Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

40-lecie zespołu Grodziec

W sobotę, 23 maja, jubileusz 40-lecia działalności obchodził Zespół Folklorystyczny Grodziec.  Na spotkanie licznie przybyli zaproszeni goście:

Wicemarszałek Województwa Opolskiego Grzegorz Sawicki, członek Zarządu Województwa Opolskiego Tomasz Kostuś, Burmistrz Ozimka Jan Labus, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ozimku i Prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” Krzysztof Kleszcz, sołtys Grodźca Zdzisław Adamski, a także ks. proboszcz Zdzisława Banaś oraz ks. Grzegorz Juszczyszyn.  Na uroczystości gościła również dyrektor Domu Kultury w Ozimku, Helena Gruszka, dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, Jarosław Gałęza, opolski artysta Alfred Willim, który od lat współpracuje z zespołem „Grodziec”, a także Prezes Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów” Anna Golec. Gościem specjalnym były byłe członkinie zespołu. Po powitaniach i życzeniach zgromadzeni goście mogli posłuchać piosenek z najnowszego repertuaru Jubilata, a także zapoznać się z historią działalności.

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec