Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 2 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...
 • 4 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 5 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...

 Półkolonie letnie

Tradycyjnie już Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci. Z tej propozycji wakacyjnej zabawy skorzystało ponad 30 osób. Program półkolonii był urozmaicony i przygotowany tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Zajęcia odbywały się w dniach 16.08. 2016  – 26.08. 2016 r. pod czujnym okiem wychowawców: Natalii Janickiej, Sylwii Lichosik oraz Adama Kleszcza.

Kolonijną zabawę zaczynaliśmy od śniadania, podczas którego zbieraliśmy siły na zabawę. By ułatwić dzieciom poznanie się, wykorzystaliśmy gry i zabawy integracyjne. Stworzyliśmy również regulamin półkolonii, który zawierał najważniejsze informacje i zasady regulujące zasady współżycia podczas prowadzonych zajęć.

Cennej lekcji uczestnikom półkolonii udzieliła pani Teresa Kałamarz prowadząca kurs pierwszej pomocy – uświadomiła wszystkim, że nie należy się bać udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Ponadto poinstruowała, jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. O bezpieczeństwie mówił także policjant, który odwiedził nas wraz z psem -  funkcjonariusz opowiadał m.in. o roli psa w pracy policji. Odpowiadał również na liczne pytania dzieci.

Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach dekoracji ciastek, podczas których mogliśmy wykonać słodkie arcydzieła. Dla każdego znalazło się coś słodkiego. W planie półkolonii był również Dzień Zdrowej Żywności – uczestnicy wykonywali sałatki owocowe według własnego pomysłu. Następnie udaliśmy się na piknik, by delektować się naszymi daniami.

Nie zabrakło także zajęć artystycznych. Podczas występów karaoke każdy z uczestników miał możliwość zaśpiewania swojej ulubionej piosenki. W ramach zajęć zorganizowaliśmy pokaz „Mam Talent”, podczas którego dzieci prezentowały swoje umiejętności. Głównie był to śpiew i taniec. Dzieci wykonywały także prace plastyczne: kartkę z wakacji i komiks zawierający motyw letniego odpoczynku. Każdy  z uczestników rysował też karykaturę wylosowanej przez siebie osoby. Dużo frajdy sprawiło dzieciom odgadywanie narysowanej postaci.

Był  czas na gry i zabawy  stolikowe oraz seanse filmowe. Zabawy na świeżym powietrzu umożliwiła nam piękna słoneczna pogoda.

Program półkolonii zawierał wyjazdy. Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Opolu był atrakcyjną lekcją przygody, podczas której nabyliśmy wiadomości o zwierzętach pochodzących z różnych zakątków świata. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zwierzęta, pamiętając o zachowaniu ostrożności. Wybraliśmy się także do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Zanim zaczęliśmy wodne szaleństwo, ratownik pouczył uczestników, jak należy się zachowywać na basenie oraz jak wołać o pomoc, gdy dzieje się coś złego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie atrakcje jak zjeżdżalnie czy też fala morska, dzięki której mogliśmy poczuć się jak nad morzem.

W ostatnim dniu półkolonii zorganizowany został grill z pieczonymi kiełbaskami. Następnie każde dziecko otrzymało dyplom oraz nagrody w postaci słodyczy. Wybraliśmy też najmilszego i najbardziej uczynnego uczestnika półkolonii, i tym miłym akcentem pożegnaliśmy wakacje.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik oraz pani Teresie Kałamarz.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec