Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 2 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...
 • 4 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 5 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

           Msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza Antoniego Grycana rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu.

Po mszy, na cmentarzu w Grodźcu delegacja władz gminnych z burmistrzem Janem Labusem, oraz delegacje sołectwa Grodziec i Stowarzyszenia Nasz Grodziec złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem ofiar wszystkich wojen. Następnie wystąpiła uczennica PSP w Grodźcu Karolina Lewczak prezentując wiersz patriotyczny. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości, a zwłaszcza pocztowi sztandarowemu PSP w Grodźcu.

 VII Marsz Niepodległości

           Uatrakcyjnieniem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości był przejazd bryczką przez wieś marszałka Józefa Piłsudskiego (Józef Adamski). Marszałek Piłsudski jechał w bryczce wraz z trębaczem wojskowym (Marceli Biskup), towarzyszył mu także  burmistrz Ozimka Jan Labus. Na koniu obok bryczki jechał adiutant Marszałka (Kamila Wróblewska).

Sygnał  do rozpoczęcia VII Marszu Niepodległości im. Jerzego Bogusza, nad którym patronat objął burmistrz Ozimka, dał szablą marszałek Józef Piłsudski. Trasa marszu rozpoczynała się przy Kuźni i prowadziła do ośrodka Bajka, zawodnicy (28 osób) mieli do przebycia 8,3 km. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: 1. Marceli Biskup, 2. Paweł Wojdyła,3. Mirosław Sobania; wśród kobiet: 1. Łucja Furman, 2. Anna Henne, 3. Krystyna Soszka; dzieci do lat 15:  1. Szymon Hreczuch, 2. Karol Wojdyła, 3. Aleksander Furman i Alicja Henne. Sędzią zawodów była Magdalena Maziarska, a zawodników na trasie obserwowali członkowie Sekcji Rowerowej Cyklista: Grzegorz Bogusz, Jan Kałamarz, Teresa Kałamarz, Irena Karpa, Jan Karpa, Grażyna Krzyś, Julia Olearczyk, Ryszard Olearczyk, Stanisław Olearczyk i Grażyna Szałapska.

Puchary, nagrody oraz dyplomy wszystkim zawodnikom wręczał burmistrz Jan Labus oraz członkowie zarządu Stowarzyszenia Nasz Grodziec: Katarzyna Pastuch i Krzysztof Kleszcz.

Wejście do wody morsów

Tym razem pogoda dopisała morsom. Niska temperatura powietrza (3 stopnie), niska temperatura wody i brak opadów. W tak sprzyjających okolicznościach do wody weszło ponad 20 osób, wśród których było też troje dzieci.  By uczcić Dzień Niepodległości morsy miały ze sobą flagę Polski, dodatkowo dwóch członków klubu ubranych w narodowe barwy  pływało wpław, co jest trudniejsze, aniżeli zamoczenie się w zimnej wodzie. Po kąpieli morsów na wszystkich obecnych czekała gorąca grochówka.

„Pompowanie niepodległościowe” i armwrestling

Kolejny raz w rocznicę odzyskania niepodległości Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zawody siłowe, które odbywały się w świetlicy wiejskiej Pawilon. W „pompowaniu niepodległościowym” wzięło udział 11 osób. Zawody polegały na tym, by w czasie trzech minut wykonać jak najwięcej pompek. Zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

Dzieci do 16 lat:  1. Dawid Bylak – 100; Zofia Bąk – 84.

Mężczyźni: 1. Ignacy Gajda – 109; 2. Jakub Kulczyński – 70; 3. Adam Kleszcz – 59; 4. Paweł Ropa – 53; 5. Marcel Machulak – 45; 6. Mariusz Bylak – 36; 7. Dawid Wróbel - 36;8. Zbigniew Kałwak – 30; 9. Andrzej Wierszak – 30.

            W siłowaniu na rękę prawą po wygraniu trzech pojedynków do finału weszło czterech zawodników zajmując następujące miejsca: 1. Mateusz Soszka; 2. Tomasz Cisiński; 3. Grzegorz Gruszka; 4. Maciej Cisiński.

Nagrody i dyplomy w obu konkurencjach wręczał prowadzący zawody Piotr Bąk.

Zabawa taneczna

            Na zakończenie świątecznego dnia w Pawilonie odbyła się zabawa taneczna, przy muzyce puszczanej przez Adama Locha. Była też strefa kibica i gorący doping dla polskiej reprezentacji, grającej mecz z Rumunią. Zabawa zakończyła się po północy.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy burmistrzowi Ozimka Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej Barbarze Katolik, państwu Barbarze i Józefowi Marciniakom, właścicielom ośrodka Bajka, panu Tadeuszowi Jarockiemu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości.

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec