Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...
 • 2 Turniej w Kota

  Po raz dziewiąty w sobotnie popołudnie dawna „Kuźnia” w Grodźcu będąca siedzibą Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” zapełniła się pasjonatami gry w „Kota”, która od wielu pokoleń emocjonuje jej uczestników.
  Więcej ...
 • 3 Wystawa

  Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa przebiegały pod hasłem przewodnim Polski splot. W ich organizację włączyło się także Stowarzyszenie Nasz Grodziec, organizując dwie imprezy. Pierwsza z nich to rajd rowerowy Szlakiem plebiscytu z 1921 r. Mowa oczywiście o plebiscycie, w którym mieszkańcy Śląska mogli wypowiedzieć się, do którego państwa, do Niemiec czy do Polski, chcą przynależeć.
  Więcej ...
 • 4 Rajd po Rumunii

  W końcu, wreszcie, nareszcie, doczekaliśmy się, urlop już jutro, już, już, tuż, tuż. Przygotowania trwały długo, specjalnie na wyjazd kupiliśmy przyczepę rowerową, mamy samochód z hakiem, który będzie ją ciągnął, trasa ustalona, noclegi zarezerwowane. W piątek wieczorem przygotowujemy się do wyjazdu, gdy nagle dostajemy informację, że samochód z hakiem zepsuł się i raczej nie powiezie naszych rowerów, jest piątek około dziesiątej wieczór.
  Więcej ...
 • 5 Spotkania Kresowe

  Tegoroczne VIII Opolskie Spotkania Kresowe odbyły się niezmiennie w Grodźcu w dniach 29-30 czerwca i były organizowane pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Opolskiego. Organizatorzy spotkania tj. Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zgodnie z wieloletnią tradycją przygotowali bogatą ofertę programową adresując '' ją'' zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  Więcej ...

Półkolonie zimowe

Tradycyjnie w drugim tygodniu ferii zimowych Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zimowisko dla dzieci. Za bezpieczeństwo ponad trzydziestu uczestników odpowiadały wychowawczynie: Marta Kujawa oraz Sylwia Lichosik.

W pierwszym dniu półkolonii gościliśmy panie z Tułowickiego Ośrodka Kultury, które opowiedziały nam o tradycji Świąt Wielkanocnych. Pokazały również, jak można wykonać oryginalne pisanki. Mogliśmy swoje dzieła zabrać do domu, by już niebawem postawić je na wielkanocnym stole.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do kina na film „Odlotowa przygoda” – dzieci z zapartym tchem oglądały przygody małych bohaterów podczas podróży na Księżyc.

Pojechaliśmy także na basen do Tarnowskich Gór, gdzie dzieci aktywnie korzystały z dostępnych atrakcji wodnych i zjeżdżalni.  Po wodnych szaleństwach roześmiani i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Mieliśmy okazję poznać prawdziwego iluzjonistę, który przyjechał do Domu Kultury w Ozimku. Czarodziej zaprosił dzieci i wychowawców do wspólnej zabawy, a nawet zdradził publiczności niektóre tajemnice magii. Występ był bardzo interesujący – po zakończonym widowisku nagrodziliśmy magika gromkimi brawami.

Wykorzystując papier i inne materiały, dzieci wykonały kreacje według własnego projektu, wykazując się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Znalazł się także czas na zabawy aktywizujące, dzięki którym mogliśmy się zintegrować i lepiej poznać. Pogoda pozwoliła nam na aktywność na świeżym powietrzu – spędziliśmy miłe chwile na placu zabaw i boisku szkolnym, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu atrakcji dyrektor Ośrodka Integracji i Pomy Społecznej, pani Barbarze Katolik, a także dyrektor Domu Kultury, pani Helenie Gruszce.

                                                                                                          Sylwia Lichosik

 

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec