Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

35-lecie zespołu Jutrzenka

            9 sierpnia odbyła się uroczystość 35-lecia zespołu Jutrzenka. Na uroczystość przybyli: zastępca burmistrza Ozimka Jarosław Wita, dyrektor Domu Kultury w Ozimku Helena Gruszka, radny Powiatu Opolskiego Jan Karpa, ksiądz proboszcz Zdzisław Banaś, ksiądz Grzegorz Juszczyszyn, sołtys Grodźca Zdzisław Adamski, przewodnicząca Rady Sołeckiej Alicja Bogusz,

delegacja Stowarzyszenia Nasz Grodziec w składzie Katarzyna Pastuch i Katarzyna Wrzeciono-Marcinków, a także delegacje wszystkich zespołów ludowych działających na terenie naszej gminy. Zebranych gości powitała kierowniczka zespołu Danuta Szewc. Następnie odbył się koncert zespołu Jubilata, podczas którego można było wysłuchać znanych i lubianych utworów. Po koncercie składano gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Dużą atrakcją spotkania była zabawa przy muzyce zespołu Eliot. Były tańce, śpiewy, nie zabrakło też historii i wspomnień.

Zespół Jutrzenka powstał w 1980 r., a pierwszą jego kierowniczką była Zofia Ledniowska. Na samym początku zespół działał w składzie Zofia Ledniowska, Danuta Szewc, Józefa Niedźwiedź, Kazimiera Jarocka, Katarzyna Saramaka, Halina Jastrząbek, Bronisława Ledniowska, Janina Grabowska, Helena Soszka, Janina Warzecha, Jan Ledniowski.- akompaniator. Przez wiele lat działalności zespół zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na przeglądach i konkursach pieśni ludowych. Był również zapraszany do programów telewizyjnych oraz nagrywał audycje w Radiu Opole. Ma również w swoim dorobku nagrane płyty. Wraz z upływem lat zmieniał się skład zespołu Jutrzenka, podczas spotkania wspominano osoby, które odeszły: pierwszą kierowniczkę Jutrzenki Zofię Ledniowską, długoletniego kierownika artystycznego i akopaniatora Jerzego Bogusza, akompaniatora Wacława Szumatycza oraz wokalistki i wokalistów: Janinę Grabowską, Helenę Soszkę, Stefana Ledniowskiego i Wojciecha Jarockiego.

Jubileuszowe spotkanie zakończyło się w późnych godzinach wieczornych.

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec