Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Spotkania Kresowe

  Tegoroczne VIII Opolskie Spotkania Kresowe odbyły się niezmiennie w Grodźcu w dniach 29-30 czerwca i były organizowane pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Opolskiego. Organizatorzy spotkania tj. Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zgodnie z wieloletnią tradycją przygotowali bogatą ofertę programową adresując '' ją'' zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  Więcej ...
 • 2 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 3 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 4 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...
 • 5 Wyjazd do Lądka Zdroju

  26 kwietnia wyruszyliśmy, my, czyli jedenastu rowerzystów z Sekcji Rowerowej Cyklista, działającej przy Stowarzyszeniu „Nasz Grodziec” do Lądka-Zdroju, gdzie mieliśmy poćwiczyć jazdę rowerem w górach. Tak specyficzny trening został zorganizowany z myślą o letnim wyjeździe rowerowym do Rumunii. Zatrzymaliśmy się w hotelu Trojan, który już pierwszego wieczoru zaproponował nam wieczorną potańcówkę. Nie trzeba dodawać, że chętnie skorzystaliśmy z okazji do zabawy.
  Więcej ...

Półkolonie zimowe

Tradycyjnie w drugim tygodniu ferii zimowych Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zimowisko dla dzieci. Za bezpieczeństwo ponad trzydziestu uczestników odpowiadały wychowawczynie: Marta Kujawa oraz Sylwia Lichosik.

W pierwszym dniu półkolonii gościliśmy panie z Tułowickiego Ośrodka Kultury, które opowiedziały nam o tradycji Świąt Wielkanocnych. Pokazały również, jak można wykonać oryginalne pisanki. Mogliśmy swoje dzieła zabrać do domu, by już niebawem postawić je na wielkanocnym stole.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do kina na film „Odlotowa przygoda” – dzieci z zapartym tchem oglądały przygody małych bohaterów podczas podróży na Księżyc.

Pojechaliśmy także na basen do Tarnowskich Gór, gdzie dzieci aktywnie korzystały z dostępnych atrakcji wodnych i zjeżdżalni.  Po wodnych szaleństwach roześmiani i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Mieliśmy okazję poznać prawdziwego iluzjonistę, który przyjechał do Domu Kultury w Ozimku. Czarodziej zaprosił dzieci i wychowawców do wspólnej zabawy, a nawet zdradził publiczności niektóre tajemnice magii. Występ był bardzo interesujący – po zakończonym widowisku nagrodziliśmy magika gromkimi brawami.

Wykorzystując papier i inne materiały, dzieci wykonały kreacje według własnego projektu, wykazując się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Znalazł się także czas na zabawy aktywizujące, dzięki którym mogliśmy się zintegrować i lepiej poznać. Pogoda pozwoliła nam na aktywność na świeżym powietrzu – spędziliśmy miłe chwile na placu zabaw i boisku szkolnym, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu atrakcji dyrektor Ośrodka Integracji i Pomy Społecznej, pani Barbarze Katolik, a także dyrektor Domu Kultury, pani Helenie Gruszce.

                                                                                                          Sylwia Lichosik

 

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec