Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Drugi rajd

  Podobnie jak dwa lata temu, znowu przed rajdem w Rumunii pojechaliśmy do Lądka-Zdroju, by spróbować swoich sił w terenie górzystym. 25 czerwca w piątek wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu, a następnego dnia rano ruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo.
  Więcej ...
 • 2 Pierwszy rajd

  Później niż zwykle (z powodu pandemii), bo dopiero 8 maja Sekcja Rowerowa Cyklista rozpoczęła nowy sezon. Jeziora Turawskie, tradycyjnie zresztą, stały się naszym pierwszym celem. Wyruszyliśmy z ul. Leśnej w stronę Ozimka, gdzie dołączyły do nas kolejne osoby.
  Więcej ...
 • 3 Wizyta w Zapałczarni

  24 czerwca br, na zaproszenie Prezesa Zapałczarni w Częstochowie naszego ziomka - Eugeniusza Kałamarza – delegacja w składzie: Helena Gruszka – prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec, Zdzisław Adamski – sołtys Grodźca oraz dr Krzysztof Kleszcz – radny Rady Miejskiej w Ozimku miała okazję zobaczyć nową ekspozycję pt. „Zapałczarnia w Częstochowie – Historia – Teraźniejszość – Perspektywy”
  Więcej ...
 • 4 Joga

  W czerwcu br - po długiej przerwie - zostały wznowione zajęcia z jogi organizowane niezmiennie w Szkole Podstawowej a prowadzone z powodzeniem przez panią Halinę Oster. Jeżeli po wakacjach zachowane będą bezpieczne warunki , to wznowione zostaną dalsze zajęcia. Zapraszamy chętnych mieszkańców Grodźca do skorzystania z tej jakże atrakcyjnej formy aktywności fizycznej. Dbajmy o swoje zdrowie, zapraszamy.
  Więcej ...
 • 5 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...

Dzień Dziecka

4 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało dla dzieci i młodzieży wyjazd do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika  oraz Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie.

Dopisała słoneczna pogoda. Podróż minęła nam w wesołej i radosnej atmosferze. Pierwszym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie planetarium, w którym zaproszono nas na seans astronomiczny pt. „Niebo nad Śląskiem”. Mieliśmy możliwość uczestnictwa w nietypowej lekcji astronomii, podczas której zobaczyliśmy nocne niebo w różnych porach roku. Dowiedzieliśmy się, jakie układy gwiazd możemy zobaczyć prezentowanej nocy, gdzie szukać meteorów i planet. Następnie wybraliśmy się do wesołego miasteczka. Chorzowski lunapark oferuje wiele ciekawych atrakcji – dużym zainteresowaniem cieszył się m.in. Diabelski Młyn i samoloty.  Na terenie miasteczka są liczne kawiarenki i sklepiki, znaleźliśmy więc również czas na zakup pamiątek. W wesołym miasteczku spędziliśmy fantastyczne chwile, jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy - nadszedł w końcu czas powrotu. W wyśmienitym humorze wróciliśmy do domu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu dyrektor Ośrodka Integracji i  Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik oraz paniom Katarzynie Hreczuch, Sylwii Lichosik i Katarzynie Pastuch.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec