Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 2 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...
 • 3 VII Opolskie Spotkania Kresowe

  W dniach 23-24 czerwca odbyły się VII Opolskie Spotkania Kresowe zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec oraz Sołtysa Grodźca i Radę Sołecką. Imprezę dofinansowaną przez UGiM w Ozimku, objął patronatem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, patronat medialny sprawowały Radio Opole oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.
  Więcej ...
 • 4 Honorowy Obywatel

  9 czerwca 2018 r. wieloletni kapelan Sybiraków ksiądz prałat Edmund Cisak, został Honorowym Obywatelem Gminy Ozimek, gdzie przez długie lata był proboszczem w parafii grodziec. Tytuł przyznała mu Rada Miejska na uroczystej
  Więcej ...
 • 5 Turniej tenisa

  Na nowym stole tenisowym rozgrywano VI Turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Stół, a w zasadzie dwa stoły zostały zakupione z funduszu sołeckiego przez sołtysa Grodźca, Zdzisława Adamskiego. Jeden z nich trafił do PSP w Grodźcu, a drugi stać będzie w Kuźni.
  Więcej ...

Półkolonie letnie

W dniach 17-28 sierpnia StowarzyszenieNasz Grodziec zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci. Nad bezpieczeństwem 30 uczestników czuwali wychowawcy: Natalia Janicka, Sylwia Lichosik oraz Adam Kleszcz.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od sporządzenia regulaminu półkolonii. Następnie uczestnicy podzielili się na grupy. Podział na zespoły motywował do walki o punkty.  Wybraliśmy się również na plac zabaw w pobliżu restauracji Bajka. Pogoda nam sprzyjała -  w słoneczne dni urządzaliśmy podchody, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wolny czas spędzaliśmy także na boisku szkolnym, grając w piłkę. Dzieci brały  udział w zawodach sportowych. Wyśmienicie udał się piknik na świeżym powietrzu  – miło spędziliśmy czas przy grillu.

,,Śpiewać każdy może’’ to hasło przewodnie tegorocznych półkolonii. Dzieci chętnie śpiewały swoje ulubione utwory. Był czas na zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy projektowali logo swojej grupy. Dzieci przedstawiły ponadto własną wizję programu  Twoja twarz brzmi znajomo  – całość wypadła bardzo przekonująco. Wzięliśmy także udział w warsztatach garncarskich – każdy uczestnik wykonał maskę z gliny, a także pamiątkową miskę. 

Podczas półkolonii gościliśmy służby, które codziennie śpieszą z pomocą i często ratują ludzkie życie. Strażacy pokazali nam wnętrze wozu strażackiego i sprzęt służący do gaszenia pożaru. Duże zainteresowanie okazały dzieci także podczas pogadanki policjantów o bezpieczeństwie na drodze i zagrożeniach nad wodą. Dodatkową atrakcją była obecność psa, który potrafi znaleźć materiały wybuchowe.

Półkolonie to także czas wycieczek. Wybraliśmy się do wioski indiańskiej w Dąbrówce Dolnej, gdzie mieliśmy okazję poznać życie i kulturę  Czerwonoskórych. Dzieci mogły wziąć łuk do ręki, a także zmierzyć się w indiańskich konkurencjach.

Celem kolejnego wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach. Zobaczyliśmy domy, w których kiedyś mieszkano, a także dawne stroje i  przedmioty. Następnie dotarliśmy do Radia Opole, gdzie mogliśmy zobaczyć pracę dziennikarzy.

W ostatni dzień półkolonii wybraliśmy się do ZOO we Wrocławiu, które zapewnia przetrwanie zagrożonym gatunkom. Zwiedziliśmy Afrykarium, w którym znajdują się zwierzęta Czarnego Lądu. Cieszy się ono bardzo dużą popularnością  Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

Organizatorzy dziękują serdecznie za pomoc w zorganizowaniu półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik, prezesowi OSP w Schodni, panu Markowi Elisowi, Komendantowi Miejskiemu Policji w Opolu oraz panu Jerzemu Wienchowi.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2018 Nasz Grodziec