Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

II Powiatowe Spotkania Kresowe

W dniach 29-30 czerwca odbyły się w Grodźcu II Powiatowe Spotkania Kresowe, nad którymi patronat objął Starosta Powiatu Opolskiego, pan Henryk Lakwa.

Spotkania rozpoczęły się w Pawilonie prezentacją multimedialną Tomasza Kuby Kozłowskiego (Dom Spotkań z Historią w Warszawie) Kresowy tygiel narodów, religii i kultur? czyli Unia tu już była, podczas której autor w niezwykle interesujący sposób ukazał relacje pomiędzy różnymi narodami zamieszkującymi tereny I i II Rzeczpospolitej. Następne wydarzenia odbywały się już na boisku szkolnym. Najpierw występowała Małgorzata Kulińska, która śpiewała piosenki z dwudziestolecia międzywojennego, a po niej grająca na Fletni Pana Daria Noryńska. Wieczór zakończył się zabawą taneczną z zespołem Sun Rise.

Drugi dzień obfitował w atrakcje dla dzieci, które mogły do woli korzystać z rozstawionych na boisku dmuchańców, wspinać się na wysoką wieżę, czy skakać na batucie. Występy artystyczne rozpoczęły zespoły folklorystyczne: Łosiowianki, Jutrzenka
i Grodziec. Po nich wystąpił chór Echo Kresów z Kędzierzyna. Wszyscy wykonawcy podobali się publiczności i otrzymali gromkie brawa. Na koniec wystąpiła kapela Wesoły Lwów ze Lwowa, prowadzona przez Zbigniewa Jarmiłkę, który był u nas już po raz drugi (pierwszy raz z chórem Echo Lwowa). W dwugodzinnym występie lwowianie zaprezentowali piosenki lwowskiej ulicy oraz pieśni patriotyczne. W trakcie ich występu przeprowadzony został także konkurs Czy znasz gwarę kresową. Uczestników  odpytywali Roman Sitnik i Jan Karpa.  Festyn zakończył się zabawą taneczną, podczas której grał zespół Sherwood. Na festynie nie zabrakło dobrego jedzenia. Można było skosztować swojskiego smalcu z ogórkiem kiszonym oraz domowych ruskich pierogów, które specjalnie na tę okazję zrobiły panie: Janina Dzięcioł, Stanisława Kosydor, Czesława Marcinków, Czesława Pastuch i Anna Sitnik. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy Staroście Opolskiemu, panu Henrykowi Lakwie, Burmistrzowi Ozimka, panu Markowi Korniakowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik oraz pani Adeli Adaszyńskiej, panu Danielowi Glinkowskiemu, Gospodarstwu Agroturystycznemu Ranczo ? Gabriela i Dariusz Jasiniakowie, firmie Edgum ? Edward Łacny, Kwiaciarni Margolcia z Ozimka, państwu Annie i Janowi Partykom, Firmie Handlowej Nici ? Beata i Arkadiusz Świtalscy, panu Henrykowi Wiernemu z Opola.

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec