Półkolonie zimowe

W dniach 26.01.– 30.01.2015 Stowarzyszenie Nasz Grodziec po raz kolejny zorganizowało zimowe półkolonie. Dzieci były pod opieką pań: Ireny Karpy, Marty Kujawy oraz Sylwii Lichosik.

Półkolonie rozpoczęły się od integrujących zabaw – dzieci i wychowawcy mieli okazję się poznać. Następnie uczestnicy półkolonii przedstawiali stworzoną przez siebie „ekologiczną modę” – kreacje zostały wykonane z papieru. Ponadto dzieci zaprojektowały  ozdobne maski, których nikt nie powstydziłby się na balu karnawałowym. Nadchodzące walentynki były okazją do wykonania serduszek, które uczestnicy mogli podarować najbliższym.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez pana Janusza, na których dzieci uczyły się gry na bębnach afrykańskich. Zajęcia zakończyły się pamiątkowym zdjęciem.

Nie zabrakło również wycieczek. Dzieci wraz z wychowawcami pojechały na basen do Tarnowskich Gór, gdzie świetnie się bawiły i miło spędziły czas. Uczestnicy wybrali się również do kina „Helios” w Opolu, gdzie zobaczyli film „Paddington”. Tytułowy bohater bardzo spodobał się przede wszystkim najmłodszym. Po seansie dzieci wraz z wychowawcami zwiedzili Wzgórze Uniwersyteckie. W ostatnim dniu półkolonii wszyscy uczestnicy wzięli udział w ognisku, na którym dzieci samodzielnie piekły kiełbaski. Tym miłym akcentem zakończyły się ferie zimowe.  Do zobaczenia za rok! Stowarzyszenie „Nasz Grodziec składa serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu półkolonii dyrektor Ośrodka integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik.

Sylwia Lichosik