Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

           Msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza Antoniego Grycana rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu.

Po mszy, na cmentarzu w Grodźcu delegacja władz gminnych z burmistrzem Janem Labusem, oraz delegacje sołectwa Grodziec i Stowarzyszenia Nasz Grodziec złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem ofiar wszystkich wojen. Następnie wystąpiła uczennica PSP w Grodźcu Karolina Lewczak prezentując wiersz patriotyczny. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości, a zwłaszcza pocztowi sztandarowemu PSP w Grodźcu.

 VII Marsz Niepodległości

           Uatrakcyjnieniem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości był przejazd bryczką przez wieś marszałka Józefa Piłsudskiego (Józef Adamski). Marszałek Piłsudski jechał w bryczce wraz z trębaczem wojskowym (Marceli Biskup), towarzyszył mu także  burmistrz Ozimka Jan Labus. Na koniu obok bryczki jechał adiutant Marszałka (Kamila Wróblewska).

Sygnał  do rozpoczęcia VII Marszu Niepodległości im. Jerzego Bogusza, nad którym patronat objął burmistrz Ozimka, dał szablą marszałek Józef Piłsudski. Trasa marszu rozpoczynała się przy Kuźni i prowadziła do ośrodka Bajka, zawodnicy (28 osób) mieli do przebycia 8,3 km. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: 1. Marceli Biskup, 2. Paweł Wojdyła,3. Mirosław Sobania; wśród kobiet: 1. Łucja Furman, 2. Anna Henne, 3. Krystyna Soszka; dzieci do lat 15:  1. Szymon Hreczuch, 2. Karol Wojdyła, 3. Aleksander Furman i Alicja Henne. Sędzią zawodów była Magdalena Maziarska, a zawodników na trasie obserwowali członkowie Sekcji Rowerowej Cyklista: Grzegorz Bogusz, Jan Kałamarz, Teresa Kałamarz, Irena Karpa, Jan Karpa, Grażyna Krzyś, Julia Olearczyk, Ryszard Olearczyk, Stanisław Olearczyk i Grażyna Szałapska.

Puchary, nagrody oraz dyplomy wszystkim zawodnikom wręczał burmistrz Jan Labus oraz członkowie zarządu Stowarzyszenia Nasz Grodziec: Katarzyna Pastuch i Krzysztof Kleszcz.

Wejście do wody morsów

Tym razem pogoda dopisała morsom. Niska temperatura powietrza (3 stopnie), niska temperatura wody i brak opadów. W tak sprzyjających okolicznościach do wody weszło ponad 20 osób, wśród których było też troje dzieci.  By uczcić Dzień Niepodległości morsy miały ze sobą flagę Polski, dodatkowo dwóch członków klubu ubranych w narodowe barwy  pływało wpław, co jest trudniejsze, aniżeli zamoczenie się w zimnej wodzie. Po kąpieli morsów na wszystkich obecnych czekała gorąca grochówka.

„Pompowanie niepodległościowe” i armwrestling

Kolejny raz w rocznicę odzyskania niepodległości Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zawody siłowe, które odbywały się w świetlicy wiejskiej Pawilon. W „pompowaniu niepodległościowym” wzięło udział 11 osób. Zawody polegały na tym, by w czasie trzech minut wykonać jak najwięcej pompek. Zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

Dzieci do 16 lat:  1. Dawid Bylak – 100; Zofia Bąk – 84.

Mężczyźni: 1. Ignacy Gajda – 109; 2. Jakub Kulczyński – 70; 3. Adam Kleszcz – 59; 4. Paweł Ropa – 53; 5. Marcel Machulak – 45; 6. Mariusz Bylak – 36; 7. Dawid Wróbel - 36;8. Zbigniew Kałwak – 30; 9. Andrzej Wierszak – 30.

            W siłowaniu na rękę prawą po wygraniu trzech pojedynków do finału weszło czterech zawodników zajmując następujące miejsca: 1. Mateusz Soszka; 2. Tomasz Cisiński; 3. Grzegorz Gruszka; 4. Maciej Cisiński.

Nagrody i dyplomy w obu konkurencjach wręczał prowadzący zawody Piotr Bąk.

Zabawa taneczna

            Na zakończenie świątecznego dnia w Pawilonie odbyła się zabawa taneczna, przy muzyce puszczanej przez Adama Locha. Była też strefa kibica i gorący doping dla polskiej reprezentacji, grającej mecz z Rumunią. Zabawa zakończyła się po północy.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy burmistrzowi Ozimka Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej Barbarze Katolik, państwu Barbarze i Józefowi Marciniakom, właścicielom ośrodka Bajka, panu Tadeuszowi Jarockiemu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości.

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec