Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

 Półkolonie letnie

Tradycyjnie już Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci. Z tej propozycji wakacyjnej zabawy skorzystało ponad 30 osób. Program półkolonii był urozmaicony i przygotowany tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Zajęcia odbywały się w dniach 16.08. 2016  – 26.08. 2016 r. pod czujnym okiem wychowawców: Natalii Janickiej, Sylwii Lichosik oraz Adama Kleszcza.

Kolonijną zabawę zaczynaliśmy od śniadania, podczas którego zbieraliśmy siły na zabawę. By ułatwić dzieciom poznanie się, wykorzystaliśmy gry i zabawy integracyjne. Stworzyliśmy również regulamin półkolonii, który zawierał najważniejsze informacje i zasady regulujące zasady współżycia podczas prowadzonych zajęć.

Cennej lekcji uczestnikom półkolonii udzieliła pani Teresa Kałamarz prowadząca kurs pierwszej pomocy – uświadomiła wszystkim, że nie należy się bać udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Ponadto poinstruowała, jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. O bezpieczeństwie mówił także policjant, który odwiedził nas wraz z psem -  funkcjonariusz opowiadał m.in. o roli psa w pracy policji. Odpowiadał również na liczne pytania dzieci.

Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach dekoracji ciastek, podczas których mogliśmy wykonać słodkie arcydzieła. Dla każdego znalazło się coś słodkiego. W planie półkolonii był również Dzień Zdrowej Żywności – uczestnicy wykonywali sałatki owocowe według własnego pomysłu. Następnie udaliśmy się na piknik, by delektować się naszymi daniami.

Nie zabrakło także zajęć artystycznych. Podczas występów karaoke każdy z uczestników miał możliwość zaśpiewania swojej ulubionej piosenki. W ramach zajęć zorganizowaliśmy pokaz „Mam Talent”, podczas którego dzieci prezentowały swoje umiejętności. Głównie był to śpiew i taniec. Dzieci wykonywały także prace plastyczne: kartkę z wakacji i komiks zawierający motyw letniego odpoczynku. Każdy  z uczestników rysował też karykaturę wylosowanej przez siebie osoby. Dużo frajdy sprawiło dzieciom odgadywanie narysowanej postaci.

Był  czas na gry i zabawy  stolikowe oraz seanse filmowe. Zabawy na świeżym powietrzu umożliwiła nam piękna słoneczna pogoda.

Program półkolonii zawierał wyjazdy. Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Opolu był atrakcyjną lekcją przygody, podczas której nabyliśmy wiadomości o zwierzętach pochodzących z różnych zakątków świata. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zwierzęta, pamiętając o zachowaniu ostrożności. Wybraliśmy się także do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Zanim zaczęliśmy wodne szaleństwo, ratownik pouczył uczestników, jak należy się zachowywać na basenie oraz jak wołać o pomoc, gdy dzieje się coś złego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie atrakcje jak zjeżdżalnie czy też fala morska, dzięki której mogliśmy poczuć się jak nad morzem.

W ostatnim dniu półkolonii zorganizowany został grill z pieczonymi kiełbaskami. Następnie każde dziecko otrzymało dyplom oraz nagrody w postaci słodyczy. Wybraliśmy też najmilszego i najbardziej uczynnego uczestnika półkolonii, i tym miłym akcentem pożegnaliśmy wakacje.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik oraz pani Teresie Kałamarz.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec