Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

IV Wojewódzkie Dni Kresowe

21 czerwca 2013 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyły się po raz czwarty Opolskie Dni Kresowe. Obecni byli m. in. marszałek województwa Józef Sebesta oraz przewodniczący sejmiku opolskiego Bogusław Wierdak. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia odznaczeń „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”.

Następnie odbyła się część artystyczna, którą rozpoczął zespół Kresowianki - laureat ubiegłorocznego konkursu piosenki kresowej w Łosiowie. Po występie Kresowianek miała odbyć się prezentacja działalności stowarzyszeń kresowych. Ten punkt programu nie został jednak w pełni zrealizowany, zamiast prezentacji multimedialnej (przewidzianej przez organizatorów), odbyła się prezentacja ustna działalności zaledwie dwóch stowarzyszeń. Z bardzo ciepłym przyjęciem spotkał się występ zespołu „Grodziec”, który zaprezentował ludowe piosenki z Kresów. Publiczność entuzjastycznie podchwytywała znane melodie. Podczas spotkania można było także zobaczyć wystawę „Miasta Kresowe” oraz skosztować specjałów kuchni kresowej (pierogi, gołąbki z kaszy gryczanej, cepeliny). W imprezie udział wzięła także delegacja Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”.

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec