Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
  Więcej ...
 • 2 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
  Więcej ...
 • 5 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...

Półkolonie letnie

W dniach 17-28 sierpnia StowarzyszenieNasz Grodziec zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci. Nad bezpieczeństwem 30 uczestników czuwali wychowawcy: Natalia Janicka, Sylwia Lichosik oraz Adam Kleszcz.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od sporządzenia regulaminu półkolonii. Następnie uczestnicy podzielili się na grupy. Podział na zespoły motywował do walki o punkty.  Wybraliśmy się również na plac zabaw w pobliżu restauracji Bajka. Pogoda nam sprzyjała -  w słoneczne dni urządzaliśmy podchody, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wolny czas spędzaliśmy także na boisku szkolnym, grając w piłkę. Dzieci brały  udział w zawodach sportowych. Wyśmienicie udał się piknik na świeżym powietrzu  – miło spędziliśmy czas przy grillu.

,,Śpiewać każdy może’’ to hasło przewodnie tegorocznych półkolonii. Dzieci chętnie śpiewały swoje ulubione utwory. Był czas na zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy projektowali logo swojej grupy. Dzieci przedstawiły ponadto własną wizję programu  Twoja twarz brzmi znajomo  – całość wypadła bardzo przekonująco. Wzięliśmy także udział w warsztatach garncarskich – każdy uczestnik wykonał maskę z gliny, a także pamiątkową miskę. 

Podczas półkolonii gościliśmy służby, które codziennie śpieszą z pomocą i często ratują ludzkie życie. Strażacy pokazali nam wnętrze wozu strażackiego i sprzęt służący do gaszenia pożaru. Duże zainteresowanie okazały dzieci także podczas pogadanki policjantów o bezpieczeństwie na drodze i zagrożeniach nad wodą. Dodatkową atrakcją była obecność psa, który potrafi znaleźć materiały wybuchowe.

Półkolonie to także czas wycieczek. Wybraliśmy się do wioski indiańskiej w Dąbrówce Dolnej, gdzie mieliśmy okazję poznać życie i kulturę  Czerwonoskórych. Dzieci mogły wziąć łuk do ręki, a także zmierzyć się w indiańskich konkurencjach.

Celem kolejnego wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach. Zobaczyliśmy domy, w których kiedyś mieszkano, a także dawne stroje i  przedmioty. Następnie dotarliśmy do Radia Opole, gdzie mogliśmy zobaczyć pracę dziennikarzy.

W ostatni dzień półkolonii wybraliśmy się do ZOO we Wrocławiu, które zapewnia przetrwanie zagrożonym gatunkom. Zwiedziliśmy Afrykarium, w którym znajdują się zwierzęta Czarnego Lądu. Cieszy się ono bardzo dużą popularnością  Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

Organizatorzy dziękują serdecznie za pomoc w zorganizowaniu półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik, prezesowi OSP w Schodni, panu Markowi Elisowi, Komendantowi Miejskiemu Policji w Opolu oraz panu Jerzemu Wienchowi.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec