Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 2 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 5 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...

Półkolonie zimowe

Tradycyjnie w drugim tygodniu ferii zimowych Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zimowisko dla dzieci. Za bezpieczeństwo ponad trzydziestu uczestników odpowiadały wychowawczynie: Marta Kujawa oraz Sylwia Lichosik.

W pierwszym dniu półkolonii gościliśmy panie z Tułowickiego Ośrodka Kultury, które opowiedziały nam o tradycji Świąt Wielkanocnych. Pokazały również, jak można wykonać oryginalne pisanki. Mogliśmy swoje dzieła zabrać do domu, by już niebawem postawić je na wielkanocnym stole.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do kina na film „Odlotowa przygoda” – dzieci z zapartym tchem oglądały przygody małych bohaterów podczas podróży na Księżyc.

Pojechaliśmy także na basen do Tarnowskich Gór, gdzie dzieci aktywnie korzystały z dostępnych atrakcji wodnych i zjeżdżalni.  Po wodnych szaleństwach roześmiani i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Mieliśmy okazję poznać prawdziwego iluzjonistę, który przyjechał do Domu Kultury w Ozimku. Czarodziej zaprosił dzieci i wychowawców do wspólnej zabawy, a nawet zdradził publiczności niektóre tajemnice magii. Występ był bardzo interesujący – po zakończonym widowisku nagrodziliśmy magika gromkimi brawami.

Wykorzystując papier i inne materiały, dzieci wykonały kreacje według własnego projektu, wykazując się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Znalazł się także czas na zabawy aktywizujące, dzięki którym mogliśmy się zintegrować i lepiej poznać. Pogoda pozwoliła nam na aktywność na świeżym powietrzu – spędziliśmy miłe chwile na placu zabaw i boisku szkolnym, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu atrakcji dyrektor Ośrodka Integracji i Pomy Społecznej, pani Barbarze Katolik, a także dyrektor Domu Kultury, pani Helenie Gruszce.

                                                                                                          Sylwia Lichosik

 

Odwiedza nas 353 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec