Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

            Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza proboszcza Zdzisława Banasia.

Po mszy, na cmentarzu w Grodźcu odbyło się nabożeństwo, podczas którego krótkie przemówienia wygłosili burmistrz Ozimka Jan Labus oraz sołtys Grodźca Zdzisław Adamski. Następnie delegacje władz gminnych, sołectwa Grodziec i Stowarzyszenia Nasz Grodziec złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości, a zwłaszcza pocztowi sztandarowemu PSP w Grodźcu.

VI Marsz Niepodległości

           Trasa VI Marszu Niepodległości im. Jerzego Bogusza rozpoczynała się przy Kuźni i prowadziła do restauracji Bajka, do przebycia zawodnicy mieli 7,8 km. W marszu wzięły udział 32 osoby. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: 1. Rafał Hreczuch, 2. Marceli Biskup, 3. Dariusz Wiśniewski; wśród kobiet: 1. Beata Wojdyła, 2. Magdalena Bużowicz, 3. Weronika Smolorz; dzieci do lat 15:  1. Karol Wojdyła 2. Szymon Hreczuch, 3. Martyna Szyszka. Sędzią zawodów była Magdalena Maziarska, a zawodników na trasie obserwowali członkowie Sekcji Rowerowej Cyklista: Maria Adamska, Zdzisław Adamski, Marian JędrysiakJan Karpa, Ryszard Kozłowski, Grażyna Krzyś, Stanisław Olearczyk, Andrzej Stawczyk i Jerzy Waliszewski. Puchary, nagrody oraz dyplomy wszystkim zawodnikom wręczał burmistrz Jan Labus oraz członkowie zarządu Stowarzyszenia Nasz Grodziec: Anna Kasperska, Katarzyna Pastuch i Krzysztof Kleszcz.

Wejście do wody morsów

Mimo złej pogody (deszcz i wysoka temperatura) 14 osób z dobrodzieńskiego Klub Morsów Sopel zanurzyło się na kilkanaście minut w wodzie. Oprócz morsów z Sopla do wody wszedł też po raz pierwszy członek naszego stowarzyszenia – Romek, za co zebrał gromkie oklaski od licznie zgromadzonej publiczności. Po kąpieli morsów na wszystkich obecnych czekała ciepła grochówka.

„Pompowanie niepodległościowe”

Już po raz trzeci w rocznicę odzyskania niepodległości Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało w restauracji Bajka zawody siłowe. Tym razem nie było to wyciskanie wielokrotne sztangi, lecz pompki, które wykonywać trzeba było bez przerwy w czasie trzech minut. W zawodach wystartowało 20 zawodników, podzielonych na 4 kategorie wiekowe. Sędzią zawodów był Piotr Bąk. Zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

Dziewczynki do 16 lat:  1. Zofia Bąk – 40; 2. Halina Bąk – 38; 3. Martyna Stonoga – 35; 4. Martyna Kałwak – 12.

Kobiety:  1. Kamila Wróblewska – 42; 2. Izabela Bartodziej – 21.

Chłopcy do 16 lat:   1. Ignacy Gajda – 85; 2. Dawid Bylak – 56; 3. Marcel Machulak – 34; Marcin Wencie – 5; Michał Biskup 10.

Mężczyźni: 1. Adam Kleszcz – 66; 2. Paweł Wojdyła – 45; 3. Szymon Stonoga – 43; 4. Adam Loch – 40; 5. Zbigniew Kałwak – 39; 6. Mariusz Bylak – 39; 7. Kamil Wojdyła – 31; 8. Dawid Wróbel – 25.

            Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, a zwycięzcy nagrody i dyplomy, które wręczali Piotr Bąk i Krzysztof Kleszcz.

Zabawa taneczna

            Na zakończenie świątecznego dnia w restauracji Bajka odbyła się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał zespół Animator. Wszyscy uczestnicy zabawy, podobnie jak uczestnicy innych organizowanych tego dnia imprez, otrzymali biało-czerwone kotyliony wykonane przez panią Irenę Karpę.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy burmistrzowi Ozimka Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej Barbarze Katolik oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości.

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec