Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

  • 1 1%

    Zachęcamy do przekazania 1%. Całość wydatkowana jest na przedsięwzięcia dla mieszkańców Grodźca.
    Więcej ...
  • 2 Dzień Kobiet

    W piątkowy wieczór świetlica wiejska w Grodźcu zgromadziła panie licznie przybyłe na świąteczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
    Więcej ...
  • 3 Spotkanie opłatkowe

    W niedzielne popołudnie 16 grudnia spotkali się w świetlicy wiejskiej najstarsi a często również samotni mieszkańcy Grodźca. Tradycyjnie już od wielu lat spotkanie organizowane jest przez Sołtysa, Radę Sołecką i Stowarzyszenie Nasz Grodziec".
    Więcej ...
  • 4 Mikołaj

    Z wielką niecierpliwością oczekiwali najmłodsi mieszkańcy Grodźca zapowiadanego wcześniej w świetlicy wiejskiej Gościa. Organizatorzy zapowiadali, że już się zbliża ...słowem; emocje rosły.
    Więcej ...
  • 5 Półkolonie

    Koniec wakacji to dla najmłodszych mieszkańców Grodźca okazja do wzięcia udziału w półkoloniach organizowanych w Kuźni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W tym roku z możliwości tej skorzystało trzydzieścioro dzieci, które pod opieką pań Iwony Konieczo i Marzeny Leżak spędziły aktywnie dwa ostatnie tygodnie wakacji.
    Więcej ...

 Półkolonie letnie

Tradycyjnie już Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało letnie półkolonie dla dzieci. Z tej propozycji wakacyjnej zabawy skorzystało ponad 30 osób. Program półkolonii był urozmaicony i przygotowany tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Zajęcia odbywały się w dniach 16.08. 2016  – 26.08. 2016 r. pod czujnym okiem wychowawców: Natalii Janickiej, Sylwii Lichosik oraz Adama Kleszcza.

Kolonijną zabawę zaczynaliśmy od śniadania, podczas którego zbieraliśmy siły na zabawę. By ułatwić dzieciom poznanie się, wykorzystaliśmy gry i zabawy integracyjne. Stworzyliśmy również regulamin półkolonii, który zawierał najważniejsze informacje i zasady regulujące zasady współżycia podczas prowadzonych zajęć.

Cennej lekcji uczestnikom półkolonii udzieliła pani Teresa Kałamarz prowadząca kurs pierwszej pomocy – uświadomiła wszystkim, że nie należy się bać udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Ponadto poinstruowała, jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. O bezpieczeństwie mówił także policjant, który odwiedził nas wraz z psem -  funkcjonariusz opowiadał m.in. o roli psa w pracy policji. Odpowiadał również na liczne pytania dzieci.

Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach dekoracji ciastek, podczas których mogliśmy wykonać słodkie arcydzieła. Dla każdego znalazło się coś słodkiego. W planie półkolonii był również Dzień Zdrowej Żywności – uczestnicy wykonywali sałatki owocowe według własnego pomysłu. Następnie udaliśmy się na piknik, by delektować się naszymi daniami.

Nie zabrakło także zajęć artystycznych. Podczas występów karaoke każdy z uczestników miał możliwość zaśpiewania swojej ulubionej piosenki. W ramach zajęć zorganizowaliśmy pokaz „Mam Talent”, podczas którego dzieci prezentowały swoje umiejętności. Głównie był to śpiew i taniec. Dzieci wykonywały także prace plastyczne: kartkę z wakacji i komiks zawierający motyw letniego odpoczynku. Każdy  z uczestników rysował też karykaturę wylosowanej przez siebie osoby. Dużo frajdy sprawiło dzieciom odgadywanie narysowanej postaci.

Był  czas na gry i zabawy  stolikowe oraz seanse filmowe. Zabawy na świeżym powietrzu umożliwiła nam piękna słoneczna pogoda.

Program półkolonii zawierał wyjazdy. Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Opolu był atrakcyjną lekcją przygody, podczas której nabyliśmy wiadomości o zwierzętach pochodzących z różnych zakątków świata. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zwierzęta, pamiętając o zachowaniu ostrożności. Wybraliśmy się także do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. Zanim zaczęliśmy wodne szaleństwo, ratownik pouczył uczestników, jak należy się zachowywać na basenie oraz jak wołać o pomoc, gdy dzieje się coś złego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie atrakcje jak zjeżdżalnie czy też fala morska, dzięki której mogliśmy poczuć się jak nad morzem.

W ostatnim dniu półkolonii zorganizowany został grill z pieczonymi kiełbaskami. Następnie każde dziecko otrzymało dyplom oraz nagrody w postaci słodyczy. Wybraliśmy też najmilszego i najbardziej uczynnego uczestnika półkolonii, i tym miłym akcentem pożegnaliśmy wakacje.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik oraz pani Teresie Kałamarz.

Sylwia Lichosik

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec