wszystkich kajakarzy czekały pyszne kiełbaski z grila. Półkolonie zakończyły się świetną zabawą podczas inscenizacji wesela wiejskiego.Dzieci nie znające wcześniej swoich ról, spisały się doskonale, improwizując poszczególne sceny z zaręczyn, ślubu i wesela. Nie zabrakło też uczty weselnej, a na stołach królowały głównie słodycze. Zajęcia prowadziły Irena Karpa i Anna Pastuch, zaś w wycieczkach pomagały im Katarzyna Pastuch i Monika Stawczyk. Za pomoc w przygotowaniu zajęć organizatorzy składają serdeczne podziękowania burmistrzowi Ozimka, panu Markowi Korniakowi oraz dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik.

Irena Karpa

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec