Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd po Rumunii

  W końcu, wreszcie, nareszcie, doczekaliśmy się, urlop już jutro, już, już, tuż, tuż. Przygotowania trwały długo, specjalnie na wyjazd kupiliśmy przyczepę rowerową, mamy samochód z hakiem, który będzie ją ciągnął, trasa ustalona, noclegi zarezerwowane. W piątek wieczorem przygotowujemy się do wyjazdu, gdy nagle dostajemy informację, że samochód z hakiem zepsuł się i raczej nie powiezie naszych rowerów, jest piątek około dziesiątej wieczór.
  Więcej ...
 • 2 Spotkania Kresowe

  Tegoroczne VIII Opolskie Spotkania Kresowe odbyły się niezmiennie w Grodźcu w dniach 29-30 czerwca i były organizowane pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Opolskiego. Organizatorzy spotkania tj. Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zgodnie z wieloletnią tradycją przygotowali bogatą ofertę programową adresując '' ją'' zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  Więcej ...
 • 3 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 4 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 5 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

            Msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza Norberta Nowaińskiego rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu.

Uczestnicy mszy, pośród których byli: wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj, burmistrz Ozimka Marek Korniak, zastępca burmistrza Ozimka Zbigniew Kowalczyk, poczet sztandarowy PSP w Grodźcu, delegacja Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” przeszli w procesji z kościoła na cmentarz, gdzie odbyło się nabożeństwo oraz złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem.  Śpiew podczas mszy i nabożeństwa na cmentarzu prowadziły panie z grodzieckich zespołów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości.  

V Marsz Niepodległości

            Już po raz piąty Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowało Marsz Niepodległości im. Jerzego Bogusza. Trasa marszu, długości 7,8 km, przebiegała tym razem w całości przez Grodziec, prowadząc po licznych nowych i starych uliczkach naszej miejscowości z Kuźni do restauracji Bajka. W marszu wzięło udział 31 osób. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: 1. Rafał Starzec, 2. Marceli Biskup, 3. Jerzy Grodzki; wśród kobiet: 1. Iwona Starzec, 2. Maria Adamska, 3. Maria Romanów; dzieci do lat 15:  1. Paulina Szyszka, 2. Karol Wojdyła, 3. Aleksander Sitnik. Sędzią zawodów była Magdalena Maziarska,a zawodników na trasie obserwowali: Zdzisław Adamski, Mariusz Cisiński, Agnieszka Filozof,  Jan Karpa, Tomasz Kozakiewicz, Stanisław Olearczyk i Jarosław Sobieraj. Puchary i nagrody zwycięzcom oraz dyplomy wszystkim zawodnikom wręczał burmistrz Marek Korniak i prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” Krzysztof Kleszcz.

Wejście do wody morsów

Dzień Niepodległości uczcił w Grodźcu dobrodzieński Klub Morsów Sopel. Morsy z Dobrodzienia narzekały co prawda na nieodpowiednią pogodę (zbyt ciepło), ale zdecydowały jednak zanurzyć się i pobyć w wodzie kilkanaście minut. Do wody weszło 12 osób. Po kąpieli morsów na wszystkich obecnych czekała kawa i herbata (przygotowane przez panie Katarzynę Pastuch i Czesławę Marcinków) i ciepła grochówka. Było też ognisko, przy którym można było się ogrzać.

 

II Niepodległościowe wyciskanie wielokrotne sztangi

W restauracji Bajka odbyły się zawody w wyciskaniu wielokrotnym sztangi, które przygotował i prowadził Piotr Bąk. W zawodach wzięło udział 14 zawodników, w tym cztery kobiety. Mężczyźni wyciskali sztangę ważącą 50 kg, natomiast sztanga wyciskana przez kobiety ważyła  25 kg. Zawody polegały na tym, by w czasie 5 minut wycisnąć sztangę jak najwięcej razy. Jeśli zawodnicy osiągnęli taką samą liczbę wyciśnięć sztangi, to brano pod uwagę czas wyciskania, osoba, która miała lepszy czas, zajmowała wyższą pozycję. Osiągnięto naprawdę imponujące wyniki:

Kobiety:

 1. Monika Wolik (Lubliniec)                                  59 powt.
 2. Kamila Wróblewska (Ozimek)                           42
 3. Beata Blukacz (Lubliniec)                                   42
 4. Monika Dymarek (Lubliniec)                             18

Mężczyźni:

 1. Rober Grabowski (Opole)                                 63 powt.
 2. Adam Hałajko (Ozimek)                                    61
 3. Michał Król (Ozimek)                                        59
 4. Mateusz Soszka (Grodziec)                              49
 5. Andrzej Jabłoński (Katowice)                            49
 6. Jacek Latusek (Katowice)                                 36
 7. Arkadiusz Panicz (Spórok)                               32
 8. Szymon Stonoga (Ozimek)                               21
 9. Zbigniew Kałwak (Ozimek)                                16
 10. Piotr Mika (Antoniów)                                     13

Następnie odbył się pojedynek najlepszych zawodników województwa śląskiego i opolskiego, w którym lepszy okazał się zawodnik z Krupskiego Młyna, Mateusz Kupka, osiągając rezultat 135 powtórzeń w ciągu 5 min. Piotr Bąk z Ozimka wycisnął sztangę 122 razy w czasie 4,50 min.

Na zakończenie wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe i ciepły posiłek. Fundatorzy nagród: Krzysztof Kleszcz (organizator, prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”), Piotr Bąk (prowadzący, organizator), Gmina Ozimek, Agnieszka Zagola (dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Opolu), Grzegorz Sawicki (kierownik opolskiego biura Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej, kandydat na prezydenta Opola), Henryk Wierny (sympatyk Stowarzyszenia „Nas Grodziec”).

 

Zabawa taneczna

            Na zakończenie świątecznego dnia odbyła się w restauracji Bajka zabawa taneczna. Do tańca przygrywał znany i lubiany w Grodźcu zespół Sherwood. Zaplanowany do północy bal przeciągnął się nieco, bo i zespołowi chciało się grać i zgromadzonym w Sali chciało się tańczyć. Wszyscy uczestnicy zabawy, podobnie jak uczestnicy innych organizowanych tego dnia imprez, otrzymali biało-czerwone kotylione wykonane przez panią Irenę Karpę.

            Świetna pogoda, różnorodność imprez oraz zaangażowanie wielu osób sprawiły, że  tegoroczne obchody Dnia Niepodlegości organizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” przy współudziale restauracji Bajka i finansowym wsparciu burmistrza Ozimka trzeba uznać za bardzo udane. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego składamy serdeczne podziękowania.

        

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec