Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Dzień Dziecka

4 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało dla dzieci i młodzieży wyjazd do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika  oraz Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie.

Dopisała słoneczna pogoda. Podróż minęła nam w wesołej i radosnej atmosferze. Pierwszym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie planetarium, w którym zaproszono nas na seans astronomiczny pt. „Niebo nad Śląskiem”. Mieliśmy możliwość uczestnictwa w nietypowej lekcji astronomii, podczas której zobaczyliśmy nocne niebo w różnych porach roku. Dowiedzieliśmy się, jakie układy gwiazd możemy zobaczyć prezentowanej nocy, gdzie szukać meteorów i planet. Następnie wybraliśmy się do wesołego miasteczka. Chorzowski lunapark oferuje wiele ciekawych atrakcji – dużym zainteresowaniem cieszył się m.in. Diabelski Młyn i samoloty.  Na terenie miasteczka są liczne kawiarenki i sklepiki, znaleźliśmy więc również czas na zakup pamiątek. W wesołym miasteczku spędziliśmy fantastyczne chwile, jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy - nadszedł w końcu czas powrotu. W wyśmienitym humorze wróciliśmy do domu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu dyrektor Ośrodka Integracji i  Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik oraz paniom Katarzynie Hreczuch, Sylwii Lichosik i Katarzynie Pastuch.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 363 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec