Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Półkolonie letnie

W dniach 17-28 sierpnia StowarzyszenieNasz Grodziec zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci. Nad bezpieczeństwem 30 uczestników czuwali wychowawcy: Natalia Janicka, Sylwia Lichosik oraz Adam Kleszcz.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od sporządzenia regulaminu półkolonii. Następnie uczestnicy podzielili się na grupy. Podział na zespoły motywował do walki o punkty.  Wybraliśmy się również na plac zabaw w pobliżu restauracji Bajka. Pogoda nam sprzyjała -  w słoneczne dni urządzaliśmy podchody, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wolny czas spędzaliśmy także na boisku szkolnym, grając w piłkę. Dzieci brały  udział w zawodach sportowych. Wyśmienicie udał się piknik na świeżym powietrzu  – miło spędziliśmy czas przy grillu.

,,Śpiewać każdy może’’ to hasło przewodnie tegorocznych półkolonii. Dzieci chętnie śpiewały swoje ulubione utwory. Był czas na zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy projektowali logo swojej grupy. Dzieci przedstawiły ponadto własną wizję programu  Twoja twarz brzmi znajomo  – całość wypadła bardzo przekonująco. Wzięliśmy także udział w warsztatach garncarskich – każdy uczestnik wykonał maskę z gliny, a także pamiątkową miskę. 

Podczas półkolonii gościliśmy służby, które codziennie śpieszą z pomocą i często ratują ludzkie życie. Strażacy pokazali nam wnętrze wozu strażackiego i sprzęt służący do gaszenia pożaru. Duże zainteresowanie okazały dzieci także podczas pogadanki policjantów o bezpieczeństwie na drodze i zagrożeniach nad wodą. Dodatkową atrakcją była obecność psa, który potrafi znaleźć materiały wybuchowe.

Półkolonie to także czas wycieczek. Wybraliśmy się do wioski indiańskiej w Dąbrówce Dolnej, gdzie mieliśmy okazję poznać życie i kulturę  Czerwonoskórych. Dzieci mogły wziąć łuk do ręki, a także zmierzyć się w indiańskich konkurencjach.

Celem kolejnego wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach. Zobaczyliśmy domy, w których kiedyś mieszkano, a także dawne stroje i  przedmioty. Następnie dotarliśmy do Radia Opole, gdzie mogliśmy zobaczyć pracę dziennikarzy.

W ostatni dzień półkolonii wybraliśmy się do ZOO we Wrocławiu, które zapewnia przetrwanie zagrożonym gatunkom. Zwiedziliśmy Afrykarium, w którym znajdują się zwierzęta Czarnego Lądu. Cieszy się ono bardzo dużą popularnością  Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

Organizatorzy dziękują serdecznie za pomoc w zorganizowaniu półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik, prezesowi OSP w Schodni, panu Markowi Elisowi, Komendantowi Miejskiemu Policji w Opolu oraz panu Jerzemu Wienchowi.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec