Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...
 • 5 Turniej w Kota

  Po raz dziewiąty w sobotnie popołudnie dawna „Kuźnia” w Grodźcu będąca siedzibą Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” zapełniła się pasjonatami gry w „Kota”, która od wielu pokoleń emocjonuje jej uczestników.
  Więcej ...

Półkolonie w Grodźcu

           Już po raz dziesiąty stowarzyszenie ,,Nasz Grodziec’’ zorganizowało w "Kuźni" letnie półkolonie, w tym roku uczestniczyło w nich ponad trzydzieścioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Tegoroczny program obfitował w wiele atrakcji, wyjazdów i warsztatów.

            Pierwszy dzień zajęć rozpoczęliśmy od wspólnego stworzenia i podpisania regulaminu wypoczynku. Następnie każdy z uczestników wykonał swoje własne logo, a z prac zrobiliśmy mini galerię.

            Podczas zajęć uczestniczyliśmy w dwóch interesujących warsztatach. Na pierwszym z nich pani Iwona Chętnicka przeniosła nas w magiczny świat średniowiecznych zamków. Wytłumaczyła nam w jaki sposób i dlaczego powstawały oraz czym różniły się od pałaców. Opowieść wzbogacała licznymi ilustracjami z książek. W drugiej części uczestnicy sami wykonali z papieru przepiękne makiety zamków. Powstały zarówno urocze budowle księżniczek jak i mroczne zamczyska rycerzy. Drugi warsztat przeprowadziła z nami pani Marzena Kasperka El Khalfi, pokazując nam jak od podstaw samemu zrobić mydło. Podczas tych pachnących zajęć każdy z nas wykonał według własnego pomysłu kostkę mydła.

            Nasz wypoczynek obfitował w liczne atrakcyjne wycieczki. Na pierwszą z nich pojechaliśmy do ,,Uroczyska’’, przepięknej agroturystyki w Dylakach. Gdzie czekał nas ekologiczny poczęstunek, po którym rozpoczęły się warsztaty zielarskie. Poznaliśmy rodzaje ziół oraz sposoby ich pielęgnacji. Stworzyliśmy również od podstaw ekologiczny domek dla owadów, który umieściliśmy w okolicach naszej ,,Kuźni’’. Kolejna z wycieczek pełna była ekstremalnych przeżyć. Dostarczyło nam ich miasteczko kowbojskie ,,Twinpiks’’ w Żorach. Bawiliśmy się na diabelskim młynie, obejrzeliśmy film w 5D, a odważniejsi z nas weszli do tunelu strachów. Mieliśmy również okazję obserwować inscenizację pojedynku kowbojów.

            Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy to TVP Opole, gdzie stworzyliśmy swój własny poranny program przeplatany występami artystycznymi. Jak to w prawdziwej telewizji nie zabrakło również wiadomości oraz pogody. Każdy z nas mógł się poczuć jak prawdziwy reporter lub operator kamery. Po pracowitym poranku w telewizji udaliśmy się do kina Helios, gdzie obejrzeliśmy bajkę ,,Gang wiewióra 2’’. Następnego dnia w Staniszczach Małych z reporterów przeistoczyliśmy się groźnych Indian z pomalowanymi twarzami. W wiosce Indiańskiej graliśmy w gry zręcznościowe, przechodziliśmy przez tor przeszkód i zapoznaliśmy się z bogatą kulturą indiańską. Po krzepiącym posiłku każdego z uczestników czekała przejażdżka konna.

            Nasz ostatni wyjazd rozpoczęliśmy od rejsu statkiem ,,Opolanin’’ po malowniczej Odrze. Następnie przeszliśmy do Opolskiego Zoo. Podczas zwiedzania największym zainteresowaniem cieszyła się lama, żyrafy oraz mini zoo.

            Zwieńczeniem naszego wspólnego wypoczynku była dyskoteka, podczas której zorganizowaliśmy mini konkurs tańca. Pożegnaliśmy się słodkim upominkiem oraz kartką z półkolonii, na której każdy z uczestników przedstawił to co spodobało mu się najbardziej.

            Dzieci bawiły się i odpoczywały pod czujnym okiem wychowawczyń, pań Iwony Konieczko oraz Marzeny Leżak.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik, pani Iwonie Chętnickiej, pani Marzenie Kasperskiej El Khalfi oraz panu Witoldowi Żurawickiemu.

                                                                                                          Marzena Leżak

Copyright 2020 Nasz Grodziec