Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Drugi rajd

  Podobnie jak dwa lata temu, znowu przed rajdem w Rumunii pojechaliśmy do Lądka-Zdroju, by spróbować swoich sił w terenie górzystym. 25 czerwca w piątek wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu, a następnego dnia rano ruszyliśmy w trasę. Nie było łatwo.
  Więcej ...
 • 2 Pierwszy rajd

  Później niż zwykle (z powodu pandemii), bo dopiero 8 maja Sekcja Rowerowa Cyklista rozpoczęła nowy sezon. Jeziora Turawskie, tradycyjnie zresztą, stały się naszym pierwszym celem. Wyruszyliśmy z ul. Leśnej w stronę Ozimka, gdzie dołączyły do nas kolejne osoby.
  Więcej ...
 • 3 Wizyta w Zapałczarni

  24 czerwca br, na zaproszenie Prezesa Zapałczarni w Częstochowie naszego ziomka - Eugeniusza Kałamarza – delegacja w składzie: Helena Gruszka – prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec, Zdzisław Adamski – sołtys Grodźca oraz dr Krzysztof Kleszcz – radny Rady Miejskiej w Ozimku miała okazję zobaczyć nową ekspozycję pt. „Zapałczarnia w Częstochowie – Historia – Teraźniejszość – Perspektywy”
  Więcej ...
 • 4 Joga

  W czerwcu br - po długiej przerwie - zostały wznowione zajęcia z jogi organizowane niezmiennie w Szkole Podstawowej a prowadzone z powodzeniem przez panią Halinę Oster. Jeżeli po wakacjach zachowane będą bezpieczne warunki , to wznowione zostaną dalsze zajęcia. Zapraszamy chętnych mieszkańców Grodźca do skorzystania z tej jakże atrakcyjnej formy aktywności fizycznej. Dbajmy o swoje zdrowie, zapraszamy.
  Więcej ...
 • 5 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...

Półkolonie zimowe

Tradycyjnie w drugim tygodniu ferii zimowych Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zimowisko dla dzieci. Za bezpieczeństwo ponad trzydziestu uczestników odpowiadały wychowawczynie: Marta Kujawa oraz Sylwia Lichosik.

W pierwszym dniu półkolonii gościliśmy panie z Tułowickiego Ośrodka Kultury, które opowiedziały nam o tradycji Świąt Wielkanocnych. Pokazały również, jak można wykonać oryginalne pisanki. Mogliśmy swoje dzieła zabrać do domu, by już niebawem postawić je na wielkanocnym stole.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do kina na film „Odlotowa przygoda” – dzieci z zapartym tchem oglądały przygody małych bohaterów podczas podróży na Księżyc.

Pojechaliśmy także na basen do Tarnowskich Gór, gdzie dzieci aktywnie korzystały z dostępnych atrakcji wodnych i zjeżdżalni.  Po wodnych szaleństwach roześmiani i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Mieliśmy okazję poznać prawdziwego iluzjonistę, który przyjechał do Domu Kultury w Ozimku. Czarodziej zaprosił dzieci i wychowawców do wspólnej zabawy, a nawet zdradził publiczności niektóre tajemnice magii. Występ był bardzo interesujący – po zakończonym widowisku nagrodziliśmy magika gromkimi brawami.

Wykorzystując papier i inne materiały, dzieci wykonały kreacje według własnego projektu, wykazując się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Znalazł się także czas na zabawy aktywizujące, dzięki którym mogliśmy się zintegrować i lepiej poznać. Pogoda pozwoliła nam na aktywność na świeżym powietrzu – spędziliśmy miłe chwile na placu zabaw i boisku szkolnym, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu atrakcji dyrektor Ośrodka Integracji i Pomy Społecznej, pani Barbarze Katolik, a także dyrektor Domu Kultury, pani Helenie Gruszce.

                                                                                                          Sylwia Lichosik

 

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec