Ferie zimowe

W czasie ferii zimowych Stowarzyszenie Nasz Grodziec zorganizowało zajęcia dla dzieci. Uczniowie byli pod opieką wychowawców: Patrycji Dyli oraz Sylwii Lichosik. Zajęcia zaczęliśmy od wzajemnego poznania się - dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy integrujące oraz gry planszowe. Podczas ferii był czas na wykonanie masek i dekoracji karnawałowych, które później mogliśmy wykorzystać na balu karnawałowym. Wolny czas spędziliśmy także na przygotowaniu swojego ulubionego deseru - dzieci miały okazję zaprezentować swoje dania innym uczniom.

Nie zapomnieliśmy również o aktywności fizycznej: na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Grodźcu zmierzyliśmy się w zawodach sportowych, graliśmy w siatkówkę oraz piłkę nożną. Ponadto wybraliśmy się na lodowisko, które jest umiejscowione na terenie kompleksu boisk Orlik w Ozimku. Świetnie sie bawiliśmy, doskonaląc nasze umiejętności łyżwiarskie bądź ucząc się dopiero jazdy na łyżwach.

Podczas tegorocznych ferii nie zabraklo również wyjazdów. Wybraliśmy się na film ,,Wiplala" do Domu Kultury w Ozimku, gdzie z zapartym tchem oglądaliśmy przygody bohaterów. Ponadto pojechaliśmy na basen do Olesna. ,,Oleska Laguna" przywitala nas wieloma atrakcjami, natomiast zjeżdżalnia długa na 106 metrów i posiadająca efekty dźwiękowe oraz świetlne była bezkonkurencyjna. Warto dodać, że mogliśmy liczyć na pomoc ratowników, którzy przyjęli nas z ogromną życzliwością. Wypoczęci i z zapasem nowych sil wracamy do szkoły.

Organizatorzy zajęć składają podziękowania dyrektor OIiPS w Ozimku, pani Barbarze Katolik, za pomoc w organizacji zajęć oraz dyrektor PSP w Grodźcu, pani Dorocie Mrozek, za udostępnienie sali gimnastycznej.