Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 2 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 3 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...
 • 4 Wyjazd do Lądka Zdroju

  26 kwietnia wyruszyliśmy, my, czyli jedenastu rowerzystów z Sekcji Rowerowej Cyklista, działającej przy Stowarzyszeniu „Nasz Grodziec” do Lądka-Zdroju, gdzie mieliśmy poćwiczyć jazdę rowerem w górach. Tak specyficzny trening został zorganizowany z myślą o letnim wyjeździe rowerowym do Rumunii. Zatrzymaliśmy się w hotelu Trojan, który już pierwszego wieczoru zaproponował nam wieczorną potańcówkę. Nie trzeba dodawać, że chętnie skorzystaliśmy z okazji do zabawy.
  Więcej ...
 • 5 Dzień Kobiet

  W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
  Więcej ...

 Półkolonie letnie

Tradycyjnie już Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci. Z tej propozycji wakacyjnej zabawy skorzystało ponad 30 osób. Program półkolonii był urozmaicony i przygotowany tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Zajęcia odbywały się w dniach 16.08. 2016  – 26.08. 2016 r. pod czujnym okiem wychowawców: Natalii Janickiej, Sylwii Lichosik oraz Adama Kleszcza.

Kolonijną zabawę zaczynaliśmy od śniadania, podczas którego zbieraliśmy siły na zabawę. By ułatwić dzieciom poznanie się, wykorzystaliśmy gry i zabawy integracyjne. Stworzyliśmy również regulamin półkolonii, który zawierał najważniejsze informacje i zasady regulujące zasady współżycia podczas prowadzonych zajęć.

Cennej lekcji uczestnikom półkolonii udzieliła pani Teresa Kałamarz prowadząca kurs pierwszej pomocy – uświadomiła wszystkim, że nie należy się bać udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Ponadto poinstruowała, jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. O bezpieczeństwie mówił także policjant, który odwiedził nas wraz z psem -  funkcjonariusz opowiadał m.in. o roli psa w pracy policji. Odpowiadał również na liczne pytania dzieci.

Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach dekoracji ciastek, podczas których mogliśmy wykonać słodkie arcydzieła. Dla każdego znalazło się coś słodkiego. W planie półkolonii był również Dzień Zdrowej Żywności – uczestnicy wykonywali sałatki owocowe według własnego pomysłu. Następnie udaliśmy się na piknik, by delektować się naszymi daniami.

Nie zabrakło także zajęć artystycznych. Podczas występów karaoke każdy z uczestników miał możliwość zaśpiewania swojej ulubionej piosenki. W ramach zajęć zorganizowaliśmy pokaz „Mam Talent”, podczas którego dzieci prezentowały swoje umiejętności. Głównie był to śpiew i taniec. Dzieci wykonywały także prace plastyczne: kartkę z wakacji i komiks zawierający motyw letniego odpoczynku. Każdy  z uczestników rysował też karykaturę wylosowanej przez siebie osoby. Dużo frajdy sprawiło dzieciom odgadywanie narysowanej postaci.

Był  czas na gry i zabawy  stolikowe oraz seanse filmowe. Zabawy na świeżym powietrzu umożliwiła nam piękna słoneczna pogoda.

Program półkolonii zawierał wyjazdy. Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Opolu był atrakcyjną lekcją przygody, podczas której nabyliśmy wiadomości o zwierzętach pochodzących z różnych zakątków świata. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zwierzęta, pamiętając o zachowaniu ostrożności. Wybraliśmy się także do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Zanim zaczęliśmy wodne szaleństwo, ratownik pouczył uczestników, jak należy się zachowywać na basenie oraz jak wołać o pomoc, gdy dzieje się coś złego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie atrakcje jak zjeżdżalnie czy też fala morska, dzięki której mogliśmy poczuć się jak nad morzem.

W ostatnim dniu półkolonii zorganizowany został grill z pieczonymi kiełbaskami. Następnie każde dziecko otrzymało dyplom oraz nagrody w postaci słodyczy. Wybraliśmy też najmilszego i najbardziej uczynnego uczestnika półkolonii, i tym miłym akcentem pożegnaliśmy wakacje.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik oraz pani Teresie Kałamarz.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec