Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

            Msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza Norberta Nowaińskiego rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu.

Uczestnicy mszy, pośród których byli: wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj, burmistrz Ozimka Marek Korniak, zastępca burmistrza Ozimka Zbigniew Kowalczyk, poczet sztandarowy PSP w Grodźcu, delegacja Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” przeszli w procesji z kościoła na cmentarz, gdzie odbyło się nabożeństwo oraz złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem.  Śpiew podczas mszy i nabożeństwa na cmentarzu prowadziły panie z grodzieckich zespołów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości.  

V Marsz Niepodległości

            Już po raz piąty Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowało Marsz Niepodległości im. Jerzego Bogusza. Trasa marszu, długości 7,8 km, przebiegała tym razem w całości przez Grodziec, prowadząc po licznych nowych i starych uliczkach naszej miejscowości z Kuźni do restauracji Bajka. W marszu wzięło udział 31 osób. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: 1. Rafał Starzec, 2. Marceli Biskup, 3. Jerzy Grodzki; wśród kobiet: 1. Iwona Starzec, 2. Maria Adamska, 3. Maria Romanów; dzieci do lat 15:  1. Paulina Szyszka, 2. Karol Wojdyła, 3. Aleksander Sitnik. Sędzią zawodów była Magdalena Maziarska,a zawodników na trasie obserwowali: Zdzisław Adamski, Mariusz Cisiński, Agnieszka Filozof,  Jan Karpa, Tomasz Kozakiewicz, Stanisław Olearczyk i Jarosław Sobieraj. Puchary i nagrody zwycięzcom oraz dyplomy wszystkim zawodnikom wręczał burmistrz Marek Korniak i prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” Krzysztof Kleszcz.

Wejście do wody morsów

Dzień Niepodległości uczcił w Grodźcu dobrodzieński Klub Morsów Sopel. Morsy z Dobrodzienia narzekały co prawda na nieodpowiednią pogodę (zbyt ciepło), ale zdecydowały jednak zanurzyć się i pobyć w wodzie kilkanaście minut. Do wody weszło 12 osób. Po kąpieli morsów na wszystkich obecnych czekała kawa i herbata (przygotowane przez panie Katarzynę Pastuch i Czesławę Marcinków) i ciepła grochówka. Było też ognisko, przy którym można było się ogrzać.

 

II Niepodległościowe wyciskanie wielokrotne sztangi

W restauracji Bajka odbyły się zawody w wyciskaniu wielokrotnym sztangi, które przygotował i prowadził Piotr Bąk. W zawodach wzięło udział 14 zawodników, w tym cztery kobiety. Mężczyźni wyciskali sztangę ważącą 50 kg, natomiast sztanga wyciskana przez kobiety ważyła  25 kg. Zawody polegały na tym, by w czasie 5 minut wycisnąć sztangę jak najwięcej razy. Jeśli zawodnicy osiągnęli taką samą liczbę wyciśnięć sztangi, to brano pod uwagę czas wyciskania, osoba, która miała lepszy czas, zajmowała wyższą pozycję. Osiągnięto naprawdę imponujące wyniki:

Kobiety:

 1. Monika Wolik (Lubliniec)                                  59 powt.
 2. Kamila Wróblewska (Ozimek)                           42
 3. Beata Blukacz (Lubliniec)                                   42
 4. Monika Dymarek (Lubliniec)                             18

Mężczyźni:

 1. Rober Grabowski (Opole)                                 63 powt.
 2. Adam Hałajko (Ozimek)                                    61
 3. Michał Król (Ozimek)                                        59
 4. Mateusz Soszka (Grodziec)                              49
 5. Andrzej Jabłoński (Katowice)                            49
 6. Jacek Latusek (Katowice)                                 36
 7. Arkadiusz Panicz (Spórok)                               32
 8. Szymon Stonoga (Ozimek)                               21
 9. Zbigniew Kałwak (Ozimek)                                16
 10. Piotr Mika (Antoniów)                                     13

Następnie odbył się pojedynek najlepszych zawodników województwa śląskiego i opolskiego, w którym lepszy okazał się zawodnik z Krupskiego Młyna, Mateusz Kupka, osiągając rezultat 135 powtórzeń w ciągu 5 min. Piotr Bąk z Ozimka wycisnął sztangę 122 razy w czasie 4,50 min.

Na zakończenie wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe i ciepły posiłek. Fundatorzy nagród: Krzysztof Kleszcz (organizator, prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”), Piotr Bąk (prowadzący, organizator), Gmina Ozimek, Agnieszka Zagola (dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Opolu), Grzegorz Sawicki (kierownik opolskiego biura Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej, kandydat na prezydenta Opola), Henryk Wierny (sympatyk Stowarzyszenia „Nas Grodziec”).

 

Zabawa taneczna

            Na zakończenie świątecznego dnia odbyła się w restauracji Bajka zabawa taneczna. Do tańca przygrywał znany i lubiany w Grodźcu zespół Sherwood. Zaplanowany do północy bal przeciągnął się nieco, bo i zespołowi chciało się grać i zgromadzonym w Sali chciało się tańczyć. Wszyscy uczestnicy zabawy, podobnie jak uczestnicy innych organizowanych tego dnia imprez, otrzymali biało-czerwone kotylione wykonane przez panią Irenę Karpę.

            Świetna pogoda, różnorodność imprez oraz zaangażowanie wielu osób sprawiły, że  tegoroczne obchody Dnia Niepodlegości organizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” przy współudziale restauracji Bajka i finansowym wsparciu burmistrza Ozimka trzeba uznać za bardzo udane. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego składamy serdeczne podziękowania.

        

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec