Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd po Rumunii

  W końcu, wreszcie, nareszcie, doczekaliśmy się, urlop już jutro, już, już, tuż, tuż. Przygotowania trwały długo, specjalnie na wyjazd kupiliśmy przyczepę rowerową, mamy samochód z hakiem, który będzie ją ciągnął, trasa ustalona, noclegi zarezerwowane. W piątek wieczorem przygotowujemy się do wyjazdu, gdy nagle dostajemy informację, że samochód z hakiem zepsuł się i raczej nie powiezie naszych rowerów, jest piątek około dziesiątej wieczór.
  Więcej ...
 • 2 Spotkania Kresowe

  Tegoroczne VIII Opolskie Spotkania Kresowe odbyły się niezmiennie w Grodźcu w dniach 29-30 czerwca i były organizowane pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Opolskiego. Organizatorzy spotkania tj. Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zgodnie z wieloletnią tradycją przygotowali bogatą ofertę programową adresując '' ją'' zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  Więcej ...
 • 3 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 4 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 5 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

Złożenie kwiatów pod pomnikiem

           Msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza Antoniego Grycana rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu.

Po mszy, na cmentarzu w Grodźcu delegacja władz gminnych z burmistrzem Janem Labusem, oraz delegacje sołectwa Grodziec i Stowarzyszenia Nasz Grodziec złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem ofiar wszystkich wojen. Następnie wystąpiła uczennica PSP w Grodźcu Karolina Lewczak prezentując wiersz patriotyczny. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości, a zwłaszcza pocztowi sztandarowemu PSP w Grodźcu.

 VII Marsz Niepodległości

           Uatrakcyjnieniem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości był przejazd bryczką przez wieś marszałka Józefa Piłsudskiego (Józef Adamski). Marszałek Piłsudski jechał w bryczce wraz z trębaczem wojskowym (Marceli Biskup), towarzyszył mu także  burmistrz Ozimka Jan Labus. Na koniu obok bryczki jechał adiutant Marszałka (Kamila Wróblewska).

Sygnał  do rozpoczęcia VII Marszu Niepodległości im. Jerzego Bogusza, nad którym patronat objął burmistrz Ozimka, dał szablą marszałek Józef Piłsudski. Trasa marszu rozpoczynała się przy Kuźni i prowadziła do ośrodka Bajka, zawodnicy (28 osób) mieli do przebycia 8,3 km. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: 1. Marceli Biskup, 2. Paweł Wojdyła,3. Mirosław Sobania; wśród kobiet: 1. Łucja Furman, 2. Anna Henne, 3. Krystyna Soszka; dzieci do lat 15:  1. Szymon Hreczuch, 2. Karol Wojdyła, 3. Aleksander Furman i Alicja Henne. Sędzią zawodów była Magdalena Maziarska, a zawodników na trasie obserwowali członkowie Sekcji Rowerowej Cyklista: Grzegorz Bogusz, Jan Kałamarz, Teresa Kałamarz, Irena Karpa, Jan Karpa, Grażyna Krzyś, Julia Olearczyk, Ryszard Olearczyk, Stanisław Olearczyk i Grażyna Szałapska.

Puchary, nagrody oraz dyplomy wszystkim zawodnikom wręczał burmistrz Jan Labus oraz członkowie zarządu Stowarzyszenia Nasz Grodziec: Katarzyna Pastuch i Krzysztof Kleszcz.

Wejście do wody morsów

Tym razem pogoda dopisała morsom. Niska temperatura powietrza (3 stopnie), niska temperatura wody i brak opadów. W tak sprzyjających okolicznościach do wody weszło ponad 20 osób, wśród których było też troje dzieci.  By uczcić Dzień Niepodległości morsy miały ze sobą flagę Polski, dodatkowo dwóch członków klubu ubranych w narodowe barwy  pływało wpław, co jest trudniejsze, aniżeli zamoczenie się w zimnej wodzie. Po kąpieli morsów na wszystkich obecnych czekała gorąca grochówka.

„Pompowanie niepodległościowe” i armwrestling

Kolejny raz w rocznicę odzyskania niepodległości Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zawody siłowe, które odbywały się w świetlicy wiejskiej Pawilon. W „pompowaniu niepodległościowym” wzięło udział 11 osób. Zawody polegały na tym, by w czasie trzech minut wykonać jak najwięcej pompek. Zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

Dzieci do 16 lat:  1. Dawid Bylak – 100; Zofia Bąk – 84.

Mężczyźni: 1. Ignacy Gajda – 109; 2. Jakub Kulczyński – 70; 3. Adam Kleszcz – 59; 4. Paweł Ropa – 53; 5. Marcel Machulak – 45; 6. Mariusz Bylak – 36; 7. Dawid Wróbel - 36;8. Zbigniew Kałwak – 30; 9. Andrzej Wierszak – 30.

            W siłowaniu na rękę prawą po wygraniu trzech pojedynków do finału weszło czterech zawodników zajmując następujące miejsca: 1. Mateusz Soszka; 2. Tomasz Cisiński; 3. Grzegorz Gruszka; 4. Maciej Cisiński.

Nagrody i dyplomy w obu konkurencjach wręczał prowadzący zawody Piotr Bąk.

Zabawa taneczna

            Na zakończenie świątecznego dnia w Pawilonie odbyła się zabawa taneczna, przy muzyce puszczanej przez Adama Locha. Była też strefa kibica i gorący doping dla polskiej reprezentacji, grającej mecz z Rumunią. Zabawa zakończyła się po północy.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy burmistrzowi Ozimka Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej Barbarze Katolik, państwu Barbarze i Józefowi Marciniakom, właścicielom ośrodka Bajka, panu Tadeuszowi Jarockiemu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości.

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec