Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

 Ferie zimowe

W czasie ferii zimowych Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zajęcia dla dzieci. Uczniowie byli pod opieką wychowawców: Patrycji Dyli oraz Sylwii Lichosik. Zajęcia zaczęliśmy od wzajemnego poznania się - dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy integrujące oraz gry planszowe. Podczas ferii był czas na wykonanie masek i dekoracji karnawałowych, które później mogliśmy wykorzystać na balu karnawałowym. Wolny czas spędziliśmy także na przygotowaniu swojego ulubionego deseru - dzieci miały okazję zaprezentować swoje dania innym uczniom.

Nie zapomnieliśmy również o aktywności fizycznej: na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Grodźcu zmierzyliśmy się w zawodach sportowych, graliśmy w siatkówkę oraz piłkę nożną. Ponadto wybraliśmy się na lodowisko, które jest umiejscowione na terenie kompleksu boisk Orlik w Ozimku. Świetnie sie bawiliśmy, doskonaląc nasze umiejętności łyżwiarskie bądź ucząc się dopiero jazdy na łyżwach.

Podczas tegorocznych ferii nie zabraklo również wyjazdów. Wybraliśmy się na film ,,Wiplala" do Domu Kultury w Ozimku, gdzie z zapartym tchem oglądaliśmy przygody bohaterów. Ponadto pojechaliśmy na basen do Olesna. ,,Oleska Laguna" przywitala nas wieloma atrakcjami, natomiast zjeżdżalnia długa na 106 metrów i posiadająca efekty dźwiękowe oraz świetlne była bezkonkurencyjna. Warto dodać, że mogliśmy liczyć na pomoc ratowników, którzy przyjęli nas z ogromną życzliwością. Wypoczęci i z zapasem nowych sil wracamy do szkoły.

Organizatorzy zajęć składają podziękowania dyrektor OIiPS w Ozimku, pani Barbarze Katolik, za pomoc w organizacji zajęć oraz dyrektor PSP w Grodźcu, pani Dorocie Mrozek, za udostępnienie sali gimnastycznej.

 

Copyright 2021 Nasz Grodziec