Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Zespół Grodziec

Zespół Ludowy "Grodziec" z Grodźca istnieje już ponad 30 lat. W programie ma pieśni i przyśpiewki ludowe, kresowe; Pieśni kościelne Członkowie zespołu pochodzą z Grodźca i z Biłki Szlacheckiej k/Lwowa.

Stroje zespołu wzbogacone są o oryginalne chusty tureckie, które na tamtych terenach były noszone od święta, Chustki są zabytkowe. Zespół jest laureatem I nagrody Święta Opolskiej Pieśni Ludowej w Gogolinie w 1976 r., a także licznych nagród i wyróżnień w kolejnych edycjach tego przeglądu. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień z przeglądów i konkursów organizowanych na Opolszczyźnie. Za wieloletnią prezentację swego dorobku, zespół został odznaczony odznaką Zasłużonemu Opolszczyźnie. W Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej "Wiatraki 2006" zajął II miejsce Zespół jest częstym gościem imprez artystycznych organizowanych na terenie Gminy Ozimek i Województwa Opolskiego i chętnie jeździ na zaproszenia organizowane z rożnych okazji. Był również na Festiwalu Folklorystycznym "Góry Opawskie - Jesennik", organizowanym przez Wicemarszałka Województwa Opolskiego, Burmistrza Prudnika, Burmistrza Głuchołaz Obecnie zespół wydał płytę CD oraz kasety ze swoim repertuarem. Zespołowi towarzyszy Kapela Ludowa. Kierownik zespołu Józefa Cichowska. Kierownik muzyczny Jan Rybak.

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec