Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Półkolonie w Grodźcu

W czasie tegorocznych wakacji Stowarzyszenie Nasz Grodziec już po raz szósty zorganizowało dla dzieci półkolonie letnie. Uczestniczyło w nich ponad 40. dzieci z Grodźca i z Chobia. Półkolonie odbywały się pod koniec wakacji, od 19.08 do 30.08.

Opiekę nad dziećmi sprawowały Monika Stawczyk, Emilia Zając, na wycieczki jeździły również Irena Karpa i Aleksandra Machulak.

            Hasło przewodnie tegorocznych półkolonii brzmiało: ?Pokaż co masz na strychu ? zbieramy starocie?. Głównym zadaniem dzieci było zebranie jak największej ilości przedmiotów dawniej używanych, a dziś już zapomnianych, na przykład w gospodarstwie domowym. Dzieci mogły szukać takich ?skarbów? zarówno u siebie na strychu, jak i u dziadków, czy u innych członków rodziny. Ich poszukiwania były bardzo owocne, udało się zebrać wiele ?staroci?, które pod koniec półkolonii zostały zaprezentowane na zorganizowanej wystawie. Dzieci, w wielu przypadkach, znały historię przedmiotu, który przyniosły. Chętnie podzieliły się nią z pozostałymi.

            Podczas całych półkolonii uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno ? artystycznym. W tym roku były przygotowane dla dzieci trzy wycieczki. Pierwsza z nich była do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Po całym skansenie oprowadzała nas pani etnograf, która opowiadała historię oglądanych budynków. Dzieci z uwagą jej słuchały i zadawały mnóstwo pytań, które niejednokrotnie były bardzo szczegółowe. W skansenie zobaczyliśmy m.in.: stare wiatraki, dawne chałupy wraz z ich wyposażeniem, zabytkowy kościół oraz  izbę szkolną, a w niej ławki z kałamarzami. Cała wycieczka była dla dzieci dobrą lekcją historii.

            Kolejna wycieczka była do Telewizji Opolskiej w Opolu. Tam dzieci miały okazję zobaczyć studio, w którym nagrywana jest większość programów, np. Kurier Opolski czy Rozmowa dnia. Każde z nich mogło również zasiąść za pulpitem prezentera i choć przez chwilkę poczuć magię telewizji. Dzieci dowiedziały się także jak nagrywa się dane programy, ile czasu zbiera się materiały i ile godzin pracy trzeba włożyć w przygotowanie dwudziestominutowego programu. Zakończeniem wycieczki do Opola było udanie się całej grupy na pyszne lody.

            Największą atrakcją całych półkolonii był spływ kajakowy Małą Panwią. W tym roku cała grupa przepłynęła trasę ze Staniszcz Małych do Ozimka. Najmłodszym dzieciom, podczas spływu, towarzyszyli ich rodzice. Wszyscy dzielnie przepłynęli wyznaczoną trasę, a uwieńczeniem ich zmagań był zasłużony odpoczynek i grillowanie na ?Wyspie? w Ozimku.

            W pozostałe dni półkolonii dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych w Kuźni, wykonywały prace pt. ?Moje wspomnienia z wakacji?, rzeźbiły w masie solnej, grały w różne gry planszowe, uczyły się piosenek harcerskich, było również karaoke. Były także dwa razy na placu zabaw, który udostępnił nam ośrodek ?Bajka?. Czas tam spędzony był dla dzieci ogromną frajdą. Oprócz zabaw na statku, huśtawkach czy zjeżdżalniach, dzieci chętnie grały w dwa ognie i piłkę siatkową. Dużo gier ruchowych i zespołowych było organizowanych również na boisku szkolnym.

Tegoroczne półkolonie letnie umożliwiły dzieciom zabawę i integrację w grupie, dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń, a przede wszystkim były miłym akcentem na koniec wakacji.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej pani Barbarze Katolik, panu Jerzemu Wienchowi, panu Janowi Partyce,  pani Jolancie Machulak oraz paniom prowadzącym zajęcia z dziećmi.

                                                                                                                                                                                                                                                       Emilia Zając

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec