Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Półkolonie w Grodźcu

           Już po raz dziesiąty stowarzyszenie ,,Nasz Grodziec’’ zorganizowało w "Kuźni" letnie półkolonie, w tym roku uczestniczyło w nich ponad trzydzieścioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Tegoroczny program obfitował w wiele atrakcji, wyjazdów i warsztatów.

            Pierwszy dzień zajęć rozpoczęliśmy od wspólnego stworzenia i podpisania regulaminu wypoczynku. Następnie każdy z uczestników wykonał swoje własne logo, a z prac zrobiliśmy mini galerię.

            Podczas zajęć uczestniczyliśmy w dwóch interesujących warsztatach. Na pierwszym z nich pani Iwona Chętnicka przeniosła nas w magiczny świat średniowiecznych zamków. Wytłumaczyła nam w jaki sposób i dlaczego powstawały oraz czym różniły się od pałaców. Opowieść wzbogacała licznymi ilustracjami z książek. W drugiej części uczestnicy sami wykonali z papieru przepiękne makiety zamków. Powstały zarówno urocze budowle księżniczek jak i mroczne zamczyska rycerzy. Drugi warsztat przeprowadziła z nami pani Marzena Kasperka El Khalfi, pokazując nam jak od podstaw samemu zrobić mydło. Podczas tych pachnących zajęć każdy z nas wykonał według własnego pomysłu kostkę mydła.

            Nasz wypoczynek obfitował w liczne atrakcyjne wycieczki. Na pierwszą z nich pojechaliśmy do ,,Uroczyska’’, przepięknej agroturystyki w Dylakach. Gdzie czekał nas ekologiczny poczęstunek, po którym rozpoczęły się warsztaty zielarskie. Poznaliśmy rodzaje ziół oraz sposoby ich pielęgnacji. Stworzyliśmy również od podstaw ekologiczny domek dla owadów, który umieściliśmy w okolicach naszej ,,Kuźni’’. Kolejna z wycieczek pełna była ekstremalnych przeżyć. Dostarczyło nam ich miasteczko kowbojskie ,,Twinpiks’’ w Żorach. Bawiliśmy się na diabelskim młynie, obejrzeliśmy film w 5D, a odważniejsi z nas weszli do tunelu strachów. Mieliśmy również okazję obserwować inscenizację pojedynku kowbojów.

            Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy to TVP Opole, gdzie stworzyliśmy swój własny poranny program przeplatany występami artystycznymi. Jak to w prawdziwej telewizji nie zabrakło również wiadomości oraz pogody. Każdy z nas mógł się poczuć jak prawdziwy reporter lub operator kamery. Po pracowitym poranku w telewizji udaliśmy się do kina Helios, gdzie obejrzeliśmy bajkę ,,Gang wiewióra 2’’. Następnego dnia w Staniszczach Małych z reporterów przeistoczyliśmy się groźnych Indian z pomalowanymi twarzami. W wiosce Indiańskiej graliśmy w gry zręcznościowe, przechodziliśmy przez tor przeszkód i zapoznaliśmy się z bogatą kulturą indiańską. Po krzepiącym posiłku każdego z uczestników czekała przejażdżka konna.

            Nasz ostatni wyjazd rozpoczęliśmy od rejsu statkiem ,,Opolanin’’ po malowniczej Odrze. Następnie przeszliśmy do Opolskiego Zoo. Podczas zwiedzania największym zainteresowaniem cieszyła się lama, żyrafy oraz mini zoo.

            Zwieńczeniem naszego wspólnego wypoczynku była dyskoteka, podczas której zorganizowaliśmy mini konkurs tańca. Pożegnaliśmy się słodkim upominkiem oraz kartką z półkolonii, na której każdy z uczestników przedstawił to co spodobało mu się najbardziej.

            Dzieci bawiły się i odpoczywały pod czujnym okiem wychowawczyń, pań Iwony Konieczko oraz Marzeny Leżak.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik, pani Iwonie Chętnickiej, pani Marzenie Kasperskiej El Khalfi oraz panu Witoldowi Żurawickiemu.

                                                                                                          Marzena Leżak

Copyright 2021 Nasz Grodziec