Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Półkolonie

  Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
  Więcej ...
 • 2 Rajd po Ukrainie

  W dniach 21 lipca – 3 sierpnia Stowarzyszenie “Nasz Grodziec” zorganizowało kolejny rajd rowerowy, pod nazwą Szlakiem kresowych twierdz. Jego trasa wiodła po obecnych terenach Ukrainy. W rajdzie wzięło udział 11 osób: Ania, Bartek, Basia, Krzysiek, Łucja, Marysia, Mirek, Rysiek, Teresa, Tomek, Zdzichu, ekipa prawie taka sama, jak rok temu na Białorusi. Poniżej przedstawiamy relację z trasy rajdu.
  Więcej ...
 • 3 VII Opolskie Spotkania Kresowe

  W dniach 23-24 czerwca odbyły się VII Opolskie Spotkania Kresowe zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec oraz Sołtysa Grodźca i Radę Sołecką. Imprezę dofinansowaną przez UGiM w Ozimku, objął patronatem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, patronat medialny sprawowały Radio Opole oraz Tygodnik Ziemi Opolskiej.
  Więcej ...
 • 4 Honorowy Obywatel

  9 czerwca 2018 r. wieloletni kapelan Sybiraków ksiądz prałat Edmund Cisak, został Honorowym Obywatelem Gminy Ozimek, gdzie przez długie lata był proboszczem w parafii grodziec. Tytuł przyznała mu Rada Miejska na uroczystej
  Więcej ...
 • 5 Turniej tenisa

  Na nowym stole tenisowym rozgrywano VI Turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Stół, a w zasadzie dwa stoły zostały zakupione z funduszu sołeckiego przez sołtysa Grodźca, Zdzisława Adamskiego. Jeden z nich trafił do PSP w Grodźcu, a drugi stać będzie w Kuźni.
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

            Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza proboszcza Zdzisława Banasia.

Po mszy, na cmentarzu w Grodźcu odbyło się nabożeństwo, podczas którego krótkie przemówienia wygłosili burmistrz Ozimka Jan Labus oraz sołtys Grodźca Zdzisław Adamski. Następnie delegacje władz gminnych, sołectwa Grodziec i Stowarzyszenia Nasz Grodziec złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości, a zwłaszcza pocztowi sztandarowemu PSP w Grodźcu.

VI Marsz Niepodległości

           Trasa VI Marszu Niepodległości im. Jerzego Bogusza rozpoczynała się przy Kuźni i prowadziła do restauracji Bajka, do przebycia zawodnicy mieli 7,8 km. W marszu wzięły udział 32 osoby. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: 1. Rafał Hreczuch, 2. Marceli Biskup, 3. Dariusz Wiśniewski; wśród kobiet: 1. Beata Wojdyła, 2. Magdalena Bużowicz, 3. Weronika Smolorz; dzieci do lat 15:  1. Karol Wojdyła 2. Szymon Hreczuch, 3. Martyna Szyszka. Sędzią zawodów była Magdalena Maziarska, a zawodników na trasie obserwowali członkowie Sekcji Rowerowej Cyklista: Maria Adamska, Zdzisław Adamski, Marian JędrysiakJan Karpa, Ryszard Kozłowski, Grażyna Krzyś, Stanisław Olearczyk, Andrzej Stawczyk i Jerzy Waliszewski. Puchary, nagrody oraz dyplomy wszystkim zawodnikom wręczał burmistrz Jan Labus oraz członkowie zarządu Stowarzyszenia Nasz Grodziec: Anna Kasperska, Katarzyna Pastuch i Krzysztof Kleszcz.

Wejście do wody morsów

Mimo złej pogody (deszcz i wysoka temperatura) 14 osób z dobrodzieńskiego Klub Morsów Sopel zanurzyło się na kilkanaście minut w wodzie. Oprócz morsów z Sopla do wody wszedł też po raz pierwszy członek naszego stowarzyszenia – Romek, za co zebrał gromkie oklaski od licznie zgromadzonej publiczności. Po kąpieli morsów na wszystkich obecnych czekała ciepła grochówka.

„Pompowanie niepodległościowe”

Już po raz trzeci w rocznicę odzyskania niepodległości Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało w restauracji Bajka zawody siłowe. Tym razem nie było to wyciskanie wielokrotne sztangi, lecz pompki, które wykonywać trzeba było bez przerwy w czasie trzech minut. W zawodach wystartowało 20 zawodników, podzielonych na 4 kategorie wiekowe. Sędzią zawodów był Piotr Bąk. Zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

Dziewczynki do 16 lat:  1. Zofia Bąk – 40; 2. Halina Bąk – 38; 3. Martyna Stonoga – 35; 4. Martyna Kałwak – 12.

Kobiety:  1. Kamila Wróblewska – 42; 2. Izabela Bartodziej – 21.

Chłopcy do 16 lat:   1. Ignacy Gajda – 85; 2. Dawid Bylak – 56; 3. Marcel Machulak – 34; Marcin Wencie – 5; Michał Biskup 10.

Mężczyźni: 1. Adam Kleszcz – 66; 2. Paweł Wojdyła – 45; 3. Szymon Stonoga – 43; 4. Adam Loch – 40; 5. Zbigniew Kałwak – 39; 6. Mariusz Bylak – 39; 7. Kamil Wojdyła – 31; 8. Dawid Wróbel – 25.

            Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, a zwycięzcy nagrody i dyplomy, które wręczali Piotr Bąk i Krzysztof Kleszcz.

Zabawa taneczna

            Na zakończenie świątecznego dnia w restauracji Bajka odbyła się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał zespół Animator. Wszyscy uczestnicy zabawy, podobnie jak uczestnicy innych organizowanych tego dnia imprez, otrzymali biało-czerwone kotyliony wykonane przez panią Irenę Karpę.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy burmistrzowi Ozimka Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej Barbarze Katolik oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości.

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2018 Nasz Grodziec