Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...
 • 5 Turniej w Kota

  Po raz dziewiąty w sobotnie popołudnie dawna „Kuźnia” w Grodźcu będąca siedzibą Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” zapełniła się pasjonatami gry w „Kota”, która od wielu pokoleń emocjonuje jej uczestników.
  Więcej ...

VI Powiatowe Spotkania Kresowe

W dniach 1-2 lipca już po raz szósty odbyły się w Grodźcu Powiatowe Spotkania Kresowe, pod patronatem Starosty Opolskiego Henryka Lakwy, patronatem medialnym imprezę objęło Radio Opole. Spotkania zorganizowali wspólnie Sołtys Grodźca wraz z Radą Sołecką oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.

Część oficjalna Powiatowych Spotkań Kresowych rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Wypędzonych. Przybyłe delegacje powitał prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” Krzysztof Kleszcz. Następnie polski zespół młodzieżowy Lilia z Sądowej Wiszni (Ukraina) zaśpiewał pieśni Kraj rodzinny matki mej oraz Polskie kwiaty. Wieńce pod pomnikiem złożyły delegacje: Sołectwa Grodziec (Zdzisław Adamski, Alicja Bogusz, Grażyna Szałapska), Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” (Jan Karpa, Anna Kasperska, Katarzyna Pastuch), Województwa Opolskiego (Szymon Ogłaza), Powiatu Opolskiego (Leonarda Płoszaj, Antoni Gryc), Gminy Ozimek (Jarosław Wita) oraz Marek Dwornicki, Krystyna Ejzerman i Henryk Wierny.

Następnie na boisku szkolnych odbywały się występy artystyczne, prowadzone przez Czesławę Marcinków i Romana Sitnika. Jako pierwsze wsytąpiły dwa zespoły grodzieckie Jutrzenka i Grodziec. Po ich występach odbył się konkurs kulinarny i na najlepszą nalewkę. Wśród nalewek pierwsze miejsce zajęła wiśniówka Agnieszki Łęgosz, drugie miejsce benedyktynka Krzysztofa Kleszcza, a trzecie aroniówka Barbary Durkalec. Konkurs kulinarny zdominowany został przez zespół Caritas, który zdobył pierwsze (gołąbki z kartofli) i trzecie miejsce (gołąbki z kaszy gryczanej i z mięsem), natomiast drugie zajęła Celina Soszka (cepeliny). Następnie odbył się koncert uczniów PSP w Grodźcu, przygotowany pod kierownictwem Ewy Adamiec. Zarówno występy zespołowe, jak i solistów (Hania Adamiec, Emilka Chętnicka, Julka Kasperska, Marta Kozieł, Weronika Niedźwiedź, Martyna Szyszka) bardzo podobały się zgromadzonej publiczności. Po występie dzieci z Grodźca na scenie pojawiły się dzieci z Sądowej Wiszni. Polski zespół młodzieżowy Lilia, prowadzony przez Halinę Wójcicką działa już od 25 lat. Na grodzieckiej imprezie zaprezentował wiązankę pieśni patriotycznych, piosenki lwowskie oraz piosenki ludowe. Wiele piosenek śpiewano wspólnie z publicznością. Część artystyczną zakończył występ Brzeskiej Kapeli Podwórkowej Baniaki, w trakcie którego odbył się także konkurs wiedzy o Kresach połączony z konkursem w jedzeniu pierogów na czas. Tutaj najlepszy okazał się Radosław Kozieł, wyprzedzając Sebastiana Pycia i Bogdana Niedźwiedzia. Spotkania kresowe zakończyła zabawa z zespołem Animator.

Podczas VI Powiatowych Spotkań Kresowych nie zabrakło również innych atrakcji, można było skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, przejażdżki konnej, malowania buzi, a także skosztować naszych grodzieckich przysmaków (pierogów, gołąbków), przygotowanych przez parafialny Caritas.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania burmistrzowi Ozimka Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej Barbarze Katolik, staroście opolskiemu Henrykowi Lakwie oraz Marcinowi Adamskiemu, Stanisławowi Błaziakowi, Krzysztofowi Czechowi, Danielowi Glinkowskiemu, Mateuszowi Gottwaldowi, Karczmie Bór-Czy? Brzuch, Marzenie Kasperskiej, Danielowi Klyskowi, Bernardowi Kontnemu (warsztat samochodowy Chobie), Stanisławowi Koryciakowi, Karinie Kowolik (Zakład Usług Leśnych), Kwiaciarni Margolcia, Jarosławowi Lewczakowi, Janowi Machulakowi, Jolancie Machulak, Michałowi Machulakowi, Katarzynie i Józefowi Marciniakom, Mariuszowi Mielnikowi, Annie i Janowi Partykom (Sklep Spożywczo-Przemysłowy), Małgorzacie i Adamowi Pastuchom, Agnieszce Sitnik, Sklepowi ABC w Grodźcu, Arkadiuszowi i Beacie Świtalskim, Tomaszowi Wojczykowi. Osobne podziękowania składamy osobom, które pomogły w przyjęciu polskiego zespołu młodzieżowego Lilia: dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej Barbarze Katolik, dyrektorowi Juraparku w Krasiejowie Markowi Korniakowi, księdzu proboszczowi Zdzisławowi Banasiowi, Ewie i Józefowi Adamskim, Marii i Zdzisławowi Adamskim, Teresie i Janowi Kałamarzom, Annie i Krzysztofowi Kleszczom, Dorocie i Ryszardowi Olearczykom.

 

O Powiatowych Spotkaniach Kresowych w mediach:

Radio Opole              Radio Opole               Tygodnik Ziemi Opolskiej   

 

Copyright 2020 Nasz Grodziec