Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Półkolonie zimowe

W dniach 26.01.– 30.01.2015 Stowarzyszenie Nasz Grodziec po raz kolejny zorganizowało zimowe półkolonie. Dzieci były pod opieką pań: Ireny Karpy, Marty Kujawy oraz Sylwii Lichosik.

Półkolonie rozpoczęły się od integrujących zabaw – dzieci i wychowawcy mieli okazję się poznać. Następnie uczestnicy półkolonii przedstawiali stworzoną przez siebie „ekologiczną modę” – kreacje zostały wykonane z papieru. Ponadto dzieci zaprojektowały  ozdobne maski, których nikt nie powstydziłby się na balu karnawałowym. Nadchodzące walentynki były okazją do wykonania serduszek, które uczestnicy mogli podarować najbliższym.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez pana Janusza, na których dzieci uczyły się gry na bębnach afrykańskich. Zajęcia zakończyły się pamiątkowym zdjęciem.

Nie zabrakło również wycieczek. Dzieci wraz z wychowawcami pojechały na basen do Tarnowskich Gór, gdzie świetnie się bawiły i miło spędziły czas. Uczestnicy wybrali się również do kina „Helios” w Opolu, gdzie zobaczyli film „Paddington”. Tytułowy bohater bardzo spodobał się przede wszystkim najmłodszym. Po seansie dzieci wraz z wychowawcami zwiedzili Wzgórze Uniwersyteckie. W ostatnim dniu półkolonii wszyscy uczestnicy wzięli udział w ognisku, na którym dzieci samodzielnie piekły kiełbaski. Tym miłym akcentem zakończyły się ferie zimowe.  Do zobaczenia za rok! Stowarzyszenie „Nasz Grodziec składa serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu półkolonii dyrektor Ośrodka integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec