Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

           Już po raz ósmy Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowało obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu. Rozpoczęła je msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza proboszcza Zdzisława Banasia. Następnie na cmentarzu parafialnym odbyło się nabożeństwo, podczas którego krótkie przemówienie wygłosił burmistrz Ozimka Jan Labus.

Po nabożeństwie delegacje władz gminnych, sołectwa Grodziec i Stowarzyszenia Nasz Grodziec złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości, a zwłaszcza pocztowi sztandarowemu PSP w Grodźcu.

Kwadrans przed trzynastą przejazd przez Grodziec rozpoczął Marszałek Józef Piłsudski (Józef Adamski) w towarzystwie adiutanta (Kamila Wróblewska), trębacza (Marceli Biskup) i woźnicy (Tadeusz Jarocki). Po przyjeździe pod Kuźnię właśnie Marszałek Piłsudski dał znak uczestnikom VIII Marszu Niepodległości im. Jerzego Bogusza do rozpoczęcia zawodów. Ponad trzydziestu zawodników ruszyło nową trasą, liczącą około ośmiu kilometrów. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Marceli Biskup, drugie Rafał Hreczuch, a trzecie Mirosław Sobania; wśród kobiet wygrały: 1. Irena Starzec, 2. Danuta Wiciak, 3. Dominika Adamiec; w kategorii dzieci do lat 15:  1. Maciej Kuźniak, 2. Szymon Hreczuch, 3. Karol Wojdyła. Sędzią zawodów była Joanna Dzido, a zawodników na trasie obserwowali członkowie Sekcji Rowerowej Cyklista: Maria AdamskaZdzisław Adamski, Alicja Bogusz, Jan Kałamarz, Jan KarpaGrażyna KrzyśZbigniew Kuziemski, Stanisław Olearczyk i Grażyna Szałapska. Puchary, nagrody oraz dyplomy wszystkim zawodnikom wręczał burmistrz Jan Labus, który objął patronat nad marszem oraz prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec, Krzysztof Kleszcz.

Po wręczeniu nagród, o 15.30, 19 osób z dobrodzieńskiego Klubu Morsów Sopel zanurzyło się na kilkanaście minut w wodzie. Tym razem pogoda do kąpieli była dobra, nie padało, a temperatura powietrza wynosiła około sześciu stopni. Po kąpieli morsów na wszystkich obecnych czekała gorąca grochówka.

O 17.30 w Pawilonie rozpoczęły się V Siłowe Zawody Niepodległościowe wyciskanie wielokrotne sztangi połowy wagi ciała. Zawody, jak każdego roku, prowadził Piotr Bąk. W kategorii open wygrali je Mateusz Soszka przed Wiktorem Tasarzem i Jakubem Krausem, a w kategorii junior –  Jakub Lewandowski przed Mateuszem Jaworskim i Marcelem Machulakiem. Prowadzący zawody Piotr Bąk wycisnął sztangę o wadze 47,5 kg aż 128 razy. 

          Na zakończenie świątecznego dnia w Pawilonie odbyła się zabawa taneczna.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy burmistrzowi Ozimka Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej Barbarze Katolik, państwu Katarzynie i Józefowi Marciniakom, Piotrowi Bąkowi, Tadeuszowi Jarockiemu, Marcelemu Biskupowi, Kamili Wróblewskiej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości.

O naszych obchodach w miediach >>>>>

 

 

 

 

 

Copyright 2021 Nasz Grodziec