Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

 Święto Niepodległości w Grodźcu

Msza święta w intencji Ojczyzny zapoczątkowała tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu. Następnie uczestnicy mszy przeszli na cmentarz parafialny, by pod pomnikiem ofiar wszystkich wojen złożyć kwiaty i wieńce.

Przybyłych przywitał ksiądz proboszcz Zdzisław Banaś, zaś okolicznościową przemowę wygłosił burmistrz Ozimka Marek Korniak. Następnie wieńce pod pomnikiem złożyły delegacje: władz gminy, PSP w Grodźcu, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia ?Nasz Grodziec?.  W uroczystości wzięli udział członkowie zespołów folklorystycznych Grodziec i Jutrzenka, a także sporo mieszkańców wsi.

 IV Marsz Niepodległości

             Już po raz czwarty odbył się Marsz Niepodległości ? zawody nordic walking. Tym razem zawodnicy mieli do przejścia trasę, która prowadziła przez las z Ozimka do Grodźca, w Grodźcu skręcała w ul. Dolną, biegła do Częstochowskiej i ponownie skręcała w Klasztorną. Meta marszu była w ośrodku Balaton. W sumie zawodnicy do przejścia mieli 8,5 km. Jako pierwszy na metę dotarł Piotr Cichon, drugie miejsce zajął Marceli Biskup, zaś trzecie Jerzy Krzyś.  W kategorii kobiet zwyciężyła Alicja Bogusz przed Marią Plutą i Marią Adamską. Wśród młodzieży zwyciężyła Natalia Jarocka, która na finiszu wyprzedziła Jakuba Sitnika oraz Aleksandra Sitnika. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki, zaś wszyscy uczestnicy marszu mogli zjeść kiełbasę z rożną i wypić rozgrzewającą herbatę. Na metę Marszu Niepodległości, prócz wielu mieszkańców Grodźca, dopingować zawodników przyjechali członkowie KTR Amator z Ozimka. 

 

 Wejście do wody morsów

Jedną z atrakcji obchodów Dnia Niepodległości w Grodźcu była kąpiel morsów. Morsy z Klubu Morsów Sopel, działającego przy DOKiS w Dobrodzieniu już po raz czwarty w ten właśnie sposób uczciły rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem do wody weszło 20 osób, w tym dwie osoby po raz pierwszy. Kąpiel, którą oglądało wielu widzów trwała około 10 minut.

 

Zawody w wyciskaniu wielokrotnym sztangi

             Zawody w wyciskaniu wielokrotnym sztangi, które odbyły 11 listopada o. g. 16.30 w restauracji Bajka w Grodźcu przygotował i prowadził Piotr Bąk. W zawodach wzięło udział 11 zawodników, w tym dwie kobiety. Mężczyźni wyciskali sztangę ważącą 50 kg, natomiast sztanga wyciskana przez kobiety ważyła  25 kg. Zawody polegały na tym, by w czasie 5 minut wycisnąć sztangę jak najwięcej razy. Jeśli zawodnicy osiągnęli taką samą liczbę wyciśnięć sztangi, to brano pod uwagę czas wyciskania, osoba, która miała lepszy czas, zajmowała wyższą pozycję. Osiągnięto naprawdę imponujące wyniki:

 Mężczyźni:

 1. Andrzej Feliks z Ozimka                                            60x50kg
2. Robert Grabowski z Opola                                         56x50kg |
3. Piotr Górnik z Opola                                                 50x50kg 
4. Szymon Stonoga z Ozimka                                        42x50kg
5. Adam Hałajko z Ozimka                                            42x50kg
6. Maciej Supel z Grodźca                                            36x50kg
7. Paweł Sykuła z Ozimka                                             33x50kg
8. Adam Kleszcz z Grodźca                                           32x50kg
9. Dawid Jarocki z Grodźca                                           32x50kg
10. Mateusz Baran z Ozimka                                         19x50kg
11. Łukasz Wierny z Grodźca

 Kobiety:

 1. Kamila Wróblewska z Ozimka                                   26x25kg
2. Dominika Zagora z Wrocławia                                   23x25kg

Zupełnie poza konkurencją był prowadzący zawody Piotr Bąk, który wystartował na końcu i wycisnął sztangę aż 118 razy!

 Impreza miała charakter charytatywny, fundusze zebrane podczas niej przekazano chorej dziewczynce. Pomysłodawcą akcji zebrania pieniędzy dla chorego dziecka był Maciej Supel.

 ZABAWA

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec