Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Wpływy z 1% z ostatnich lat.
  Więcej ...
 • 2 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 3 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...
 • 4 Mikołaj

  Tradycyjnie już w piątkowe popołudnie świetlica w Grodźcu zapełniła się najmłodszymi milusińskimi. Dzieci z wypiekami na twarzy wyczekiwały mając wątpliwości nie ma śniegu, czy dojedzie ? Wiadomo że jest dobry, że przywozi prezenty …..słowem budzi emocje.
  Więcej ...
 • 5 Turniej w Kota

  Po raz dziewiąty w sobotnie popołudnie dawna „Kuźnia” w Grodźcu będąca siedzibą Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” zapełniła się pasjonatami gry w „Kota”, która od wielu pokoleń emocjonuje jej uczestników.
  Więcej ...

Zespół Grodziec

Zespół Ludowy "Grodziec" z Grodźca istnieje już ponad 30 lat. W programie ma pieśni i przyśpiewki ludowe, kresowe; Pieśni kościelne Członkowie zespołu pochodzą z Grodźca i z Biłki Szlacheckiej k/Lwowa.

Stroje zespołu wzbogacone są o oryginalne chusty tureckie, które na tamtych terenach były noszone od święta, Chustki są zabytkowe. Zespół jest laureatem I nagrody Święta Opolskiej Pieśni Ludowej w Gogolinie w 1976 r., a także licznych nagród i wyróżnień w kolejnych edycjach tego przeglądu. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień z przeglądów i konkursów organizowanych na Opolszczyźnie. Za wieloletnią prezentację swego dorobku, zespół został odznaczony odznaką Zasłużonemu Opolszczyźnie. W Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej "Wiatraki 2006" zajął II miejsce Zespół jest częstym gościem imprez artystycznych organizowanych na terenie Gminy Ozimek i Województwa Opolskiego i chętnie jeździ na zaproszenia organizowane z rożnych okazji. Był również na Festiwalu Folklorystycznym "Góry Opawskie - Jesennik", organizowanym przez Wicemarszałka Województwa Opolskiego, Burmistrza Prudnika, Burmistrza Głuchołaz Obecnie zespół wydał płytę CD oraz kasety ze swoim repertuarem. Zespołowi towarzyszy Kapela Ludowa. Kierownik zespołu Józefa Cichowska. Kierownik muzyczny Jan Rybak.

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec